9.kolo SLF: Obrat Levíc proti Prievidzi, dvojciferné víťazstvá Lučenca v N.Zámkoch a Košíc v Žiline

piatok, 12.11.2021|Posledná aktualizácia 17.11.2021 10:29

Deviate kolo najvyššej futsalovej súťaže odštartovalo už vo štvrtok dvomi zápasmi. Levice po obrate zdolali stále sa zlepšujúcu sa Prievidzu 4:3, MIMEL Lučenec sa po troch prehrách v Lige majstrov vrátil na slovenské palubovky dvojciferným víťazstvom v Nových Zámkoch.

Domáci kapitán Viliam Rakica v súboji s hráčmi CopyLeaders Prievidza Martinom Antolom (vľavo) a Longjie Xia (vpravo) v zápase 9.kola 1.SLF v ŠH Levice 11. novembra 2021.
autor: Lukáš Mandrák
Levice - Prievidza

Levičania pred zápasom boli opatrní, čo potvrdil aj Robert Čík: "Očakávam veľmi ťažké stretnutie. Prievidza určite nebude jednoduchý súper. Musíme sa zodpovedne pripraviť. K stretnutiu budeme musieť pristúpiť zodpovedne a koncentrácia musí byť počas celého zápasu. Prievidza sa po angažovaní zahraničného trénera zlepšuje a je badať veľký progres. Prievidza má mladé mužstvo, behavé, ale verím že pri zodpovednom prístupe sa na konci budeme tešiť z plného bodového zisku."

To sa nakoniec potvrdilo úplne do bodky. Po dvoch pekných akciách Martina Antola sa CopyLeaders dostali do dvojgólového vedenia, ktoré udržali hostia až do polčasovej prestávky. Zlom v stretnutí nastal v 25. minúte, kedy sa domácim zásluhou Viliama Rakicu a Richarda Bačíka podarilo vyrovnať. Na koňa posadil Levičanov tretí gól, ktorý strelil opäť Bačík. V 34.minúte domáci futsal team odskočil po góle Gabriela Šveca na rozdiel dvoch gólov, ako sa ukázalo neskôr, bolo rozhodujúce. Gól Daniela Dojčinoviča už na body Prievidžanom nestačil.

Nové Zámky - Lučenec

Obhajca titulu si napravil chuť po výsledkoch v Lige Majstrov, kde si zmeral sily s top tímami Sinarou Jekaterinburg z Ruska, Halle-Gooik z Begicka a portugalskou Benficou Lisabon, na palubovke v Nových Zámkoch, kde zvíťazil presvedčivo 13:1. Do streleckej listiny sa zapísala už aj najnovšia posila, ktorá prišla do Novohradu zo Slavie Praha - Dominik Ostrák.

Lučeneckí futsalisti sa po povinnostiach v UEFA Champions League vrátili do ligového kolobehu. Zverenci trénera Mariána Berkyho si netradične vo štvrtok (11. 11.) zmerali sily s Novými Zámkami. Doteraz neporazený Mimel potvrdil na súperovej palubovke tie najvyššie ambície. Hostia boli od začiatku pri streleckej chuti a do domácej brány posielali jeden gól za druhým.

Kým cez polčas vyhrávali rozdielom siedmich gólov, na konci zápasu bola priepasť až dvanásťgólová. Lučenec tak v Nových Zámkoch vyhral 13:1 a po siedmich zápasoch ostáva bez porážky. Hetrikom sa blysol Fehérvári, po dva góly pridali Hugo Ramada, nová posila Ostrák a Marton. Do streleckej listiny sa zapísali aj Marcilio, Grcič, Brunovský a Petterson.

V desiatom ligovom kole si Mimel Lučenec zahrá na palubovke Prievidze (21. 11. o 16:00 hod.), keďže Lučenec bude podobne ako B.Bystrica, Košice, Levice, Nové Zámky už v čiernej farbe na COVID mape.

Marián Berky, tréner MIMELu: "Po troch ťažkých zápasoch v lige majstrov sme sa vrátili do slovenskej ligy, kde sme cestovali do Nových Zámkov. Hráčov som nabádal ku tomu, ako keby hrali proti Benfike Lisabon. V prvom polčase sme už v 4.minute viedli 0:4. V aktivite sme pokračovali a do polčasu sme ešte pridali po pekných akciách ďalšie tri góly, polčas tak skončil 0:7. Po polčase sme prestriedali formácie, ale na hre to nebolo vidieť. V nastolenom trende sme pokračovali a stav sme pomaličky navyšovali. Konečný výsledok napokon bol 1:13. Škoda toho, že sme inkasovali ten jeden gólik. Hráči splnili taktické pokyny čo sme si povedali v kabíne predzápasom a predviedli dobrý výkon a preto si zaslúžia pochvalu."
Žilina - Košice

Košiciam cesta do Žiliny neuškodila a už v prvom polčase deklasovala domácich 8:0! Napokon sa zrodilo víťazstvo favorita o desať gólov, do štatistík 9.kola tak pripisujeme druhý dvojciferný rezultát. Za zmienku stoja 4 góly Kuruca a hetrik Vilkovského.

Komárno - Banská Bystrica

Keďže Banská Bystrica sa ocitla v čiernej farbe COVID športového automatu, zápas so po dohode oboch tímov odohral na palubovke Mestkej športovej haly v Komárne. Dva góly Michala Čiefa poslali v polovici polčasu favorita do vedenia, Matej Palacka ale kontaktným gólom znížil na 1:2. Do polčasu sa do streleckej listiny zapísal už iba Matúš Kyjovský a tak do kabín odchádzali futsalisti B.Bystrice s dvojgólovým náskokom. Po obrátke sa rozpútal boj o každý centimeter palubovky, v 27. minúte opäť Kyjovský zvýšil na 4:1 a nič nenasvedčovalo tomu, že sa dočkáme drámy. Góly Istvána Szénásiho a Olivera Hegedüsa ale vrátili Komárno späť do hry. O osude zápasu napokon rozhodla 37. minúta, keď na štvrtý komárnianský gól rýchlo odpovedal Marek Belaník, jeho gól bol po konečnom hvizde rozhodcov ten rozdielový, lebo Palackov z 38. minúty už víťaza nezmenil.

9.kolo 1.SLF 2021/2022:

Futsal Team Levice - Copy Leaders Prievidza 4:3 (0:2)
⚽ 25. a 27. Bačík, 25. Rakica, 34. Švec - 5. a 15. Antol, 37. Dojčinovič

MŠK Mayerson Nové Zámky - MIMEL Lučenec 1:13 (0:7)
⚽ 37. Marík M. - 3., 8. a 33. Fehérvári, 2. a 35. Hugo Ramada, 23. a 32. Ostrák, 28. a 36. Marton, 3. Marcilio, 4. Grcić, 9. Brunovský, 13. Bruno Petterson

Makroteam Žilina - Podpor Pohyb Košice 2:12 (0:8)
⚽ 23. Baláž, 38. Bačo vl. - 2., 27., 35. a 36. Kuruc, 7., 15. a 26. Vilkovský, 4. a 17. Horník, 9. Seman, 13. Mikula vl., 18. Gluchman

Futsal Team Komárno - MIBA Banská Bystrica 4:5 (1:3)
⚽ 9. a 10. Čief, 18. a 27. Kyjovský, 37. Belaník - 11. a 38. Palacka, 31. Szénási, 37. Hegedüs

6.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

28.3.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát