Ženská reprezentácia Slovenska s dvomi prehrami v Slovinsku

nedeľa, 12.09.2021|Posledná aktualizácia 12.9.2021 17:31

Slovenská futsalová reprezentácia žien prehrala obidva zápasy na turnaji v slovinskom Dupleku.

Slovenská futsalová reprezentácia žien pred zápasom proti Fínsku v slovinskom Dupleku 11. septembra 2021.
zdroj: Futsalslovakia.sk

Slovenská reprezentácia žien absolvovala pred odchodom na turnaj v Slovinsku krátke herné sústredenie v Komárne, tréningy absolvovali v Žitnej na Ostrove. Žilinčanky Valová, Červíková, Kucharčíková neboli uvoľnené klubom MŠK Žilina. Baníková, Rybanská a Komlodyová sa ospravedlnili z osobných dôvodov.

V prvom zápase nastúpili zverenkyne Klaudiusza Hirscha proti favoritovi turnaja z Fínska. Slovenky poslala do vedia už v 3. minúte Líšková, potom už ale až do prestávky góly strieľali iba Fínky. V 9. minúte vyrovnala Omamaaliová, góly Setäläovej a Herranenovej znamenali vedenie severaniek 3:1. Jokisalová zvýšila v 13. minúte už na rozdiel troch gólov. Piaty gól futsalistiek z krajiny tisícich jazier strelila Juntikkaová. Odpovedali ale aj naše dievčatá. Tyčiaková v 16. minúte znížila na polčasových 2:5 z ich pohľadu. Po zmene strán sa do streleckej listiny zapísali už iba Fínky, po góloch Juntikkaovej, Hannulovej a Ylirakaovej za zápas skončil presvedčivo 8:2 pre Suomi.

V druhom zápase proti domácemu Slovinsku sa začalo skôr oproti rozpisu turnaja, pre zranenie nemohla nastúpiť na zápas zranená Saška Štrúbelová.  Naše reprezentantky bojovali čo im sily stačili, domáce ale napokon zvíťazili rozdielom jediného gólu 3:2, oba naše góly strelila Tyčiaková.

Ženskú futsalovú reprezentáciu čaká koncom októbra vo švédskom Halmstade súboj o postup na záverečný turnaj EURO. Od 19. do 22. októbra ich vo Švédsku nečaká prechádzka ružovou futsalovou záhradou, keď sa v priebehu štyroch dní stretnú s futsalovou špičkou zo Španielska a Talianska a domácim usporiadateľom. Zostávajúce štvorčlenné skupiny sa hrajú v Bielorusku, Chorvátsku a na Ukrajine. Iba víťazi skupín si zabezpečia postup a zabojujú o titul šampiónok starého kontinentu.

TURNAJ - Športna dvorana Duplek:

🇫🇮 FÍNSKO vs 🇸🇰 SLOVENSKO ... 8-2 (5-2)
⚽ Líšková, Tyčiaková

🇸🇮 SLOVINSKO vs 🇸🇰 SLOVENSKO ... 3-2 (1-0)
⚽ Tyčiaková 2

Slovenská futsalová reprezentácia žien pred zápasom proti Slovinsku v slovinskom Dupleku 12. septembra 2021.

19.4.2024

19.4.2024

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne