logo

17.kolo Niké Futsal Extraligy: Lučenec zdolal Košice a je víťazom základnej časti, prehra Pineroly v Leviciach

piatok, 10.03.2023|Posledná aktualizácia 12.3.2023 16:57

Už vo štvrtok sa predohrali z dôvodu dlhodobo plánovaných akcií v ŠH v B.Bystrici i Nových Zámkoch dva zápasy predposledného 17.kola Niké Futsal Extraligy. Piatok priniesol víťazstvá Lučenca, Levíc a Prievidze.

Komárno vycestovalo do Nových Zámkov, ktoré v priebehu posledného týždňa odohrali už tretí zápas. Napokon zo všetkých duelov vyšli bodovo naprázdno a tak v základnej časti obsadia ôsme miesto a vo štvrťfinále ich čaká obhajca z Lučenca, ktorý sa stal po víťazstve nad Košicami aj víťazom základnej časti so ziskom pohára Martina Grendára. Komárno skončí s istotou siedme, vo vyraďovacej fáze ich čaká Prievidza, ktorá vyhrala v Bratislave na FTVŠ-ke 6:2.

Štvťfinálové dvojice play-off:

MIMEL Lučenec (1) vs MŠK MAYERSON Nové Zámky (8)
CopyLeaders Prievidza (2) vs Futsal Team Komárno (7)

Samotný zápas v N.Zámkoch mal peknú futsalovú zápletku, hostí z Komárna poslal po peknou signály z autu v tretej minúte do vedenia Ádam Mészáros, domáci však po góloch Štefana Gelleho a Miloša Feherváriho otočili vývoj. Tretí gól domáci strelil Matej Garay, Marek Szabó v rovnakej minúte znížil na rozdiel jediného gólu, no to dvojgólové vrátil MAYERSONu opäť Gelle. Na druhej strane ale okamžite opäť znížil Szabó a výsledkom 4:3 sa skončil aj prvý polčas, keďže všetky ďalšie tutovky pochytal domácim skvelý Lukáš Jurčina. V 27.minúte upravil na 5:3 Richard Marík a nič nenasvedčovalo tomu, žeby body nezostali v Miléniu, opak bol však pravdou. Ngyuen Cong pekne umiestnenou ľavačkou odštartoval komárnianske dostihy k bodom. V 34.minúte ešte sľubná štandartná situácia gól nepriniesla, akcia z nej však pokračovala a Szabó vyrovnal. Víťazstvo mohli strhnúť na svoju stranu oba tímy, napokon sa to podarilo Komárnu päť sekúnd pred koncom zásluhou Tomáša Oršolíka.

Banská Bystrica, ktorej Odvolacia komisia SFZ jednohlasne zamietla odvolanie pridania dvoch bodov zo zápasu s Lučencom rozstrieľala na Štiavničkách žilinský Makroteam 9:1. MIBA tak skončí v tabuľke po základnej časti na šiestom mieste. Filip Samson strelil hetrik, hosťom sa ešte podarilo vyrovnať na 1:1 zásluhou Patrika Schmiestera. Jeho nádherný gól odporúčame všetkým pozrieť v highlightoch, ktoré okamžite po zápase ponúka na svojich stránkach náš generálny partner spoločnosť Niké.

MIMEL Lučenec potvrdil na domácej palubovke úlohu favorita a zdolal tretí Podpor Pohyb Košice o päť gólov. Do vedenia šli síce už v prvej minúte hostia, v štvrtej už bola ale stav 3:1 a do prestávky pridali zverenci Mariána Berkyho ešte dva góly. Druhé dejstvo už bolo vyrovnanejšie. Košičania keď zvládnu posledný domáci duel s 4FSC FTVŠ, obsadia v základnej časti tretie miesto. Marián Berky (tréner, Mimel Lučenec): „Tento zápas bol pre mňa špecifický, pretože sme sa rozlúčili s Peťom Serbinom, ktorý hrával dlhé roky za Lučenec a taktiež s Erikom Klemom, ktorý bol taktiež našou oporou, za čo obom patrí naša vďaka. A ešte chcem povedať, že na opačnej strane na lavičke sedel môj asistent Richard Bačo a vedľa mňa sedel na striedačke jeho syn Sebastián. Zápas sa musel divákom páčiť, ale mrzí ma to, že sme množstvo vyložených šancí nepremenili. Pochvala patrí nášmu súperovi, ktorý hral veľmi dobre a aktívne. Dovolím si tvrdiť, že patrí medzi tie najlepšie mužstvá v našej lige. Teraz sa už budeme sústrediť na play-off. Vieme, že by sme mali hrať proti Novým Zámkom. Náš cieľ je jasný, chceme obhájiť titul.“

Pinerola pricestovala do Levíc v značne oklieštenej zostave, domáci futsal team síce poriadne potrápila, ale zverenci Milana Chudého si dôležité tesné víťazstvo ustrážili. Richard Bačík strelil už v prvom polčase hetrik a bol najvýraznejšou postavou dnešného zápasu. V polčasovej prestávke boli ocenení a dekorovaní bronzoví žiaci Levíc z extraligy žiakov U-15, ocenené boli aj všetky hráčky FC Spartaku Tlmače, najlepšou hráčkou extraligy bola vyhlásená dvojgólová Dominika Klimeková.

Prievidza potvrdila úlohu favorita v Bratislave na palubovke 4FSC FTVŠ, Adam Vrábel zaznamenal hetrik.

17.kolo Niké Futsal Extraligy 2022/23:

MŠK MAYERSON Nové Zámky - Futsal Team Komárno 5:6 (4:3)
⚽️ 5., 14. Gelle, 7. Fehervári, 10. Garay, 27. Marík R. - 3. Mészáros, 10., 14., 34. Szabó, 30. Ngyuen Cong, 40. Oršolík

MIBA Banská Bystrica - ŠK Makroteam Žilina 9:1 (4:1)
⚽️ 8., 17. Hudek, 12., 34. Rafanides, 20., 29., 23. Samson, 22. Vajda, 40. Ftorek vlastný - 9. Schmiester

MIMEL Lučenec - Podpor Pohyb Košice 8:3 (5:1)
⚽️ 2., 4. Ostrák, 3., 18., 26. Marcilio, 15. Leovski, 30. Oberman vlastný, 34. Marton - 1. Ivan, 31. Matis, 32. Kis

Futsal team Levice - Pinerola 1994 Futsal Academy BA 4:3 (3:1)
⚽️ 7., 8., 18. Bačík, 23. Gabaš - 9., 35. Rusnák, 30. Chamilla

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA - CopyLeaders Prievidza 2:6 (1:3)
⚽️ 17. Kodhaj, 22. Gajdács - 5. Petráš, 9. Zaťovič, 15., 37., 39. Vrábel, 28. Delunas

Mohlo by vás zaujímať

Akadémia Pineroly s double, ovládla aj turnaj Final Four o Slovenský pohár U-20 v Žiline

Včera

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

Včera

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

Slováci si na turnaji Futsal Fever Days napravili chuť víťazstvom proti Maďarsku.

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

Slovákov čaká vstup do turnaja Futsal Fever Days v Šamoríne proti Švédsku

12.4.2024

PLAY-OFF 3.štvrťfinále: Levice vyzvú v semifinále Košice, Pinerola vydrela postup v Prievidzi

9.4.2024

Dievčenský tím Futsalslovakia U-15 na turnaji v Radave s dvomi víťazstvami

7.4.2024

Slováci siahali v Novigrade na bronz, z rúk im ho zobral v poslednej päťminútovke kapitán Slovinska

7.4.2024

PLAY-OFF 2.štvrťfinále: Košice a Lučenec do semifinále, tretie zápasy v Prievidzi a Leviciach

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1