Ženskú futsalovú ligu v sezóne 2020/21 vyhral Ekoprim Prešov

nedeľa, 27.06.2021

V piešťanskej Diplomat aréne vyvrcholila cez víkend ženská futsalová liga finálovým turnajom za účasti šiestich družstiev.

Majstrom Slovenska vo futsale žien pre sezónu 2020/21 sa stal FK Ekoprim Prešov, po víťazstve nad Prievidzou 5:2 (2:1).
autor: FOTO: Vladimír Ambrozek, zdroj: Futsalslovakia

V sobotu bola na programe skupinová fáza, šesť tímov bolo rozdelených do dvoch skupín. Ich víťazky postúpili priamo do semifinále, družstvá umiestnené na druhom respektíve treťom mieste, museli zabojovať o poslednú štvorku v zápasoch štvťfinále. Priamy postup si zabezpečili futsalistky Makroteamu Žilina a Banskej Bystrice. Vyraďovačku lepšie zvládli vo východniarskom derby dievčatá z Prešova a TNF Prievidza, ktorá vyradila Levice.

SKUPINOVÁ FÁZA (26. júna 2021):

ŠK Makroteam Žilina vs Futsal Team Levice ... 3-0 (2-0)

Góly: Valová (15.), Grečnárová (18.), Kuchrčíková (24.)

TNF Prievidza vs SLC B.Bystrica Futsal ... 0-4 (0-3)

Góly: Mudráková (5.), Strečková (7.), Veselová (19.), Práznovská (23.)

OZ Futsal Košice vs Makroteam Žilina ... 0-5 (0-1)

Góly: Valová (18. a 30.), Kucharčíková (22.), Grečnárová (27.), Líšková (28.)

FK Ekoprim Prešov vs TNF Prievidza ... 1-5 (0-2)

Góly: Sedláková (24.) - Majtényiová (6., 24., 28. a 30.), Mihoková vl. (15.)

OZ Futsal Košice vs Futsal Team Levice ... 3-1 (1-1)

Góly: Wienerová (1.), Donovalová (25.), Komlodyová (27.) - Budovcová (14.)

FK Ekoprim Prešov vs SLC B.Bystrica Futsal ... 3-0 (2-0)

Góly: Žemberyová (5. 19. a 27.)

ŠTVRŤFINÁLE:

OZ Futsal Košice vs FK Ekoprim Prešov ... 1-3 (0-3)

Góly: Wienerová (21.) - Žemberyová (7.), Gumanová (15.), Chomová (20.)

TNF Prievidza vs Futsal Team Levice ... 3-1 (2-1)

Góly: Rybanská (6.), Živčicová (19.), Hološková (26.) - Štrúbelová (7.)

Bronz si v sezóne 2020/21 vybojovali dievčatá Makroteamu Žiliny.
autor: Vladimír Ambrozek, zdroj: Futsalslovakia.sk

V nedeľu pokračovali zápasy o konečné umiestnenie už pred kamerami partnera Slovenského futsalu TV ESO. Zápas o bronz mal jednoznačného favorita a jedného z ašpirantov na celkový triumf. Dievčatá spod Dubňa rozhodli o triumfe už v prvom polčase, keď si po góloch Pagáčovej a dvoch Pružinskej zabezpečili pohodlné trojgólové vedenie. To si udržali napokon až do záverečného hvizdu rozhodcov a získali zaslúžene bronzové medaily.

Druhé miesto na Majstrovstvách Slovenska vo futsale žien obsadili futsalistky TNF Prievidza.
autor: Vladimír Ambrozek, zdroj: futsalslovakia

Vo finále išli do vedenie Prievidžanky, Ekoprim Prešov ale ešte do polčasovej prestávky po góloch Mackovej a Žemberyovej otočili vývoj stretnutia. Keď po zmene strán Hološková vyrovnavala, všetko bolo otvorené. Posledná päťminútovka ale patrila jasne východniarkam, ktoré strelili tri pekné góly a mohli sa tak tešiť z celkového víťazstva.

Zápas o 3. miesto:

ŠK Makroteam Žilina vs SLC B.Bystrica Futsal ... 4-1 (3-0)

⚽ Pružinská (9. a 10.), Pagáčová (6.), Práznovská vl. (32.) - Paterová (27.)

FINÁLE:

TNF Prievidza vs FK Ekoprim Prešov ... 2-5 (1-2)

⚽ Matysová (9.), Hološková (28.) - Macková (11. a 39.), Sedláková (35. a 37.), Žemberyová (16.),

18.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach