1.kolo SLF: Návrat futsalu do Košíc s desaťgólovou nádielkou, presvedčivé víťazstvo Lučenca

sobota, 11.09.2021|Posledná aktualizácia 12.9.2021 08:40

Prvé kolo novej sezóny odštartovalo v piatok 10. septembra v štyroch halách, kolo sa skompletizuje v pondelok dohrávkou MAYERSON MŠK Nové Zámky - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava.

1.kolo 1.SLF CopyLeaders Prievidza vs MIMEL Lučenec v prievidzkej City Aréne 10. septembra 2021.
autor: Vladimír Ambrozek, zdroj: Futsalslovakia.sk

Obhajca titulu zvíťazil presvedčivo v Prievidzi, keď sa hetrikom uviedla nová portugalská posila Hugo Ramada. Komárno sa rozišlo s Levicami zmierlivo, keď góly padali iba v prvom polčase. Akadémia Pineroly rozhodla o víťazstve nad žilinským Makroteamom jediným gólom v druhom polčase, ktorý strelil Aksamít. Desať gólov videli diváci v Košiciach, kam sa extraligový futsal vrátil po dlhých ôsmich rokoch.

Košice - Banská Bystrica

Na tento večer čakali fanúšikovia košického futsalu roky. Konkrétne osem. Dlhé obdobie metropoly východu bez účasti v najvyššej súťaži ukončil až piatkový súboj tímu Podpor Pohyb proti Banskej Bystrici. Zverenci trénera Richarda Bača inkasovali svoj prvý gól v súťaži už v tretej minúte, no to ich zdravo nabudilo a o trinásť minút neskôr už viedli 3:1. Historicky prvý gól nového klubu vsietil paradoxne hráč, ktorý futsal nikdy predtým nehral – Michal Vilkovský.

Futsal ma vždy lákal a chcel som si to vyskúšať. Celkom ma to baví a verím, že chlapcom pomôžem. Je to najvyššia súťaž a teší ma, že si môžem vyskúšať aj takúto úroveň,“ vyslovil sa futbalista momentálne obliekajúci dres piatoligovej Lokomotívy Košice. Svoju premiéru v inom športe vyšperkoval dvomi gólmi a to ešte nepremenil pokutový kop. „Na premiéru to nie je zlé, ale radšej by som bol, ak by sme vyhrali. Určite som mohol streliť aj viac gólov. Celkovo sme mali kopec šancí, ale Bystrica mala v záver dve tutovky. Je škoda, že hoci sme dali sedem gólov, napokon to bolo 5:5.“

Vilkovský tým narážal na fakt, že Košičania inkasovali v dramatickom závere až dva vlastné góly. Oba padli počas hry hostí bez brankára. „Doplatili sme na nedostatočnú efektivitu a tento zápas najviac vystihuje neskúsenosť,“ poznamenal tréner Bačo. „V závere sme dvakrát viedli a takéto stretnutia by sme mali zvládať s víťazným koncom. Súper ukázal skúsenosti a napokon sme radi aj za remízu. Banská Bystrica si totiž išla za víťazným gólom a naši chlapci už mali trému z toho, ako to dopadne. V tej fáze nám už nefungovali hlavy tak, ako by fungovať mali.“

Počas posledných štyroch minút stretnutia padli až štyri góly. Košičania sa dostali dvakrát do vedenia, no to neudržali a veľa nechýbalo, aby v samotnom závere inkasovali a šiestykrát. „Pre divákov to bol strhujúci zápas. Nám sa remíza máli, ale faktom je, že veľké šance mali aj oni a asi je to teda spravodlivá deľba bodov,“ priznal brankár Richard Oberman. Historicky prvý zápas značky Podpor Pohyb na najvyššej úrovni vníma každopádne pozitívne. „Teší ma, že sme po rokoch ponúkli fanúšikom futsalu v tomto meste krásny ligový zápas. Boli výborní a verím, že nás nezastaví korona a v ďalších zápasoch ich bude ešte viac. Všetko to robíme pre nich a toto mesto plné futsalového talentu si najvyššiu súťaž zaslúži.“

Aj tréner Richard Bačo potlačil sklamanie zo strateného víťazstva a ocenil hlavne samotný fakt, že sa Košice vrátili na najvyššiu scénu.

Je krásne, že sa hrá v Košiciach opäť extraligový futsal. Košice sú liahňou futsalu a v reprezentácii je množstvo našich odchovancov. Verím, že toto nie je extraliga na jednu sezónu, ale udržíme sa v nej dlhodobo. Dlhé roky pracujeme s mladými hráčmi a o budúcnosť sa teda nebojím. Vedeli sme však, že to musíme doplniť aj o skúsenejších hráčov. Zápas nám ukázal, že sme na dobrej ceste, ale máme pred sebou ešte veľa práce,“ zamyslel sa R. Bačo. V otázke sezónnych cieľov je nateraz opatrný. „Zatiaľ neviem reálne zhodnotiť, na čo máme. Aj v tomto zápase sme videli, že môžeme vyhrávať i prehrávať. Lučenec by mal byť na čele a za ním to bude vyrovnané. Zabojujeme o play-off, ale sme nováčik a boríme sa s nedostatkom skúseností.

