logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Ako ďalej vo svetovej kvalifikácii?

pondelok, 28.10.2019|Posledná aktualizácia 28.10.2019 09:59

Počas posledného októbrového víkendu futsalová Európa spoznala 16 postupujúcich do ďalšej fázy európskej kvalifikácie o postup na Majstrovstvá sveta 2020 (Elite Round). Nás teší, že v elitnej šesťnástke je aj slovenská reprezentácia. Svoje rankingové postavenie v oficiálnom európskom rebríčku UEFA potvrdilo zo šesťnástky najlepších až 14 krajín, iba Poľsko (14.) a Maďarsko (11.) sa neprebojovalo do Elite Round. Na ich úkor postúpili Fínsko (23.) a Bielorusko (17.), čo možno v tejto súvislosti považovať za najväčšie prekvapenia Main Round.

Elite Round sa bude hrať v  štyroch 4-členných skupinách, ktorých víťaz postúpi priamo na svetový šampionát. Z tímov umiestnených v týchto skupinách na druhých miestach budú vyžrebované dve dvojice, ktoré sa v play off zápasoch doma/vonku "pobijú" o dve zostávajúce európske miestenky. Našim súpermi v Elite Round budú dvaja spomedzi víťazov skupín Main Round (Španielsko, Slovinsko, Taliansko, Kazachstan, Srbsko, Rusko, Portugalsko), a jeden z spomedzi krajín umiestnených na druhých miestach (Fínsko, Ukrajina, Bielorusko, Rumunsko, Francúzsko, Chorvátsko, Česko). Elite Round je na programe v termíne 28. januára - 2. februára 2020, vyžrebovanie už o pár dní 7. novembra 2019.

Prehľad výsledkov MAIN ROUND podľa www.futsalplanet.com

Group 1

24-27/10/2019
Zielona Gora (Poland)

Spain - Finland 4-1 (3-1)
Poland - Georgia 2-3 (2-1)

Georgia - Spain 2-3 (0-1)
Poland - Finland 1-2 (0-0)

Finland - Georgia 5-2 (2-1)
Spain - Poland 4-1 (2-1)

1. Spain -----------------------3-3-0-0--11--4-9
2. Finland ---------------------3-2-0-1---8--7-6
3. Georgia ---------------------3-1-0-2---7-12-3
4. Poland ----------------------3-0-0-3---4--9-0

Postup do ELITE ROUND: Spain and Finland

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group 2

24-27/10/2019
Skopje (North Macedonia)

Ukraine - Kosovo 7-1 (2-1)
North Macedonia - Slovenia 1-6 (1-2)

North Macedonia - Kosovo 5-7 (2-4)
Slovenia - Ukraine 2-2 (1-0)

Ukraine - North Macedonia 5-1 (4-0)
Kosovo - Slovenia 1-7 (1-1)

1. Slovenia --------------------3-2-1-0--15--4-7
2. Ukraine ---------------------3-2-1-0--14--4-7
3. Kosovo ----------------------3-1-0-2---8-19-3
4. North Macedonia -------------3-0-0-3---7-18-0

Postup do ELITE ROUND: Slovenia and Ukraine

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group 3

23-26/10/2019
Baku (Azerbaijan)

Slovakia - Montenegro 5-0 (1-0)
Azerbaijan - Moldova 3-1 (1-1)

Moldova - Slovakia 4-7 (2-3)
Azerbaijan - Montenegro 3-2 (1-2)

Montenegro - Moldova 4-3 (1-2)
Slovakia - Azerbaijan 0-2 (0-0)

1. Azerbaijan ------------------3-3-0-0---8--3-9
2. Slovakia --------------------3-2-0-1--12--6-6
3. Montenegro ------------------3-1-0-2---6-11-3
4. Moldova ---------------------3-0-0-3---8-14-0

Postup do ELITE ROUND: Azerbaijan and Slovakia

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group 4

24-27/10/2019
Eboli (Italy)

Hungary - England 3-0 (2-0)
Italy - Belarus 3-3 (1-3)

