6.kolo NFE: Derby v Nových Zámkoch pre Levice, bitku o východ v Bardejove ovládli Košice

sobota, 04.11.2023|Posledná aktualizácia 5.11.2023 08:55

Zápasy 6.kola Niké Futsal Extraligy ovládli favoriti, regionálne derby v Nových Zámkoch zvládli lepšie Levice, bitku o východ v Bardejove ovládli Košičania, ktorí zvíťazili jednoznačne 7:1.

Na hornej Nitre privítali mužstvo zo susedného okresu. Favorit duelu bol jasný, keďže hostia sa zatiaľ topia na dne tabuľky. Prievidžania predzápasové prognózy začali napĺňať pomerne skoro, keď ich už v tretej minúte poslal do vedenia Vrábel a o dve minúty bolo po góle Jančulu už 2:0. Hudek v 20. minúte pridal tretí gól "tigrov" a Makroteam vyslobodil odchod na polčasovú prestávku. Aj druhý polčas začali lepšie domáci, Hudek zvýšil na 4:0, hostia sa však dokázali zmobilizovať a dvomi gólmi v priebehu dvoch minút, oba vsietil Mahút, znížili na 4:2. Víťazstvo napokon umne udržal favorit, Makroteam v druhej časti zápasu ukázali, že ich ambície sú určite vyššie ako odzrkadľuje aktuálna tabuľka. V tíme Prievidze sa tromi gólmi blysol Marián Hudek.

Bitku o východ zvládli lepšie v Bardejove Košice. Zápasový účet otvoril Marton, Kuhajdík však vyrovnal, to bol však prvý aj posledný gól domácich v zápase. Minuloročného finalistu nasmerovali k trom bodom dva góly Kuruca, ktoré stihol ešte v prvom polčase. Domácim postupne došli sily, Marton v závere zavŕšil hetrik. Skvelý duel odohral iba šestnásťročný Palfi, ktorý spoluhráčom pripravil tri góly a šiesty sám strelil.

Regionálne derby Nové Zámky - Levice sa hralo pred skvelou diváckou kulisou a bojovalo sa až do záverečných minút. Zápasový účet otvoril Oršolík, Tomáš Bielik s Drozdovom ale v priebehu minúty otočili stav. V 15.minúte vyrovnal opäť Oršolík, záver prvého dejstva ale patril Leviciam. Po góloch Šveca a kapitána Rakicu odskočili domácim na rozdiel dvoch gólov. Po góle Matúša Bielika sa zdalo, že hostia si odvezú pohodlné tri body, najlepší extraligový strelec Procháczka však znížil na 3:5. V závere domáci dvomi gólmi zdramatizovali vývoj stretnutia, gól Drozdova do prázdnej bránky znamenal dôležité víťazstvo zverencov Milana Chudého. "Dnešné víťazstvo v derby zápase sa nerodilo ľahko, pretože stál proti nám húževnatý, kvalitný súper, no my sme sa naopak trápili minulý týždeň so zraneniami, čo poznačilo aj náš herný prejav. Napriek tomu dnes mužstvo ukázalo charakter a silu. Do stretnutia sme nevstúpili ideálne, keď sa domáci ujali vedenia, no my sme dokázali zareagovať a v krátkom čase otočiť stav zápasu a prvú časť stretnutia sme vyhrali 4:2, za čo by som chcel chlapcov pochváliť. Do druhého polčasu sme vstúpili exportným gólom na 2:5. Tento moment by som označil za kľúčový, keďže sme súperovi odskočili na rozdiel troch gólov. MŠK nás však svojou, húževnatosťou a kvalitou dostal pod tlak, čo sa pretavilo aj do výsledku. V závere stretnutia sa miestami na ihrisku iskrilo. Prišlo vylúčenie a následné oslabenie, ale súpera sme dokázali eliminovať, aj keď v presilovej hre dokázal stretnutie zdramatizovať. Pristúpili sme k hre bez brankára v dôsledku eliminovať tlak súpera, keď sme sa snažili držať loptu. V Nových Zámkoch bola vynikajúca atmosféra, za čo by som chcel domácich organizátorov pochváliť. Družstvu Nových Zámkov prajem všetko dobré do budúcna a mojich zverencov chcem pochváliť za prístup k dnešnému stretnutiu a už teraz sa tešíme na zápas s Košicami, na ktorý srdečne pozývame všetkých našich fanúšikov,” povedal pre klubový web lodivod Levičanov.

Duel v Banskej Bystrici mal jednoznačný priebeh, MIBA už v prvom polčase strelila päť gólov a v spanilej jazde pokračovala aj po obrátke, Pecho vychytal čisté konto. Ani druhému tímu z hlavného mesta sa výsledkovo nedarilo, na domácej palubovke ich zdolal obhajca titulu z Lučenca. Igor Leovski, kapitán tímu bol po zápase spokojný. "Na toto víťazstvo som hrdý, ako kapitán tímu na všetkých, že sme podali dobrý výkon a zaslúžene vyhrali, boli sme pripravení dnes na všetko. Nepodcenili sme súpera, lebo vo svojej hale proti nám vždy odohral kvalitné zápasy. Súper nás skúsil prekvapiť s power-play väčšinu zápasu, ale dobre sme bránili a zodpovedná obrana nám dala dobrý výsledok." Marián Novenko, ktorý nastúpil aj v Taliansku na Lige majstrov, bol rovnako spokojný. "Do zápasu sme vstúpili s jasným cieľom a to získať tri body a dominovať v zápase. Vedeli sme, že to nebude najľahší zápas a že súper bude hrať najmä bez brankára a na brejky. Zo začiatku sme strelili rýchly gól, no hneď na to sme inkasovali, ale dokázali sme sa vrátiť do zápasu viacerými rýchlymi gólmi. Neskôr sme, už iba kontrolovali priebeh zápasu a hrali to, čo vieme. Myslím si, že ako tím sme predviedli veľmi dobrý výkon a splnili to, čo sme chceli."

Výsledky 6.kola Niké Futsal Extraligy:

FSC Prievidza - ŠK Makroteam Žilina 6:3 (3:0)
⚽️ 3. a 36. Vrábel, 5. Jančula, 20., 29. a 33. Hudek - 29. a 31. Mahút, 38. Holeš

Partizán Bardejov futsal - Podpor Pohyb Košice 1:7 (1:3)
⚽️ 8. Kuhajdík - 6., 15. a 25. Marton, 12. a 15. Kuruc, 25. Križanovský vlastný, 39. Palfi

MŠK Nové Zámky - Futsal Team Levice 5:7 (2:4)
⚽️ 7. a 15. Oršolík, 25. Procháczka, 37. Petík, 38. Garay - 10. a 37. Bielik T., 11. a 40. Drozdov, 19. Švec, 20. Rakica, 22. Bielik M.

MIBA Banská Bystrica - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava 8:0 (5:0)
⚽️ 7. Ríša, 11. Čief, 17. Rafanides, 18. Puškár, 20. Vajda, 22. a 24. Lukáč, 31. Malík

Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava - MIMEL Lučenec 3:6 (2:4)
⚽️ 6. Csiba, 20. Čerňanský, 24. Buzek - 4. a 26. Lemos Diniz, 7. Greško, 9. a 21. Ostrák, 16. Leovski

PLAY-OFF 3.semifinále: Košice zvládli súboj o finále, po roku opäť vyzvú obhajcu z Lučenca

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

PLAY-OFF 2.semifinále: MIMEL prvým finalistom, Levice vrátili sériu späť do Košíc

27.4.2024

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

19.4.2024

19.4.2024

18.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov