logo

Ženská reprezentácia neberie na Gibraltári nič iné ako postup, dnes prvá domáca prekážka

streda, 11.05.2022|Posledná aktualizácia 11.5.2022 14:44

Ženskú futsalovú reprezentáciu SR čaká už dnes duelom s domácim Gibraltárom vstup do 1. fázy kvalifikácie o postup na ME 2023. V rámci B-skupiny Preliminary Round sa stretne v štvorčlennej skupine v dňoch 11.-14. mája postupne s Gibraltárom, Belgickom a Moldavskom.

Aká bola príprava na turnaj a všetko najpodstatnejšie sa dozviete od Petra Zemana zo SFZ, ktorý zmapoval pred odchodom odhodlanie našich dievčat.

Od štvrtka (5.5.) do pondelka (9.5.) sa zišli slovenské futsalistky na reprezentačnom zraze v Piešťanoch v rámci prípravy na predkolo kvalifikácie o postup na budúcoročné Euro. V piešťanskej Diplomat Aréne absolvovali deväť tréningov, včera sa výprava letecky presunula po trase Schwechat – Malaga do Španielska a následne do dejiska kvalifikačného turnaja, do Gibraltáru. „Zraz splnil naše očakávania, dievčatá naznačili herný progres už v prípravných dvojzápasoch proti Švédsku a Slovinsku, som spokojný s ich prístupom, vnútorným nastavením a som presvedčený, že na turnaji odovzdajú svoje maximum,“ povedal po pondelkovom tréningu kouč ženskej reprezentácie Roman Sedlárik.

V Piešťanoch na zraze mal k dispozícii 20-členný káder, do Gibraltáru odcestovalo včera 14 dievčat. „Teší ma, že všetky sú zdravotne v poriadku, tie, ktoré prišli na zraz s drobnými zraneniami, dali dokopy lekári. Aká je hlavná devíza tohto tímu? Zdravý kolektívny duch a odhodlanie dosiahnuť výsledok, pre ktorý si na kvalifikačný turnaj ideme,“ naznačil cieľ tréner Sedlárik.

V rankingu UEFA figurujú najvyššie Belgičanky (na 14. mieste), Slovenky sú aktuálne na 16. priečke, Gibraltár na 19. a Moldavsko na 23. mieste. „Čakajú nás vyrovnané zápasy, najťažší duel nás čaká pravdepodobne s Belgickom, ale naším cieľom je jednoznačne zvíťaziť vo všetkých troch dueloch a zabezpečiť si postup do hlavnej fázy kvalifikácie,“ dodal tréner Sedlárik.

Slovenky štartovali premiérovo v kvalifikácii o postup na Euro 2019 a ich stropom bolo predkolo. V bojoch o Euro 2021 sa prebojovali do 2. fázy kvalifikácie, no postup na záverečný turnaj zostal nenaplneným snom. Dnes im teda poprajeme do tretice všetko dobré. Bohaté skúsenosti aj z predošlých kvalifikácií má kapitánka tímu, brankárka Jana Červíková„V reprezentácii SR som od samých začiatkov, v predošlých kvalifikačných cykloch sa nám nepodarilo vybojovať účasť na Eure, stále však napredujeme a trúfam si povedať, že súčasný káder disponuje najvyššou kvalitou, akú som počas môjho pôsobenia v repre zažila,“ povedala po pondelkovom tréningu brankárka, ktorá kombinuje futsal s futbalom.

Obidva športy majú svoje špecifiká, futsal je technickejší, dynamickejší, snažím sa preniesť z palubovky nadobudnuté skúsenosti na zelené trávniky a naopak. Teraz sa koncentrujem naplno na duely v Gibraltári. Súperky v skupine sú pre nás tak trochu neznáme, aj keď sme ich videli v akcii a vieme čo nás čaká. Do zápasov ideme s pokorou, ale tiež so zdravým sebavedomím a túžbou uspieť vo všetkých zápasoch,“ povedala brankárka, ktorá len pred niekoľkými dňami hájila žilinské farby vo finále Slovenského pohára žien vo futbale v Dubnici nad Váhom.

Slovenky odohrali v príprave dvojzápasy doma so Švédskom v Leviciach, v ktorých zaknihovali prehru 2:6 a výhru 7:2, v aprílovom termíne podľahli v slovinskom Podčetrteku domácim 2:3 a v odvete zvíťazili 7:1. Postup do 2. fázy kvalifikácie (Main Round) si v aktuálnej kvalifikácii zabezpečia víťazné tímy štvorčlenných skupín a otvára sa priestor aj pre postup z 2. miesta. Ďalšie informácie doplnil vedúci tímu Marek Kováčik„Do Main Roundu postúpi okrem víťazných tímov aj najlepšie družstvo umiestnené na 2. mieste. Nie je vylúčené, že po odhlásení Ukrajiny a Ruska z kvalifikácie, posunie UEFA do 2. fázy aj ďalšie dva tímy z 2. miest. Na to sa však nemôžeme a nechceme spoliehať. Cieľom tohto tímu je zabezpečiť si priamy postup z 1. miesta.“

Pre úplnosť dodajme, že na víťaza B-skupiny čakajú v hlavnej fáze kvalifikácie atraktívne družstvá Španielska, Fínska a Švédska. Úvodný zápas Preliminary Round v Gibraltári odohrá tím trénera Sedlárika už dnes, o 18:00 proti domácej reprezentácii Gibraltáru.

PROGRAM ZÁPASOV:

11.05.2022 Gibraltár - Slovensko (18:00)
12.05.2022 Belgicko – Slovensko (14:00)
14.05.2022 Moldavsko - Slovensko (18:00)

Všetky zápasy môžete sledovať LIVE na Youtube asociácie Gibraltaru.

Mohlo by vás zaujímať

Nominácia ženskej futsalovej reprezentácie na májový kontrolný zraz v Poprade

20.4.2023

Ukrajinky nad sily našich futsalových reprezentantiek aj v druhom zápase v Bardejove

22.2.2023

Slovenské futsalistky v prvom bardejovskom zápase prehrali s favorizovanou Ukrajinou 2:3

22.2.2023

Ženskú reprezentáciu čaká prvá previerka v roku 2023. V Bardejove vyzvú v dvojzápase Ukrajinu

6.2.2023

Ženská reprezentácia po smolnej prehre s Bosnou a Hercegovinou 0:1 na ME nepostúpila

23.10.2022

Slovenské futsalistky skvelým záverom zmazali trojgólový náskok domáceho Česka

20.10.2022

Futsalová reprezentácie žien vstúpila do bojov o EURO 2023 remízou proti Maďarsku

20.10.2022

Ženskú reprezentáciu čaká boj o EURO 2023, v Brne odštartujú turnaj proti Maďarkám

17.10.2022

Širšia nominácia ženskej reprezentácie na sústredenie pred kvalifikáciou Main round v Brne

8.10.2022

Poľsko nad sily slovenských futsalistiek aj v druhom zápase v Poprade

26.9.2022

Ženská reprezentácia prehrala v prvom z dvoch zápasov proti Poľkám 1:3

26.9.2022

Nominácia ženskej reprezentácie na zápasy s Poľskom v Poprade

20.9.2022