logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Zverenci Richarda Bača potrápili v deväťgólovom zápase favorizovaného galského kohúta

utorok, 28.09.2021|Posledná aktualizácia 28.9.2021 14:43

Reprezentačná dvadsaťjednotka odohrala proti Francúzsku výborný zápas, šesť minút pred koncom ešte viedla 3:2.

Slovenská futsalová reprezentácia do 21 rokov pred zápasom proti Francúzsku na Umag Nations Cupe 2021 v chorvátskom Novigrade 27. septembra 2021.
autor: Vladimír Ambrozek

Slovenské nádeje odohrali po prehre so Slovinskom výborný zápas proti Francúzom, ktorí zdolali na úvod turnaja vysoko Slovincov, prvého nášho súpera.

Po prvom polčase, ktorý skončil 2:2 sa vrece s gólmi roztrhlo až v závere stretnutia, Slováci viedli ešte v 34.minúte po góle Filipa Jančulu 3:2, napokon však prehrali tesne 4:5.

Zápas, rovnako aj celý turnaj zhodnotil kapitán Sebastian Bačo: "Toto štvordňové sústredenie hodnotím veľmi pozitívne. Koncept B-tímu je vec, ktorá tu ešte nebola, čiže sa dalo očakávať, že tých nacvičených vecí, či komunikácie na ihrisku bude pomenej. To bol častokrát kameň úrazu v zápase. Inak ako kapitán tohto B-tímu, respektíve U-21ky, nemôžem chlapcom vytknúť jedinú vec. Od disciplíny cez bojovnosť a profesionalitu boli všetci 100%-ní. Prvý zápas bol výsledkovo nešťastný, avšak aj v ňom bola predvedená hra vzhľadom na naše krátke spoznávanie veľmi dobrá. Druhý zápas mal parádny náboj a myslím, že miestami by si ho fanúšik futsalu mohol mýliť s mužským futsalom. Žiaľ, v závere sme prišli o dobrý výsledok, no nasadenie chlapcov počas celých 80 minút na turnaji bolo skvelé. Dúfam, že v budúcnosti naviažeme na tieto dobré výkony, a potom príde aj vytúžené ovocie v podobe dobrých výsledkov."

Zápas s galským kohútom zhodnotil aj Richard Marík: "Zápas s Francúzskom bol veľmi ťažký. Vedeli sme, čo nás čaká, že to bude oveľa ťažší súper ako Slovinsko. Boli veľmi silní na lopte, individuálne veľmi silní a bolo vidno, že sú aj zohratí. Pre nás to znamenalo, že jediný spôsob ako môžme ten zápas vyhrať, je koncentrácia najmä v obrane, sebavedomie v útoku a hlavne bojovnosť. Myslím si, že každý jeden hráč či už sa dostal do hry alebo nie, chcel ten zápas vyhrať. Bohužiaľ chýbalo nám trošku šťastia, ale nemáme sa začo hanbiť, bol to dobrý tímový výkon. Samozrejme chybičky sa tam určite nájdu a nebude ich málo,  verím však, že sa z nich len poučíme a pôjdeme ďalej." Popri skúsených hráčoch sa nováčikovia v reprezentácii mnohému priučili, nielen na ihrisku, aj mimo neho. "Moje pocity z tohto sústredenia sú dobré, osobne som si to veľmi užil. Po celý čas panovala výborná atmosféra, či už na ihrisku, alebo mimo neho, myslím si že nikto nemôže povedať, že sa tu mal zle. Mali sme možnosť naberať skúsenosti od starších a skúsenejších hráčov z Áčka, čo je super a posúva nás to vpred oveľa rýchlejšie. Taktiež sme sa viac spoznali s chalanmi, čo je tiež veľmi dobré a začína sa tu budovať naozaj dobrý kolektív, či už na ihrisku, alebo mimo aj mimo neho. Pre mňa to bola osobne tiež obrovská skúsenosť a som rád, že som mal možnosť sa tohto sústredenia zúčastniť."

UMAG NATIONS CUP 2021:

FRANCÚZSKO U-21 🇨🇵 vs 🇸🇰 SLOVENSKO U-21 ... 5:4 (2:2)

⚽️ Melaine 10', Galmin 16', Bencherif 35', Pereira Basilio 35', Traore 37' - Márton 19' a 36', Kuruc 15', Jančula 34'

Mohlo by vás zaujímať

Žreb futsalových ME bude 18. októbra v holandskom Zeiste, Slováci nenarazia na Fínov a Gruzíncov

12.10.2021

Nominácia ženskej reprezentácie na kvalifikačný turnaj vo Švédsku o postup na ME

6.10.2021

Účastník EURO 2022 z Bosny a Hercegoviny nad sily Slovákov, sústredenie v Umagu si všetci pochvaľovali

28.9.2021

Slováci ukončili turnaj Umag Nations Cup 2021 tesnou prehrou s Bosnou a Hercegovinou

28.9.2021

Na zápas proti Bosne a Hercegovine budeme pripravení a chceme vyhrať, tvrdia hráči

26.9.2021

Dvadsaťjednotka udržala krok so Slovincami prvý polčas, v druhom inkasovala 5 gólov

26.9.2021

Obe reprezentácie nestačili na úvod Umag Nations Cupu 2021 na futsalistov Slovinska

27.9.2021

Futsalové reprezentácie cestujú do Chorvátska. S akými cieľmi sa predstavia v Novigrade?

21.9.2021

Reprezentácia koncom septembra v Chorvátsku proti Slovinsku a Bosne a Hercegovine, B-tím čakajú aj Francúzi

20.9.2021

V najcennejšom reprezentačnom drese proti USA debutovalo hneď trio z Nových Zámkov

9.9.2021

Slováci na turnaji s tromi víťazstvami a prehrou s Marokom. Získali dva skalpy účastníkov MS

8.9.2021

Reprezentácia Slovenska zakončila prestížny turnaj Pre-World Cup víťazstvom nad USA 3:0

8.9.2021