Belarus - Hungary 2-0 (0-0)
Italy - England 4-1 (0-0)

Hungary - Italy 1-4 (0-2)
England - Belarus 2-5 (0-2)

1. Italy -----------------------3-2-1-0--11--5-7
2. Belarus ---------------------3-2-1-0--10--5-7
3. Hungary ---------------------3-1-0-2---4--6-3
4. England ---------------------3-0-0-3---3-12-0

Postup do ELITE ROUND: Italy and Belarus

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group 5

23-26/10/2019
Piatra Neamt (Romania)

Kazakhstan - Albania 4-0 (1-0)
Romania - Netherlands 1-1 (1-1)

Netherlands - Kazakhstan 0-5 (0-2)
Romania - Albania 3-1 (3-0)

Albania - Netherlands 4-4 (0-3)
Kazakhstan - Romania 4-2 (1-2)

1. Kazakhstan ------------------3-3-0-0--13--2-9
2. Romania ---------------------3-1-1-1---6--6-4
3. Netherlands -----------------3-0-2-1---5-10-2
4. Albania ---------------------3-0-1-2---5-11-1

Postup do ELITE ROUND: Kazakhstan and Romania

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group 6

23-26/10/2019
Cergy-Pontoise (France)

Serbia - Switzerland 7-0 (4-0)
France - Belgium 5-3 (2-0)

Belgium - Serbia 1-2 (0-1)
France - Switzerland 3-1 (2-0)

Switzerland - Belgium 3-9 (1-2)
Serbia - France 5-4 (2-0)

1. Serbia ----------------------3-3-0-0--14--5-9
2. France ----------------------3-2-0-1--12--9-6
3. Belgium ---------------------3-1-0-2--13-10-3
4. Switzerland -----------------3-0-0-3---4-19-0

Postup do ELITE ROUND: Serbia and France

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group 7

23-26/10/2019
Dubrovnik (Croatia)

Russia - Sweden 7-3 (5-2)
Croatia - Bosnia and Herzegovina 4-0 (2-0)

Bosnia and Herzegovina - Russia 2-4 (0-2)
Croatia - Sweden 3-1 (1-1)

Sweden - Bosnia and Herzegovina 3-6 (0-3)
Russia - Croatia 2-2 (2-1)

1. Russia ----------------------3-2-1-0--13--7-7
2. Croatia ---------------------3-2-1-0---9--3-7
3. Bosnia and Herzegovina ------3-1-0-2---8-11-3
4. Sweden ----------------------3-0-0-3---7-16-0

Postup do ELITE ROUND: Russia and Croatia

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group 8

24-27/10/2019
Viseu (Portugal)

Czech Republic - Germany 3-0 (2-0)
Portugal - Latvia 4-0 (2-0)

Latvia - Czech Republic 1-7 (0-2)
Portugal - Germany 5-0 (2-0)

Germany - Latvia 2-7 (0-3)
Czech Republic - Portugal 1-4 (1-2)

1. Portugal --------------------3-3-0-0--13--1-9
2. Czech Republic --------------3-2-0-1--11--5-6
3. Latvia ----------------------3-1-0-2---8-13-3
4. Germany ---------------------3-0-0-3---2-15-0

Postup do ELITE ROUND: Portugal and Czech Republic

Mohlo by vás zaujímať

Svetový šampionát vo futsale preložený na jeseň 2021

22.5.2020

Napriek prehre s Azerbajdžanom postupujeme medzi 16 najlepších tímov v Európe

27.10.2019

Slováci po výhre nad Čiernou Horou: Zápas nebol taký jednoduchý ako hovorí výsledok, Moldavsko bude ešte ťažšou prekážkou

24.10.2019

Milan Herko pred prvým kvalifikačným zápasom: Verím, že proti Čiernej Hore potvrdíme úlohu favorita.

23.10.2019

Lukáš Peško delegovaný na zápasy Ligy majstrov UEFA

9.10.2019

V Lige majstrov nielen Pinerola

18.9.2019