Podľa Michala Vilkovského nemienia byť Košičania v lige iba do počtu a o prvé víťazstvo zabojujú už o týždeň na palubovke Levíc. „Tím je vyskladaný slušne a do každého zápasu pôjdeme s víťaznými ambíciami.“

Komárno - Levice

Najvyššia slovenská súťaž vo futsale dnešným dňom začala písať svoju kapitolu v sezóne 2021/2022. Tím Komárna privítali na svojej palubovke v krajskom derby silné Levice. Domáci však nechali na palubovke dušu a navyše nepremenili aj množstvo šancí. To isté však môžeme povedať aj o súperovi z Levíc, preto nečudo, že v nervóznom závere zacítili chuť troch bodov oba kolektívy. Za bojovnosť a svižné tempo si obe mužstvá zaslúžia pochvalu a body sa podelili spravodlivo.

Prievidza - Lučenec

Futsalisti Mimelu Lučenec začali ročník suverénnym víťazstvom. Úradujúci majster Slovenska sa v sezónnej premiére predstavil na palubovke Prievidze, ktorej nedal žiadnu šancu. Ambiciózne mužstvo vedené trénerom Mariánom Berkym začalo zhurta a do polčasu viedlo 5:1. Novohradčania v druhom dejstve pridali ďalších sedem gólov.

Hetrikom sa zaskvela letná posila z Portugalska Hugo Ramada, o jeden gól menej pridal ďalší nováčik, Brazílčan Petterson. Do streleckej listiny za zapísali aj Grcič, Serbin, Mészáros a dvojgóloví Fehérvári s Čeřovským. V druhom kole si Lučenec zahrá opäť vonku. V piatok 17. septembra vycestuje do Komárna.

Marián Berky, tréner Mimelu Lučenec, bol po zápase spokojný: "V prvom kole sme cestovali do Prievidze, kde nás čakal bojovný súper. Začali sme od začiatku hrať našu kombinačnú hru, vypracovali sme si dostatočné množstvo príležitostí na strelenie gólu. V prvom polčase sme ich využili až päť a inkasovali len jeden gól. V kabíne sme si povedali, že v druhom polčase budeme pokračovať v aktívnej hre a držaní lopty. Výber a ponuka hráčov bude lepšia a zefektívnime finalizáciu. Výsledok je vizitka našej aktívnej hry počas celého zápasu. Chcel by som sa poďakovať hráčom za ich predvedený výkon."

Pinerola - Žilina

Vstup do sútaže vyšiel akadémii Pinerola podľa predstáv! Už v piatej minúte sa presadili po strele, ktorá prešla pomedzi nohy súperovho brankára Buzek. O minútu však domáci inkasovali po nešťastnom odraze lopty. DOmáci ale zereogovali už v nasledujúcej minúte, keď Kardoš upravil na 2:1. Dvanásť sekúnd pred koncom prvého dejstva Makroteam zásluhou vlastného gólu Kardoša vyrovnal. Deväť minút pred koncom rozhodol o tom, že všetky body zostanú v Bratislave Aksamít.

Výsledky 1.kola 1. SLF 2021/22:

Podpor Pohyb Košice - Ridop MIBA Banská Bystrica ... 5-5 (3-2)
⚽ Korček 2, Vilkovský, Kuruc - Konder Čief, Kyjovský, Belaník, Sasák Vlastný

Futsal Team Komárno - Futsal Team Levice ... 2-2 (2-2)
⚽ Gál, Hegedus - Švec 2

CopyLeaders Prievidza - MIMEL Lučenec ... 1-12 (1-5)
⚽ Šuhajda - Ramada 3, Fehérvári 2, Petersson 2, Čeřovský 2, Serbin, Grcič, Meszároš

Pinerola 1994 Futsal Academy BA - ŠK Makroteam Žilina ... 3-2 (2-2)
⚽ Buzek, Kardoš, Aksamít - Kráľ, Kardoš vlastný

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Futsal Love Serbia: Na úvod prehra s Maďarskom, Slovenky zostrelila hetrikom Gajzágó

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta

13.3.2024

Víťazstvo v Slovenskom pohári obhájil MIMEL Lučenec, bronz zostal v Leviciach

10.3.2024

FINAL FOUR o Slovenský pohár: O víťazstvo zabojuje Lučenec s košickým Podpor Pohybom

9.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov odohrá dva prípravné zápasy v Portugalsku

4.3.2024

16.kolo NFE: Lučenec víťazom základnej časti, Košice zvládli súboj o druhé miesto s Levicami