Proti Bielorusku sme nenadviazali na výkon s Iránom a nezískali ani bod

utorok, 03.12.2019|Posledná aktualizácia 3.12.2019 10:21

V druhom zápase na Mashhad Cupe 2019 sme podľahli Bielorusku, čím sme sa pripravili o šancu na celkové prvenstvo. Turnaj preto končíme s jediným bodom. O prvenstvo si to v stredu rozdá Irán s Bieloruskom. Náš program ale nekončí, pretože po voľnom dni sa vo štvrtok predstavíme proti Iránu ešte raz, avšak už v prípravnom stretnutí, ktoré nespadá pod Mashhad Cup.

Slovensko – Bielorusko 1:4 (1:2)

Góly: 5. Ševčík – 10. Lazjuk, 15. Matsveyankea, 32. Kozel, 33. Krykun
ŽK: O. Harbenka
Rozhodovali: Afshar, Sohrabi, Taheri
Diváci: 200

Slovensko: Herko (21. Oberman) – Rafaj, Rick, Ševčík, Smeřička, M. Zdráhal, Kyjovský, Kozár, Čeřovský, Doša, Zaťovič, Štrbák, Drahovský
Bielorusko: Churylin, Stamilau – Chybisau, Krykun, Sialiuk, Matsveyankea, Oleg Harbenka (C), Silivončik, Lazjuk, O. Harbenka, Kozel, Rahovik, Kolb, Žyhalka

Úvodné minúty neboli z našej strany dobré. Nedostávali sme sa z vlastnej polovice ihriska, ale v piatej minúte vyšla rýchla kontra, ktorú potiahol Smeřička a Matúš Ševčík z uhlu prestrelil bieloruského gólmana. Krátko na to mohol zvýšiť Štrbák, chybu v rozohrávke súpera krížnou strelou nepotrestal. V siedmej minúte z uhlu takmer prestrelil Chyrulina náš Matúš Kyjovský, neujala sa ani ďalšia akcia, keď Milan Herko skvele rozohral dopredu a Gabriel Rick v snahe dostať loptu pred bránku takmer hlavičkou zakončil pod brvno gólovým spôsobom. Bieloruský gólman si dal pozor. V desiatej minúte prišla aj chvíľa nášho protivníka, Lazjuk aj za pomoci jemného teču od Ševčíka prestrelil Herka. Bielorusi boli pohyblivejší a dôraznejší, z čoho plynula ich herná prevaha. V pätnástej minúte tentoraz po ľahkom teči od Kozára nasmeroval loptu do siete Matsveyankea, čím otočil skóre. V závere prvého dejstva mohol vyrovnať aj brankár Herko, ktorý zľava poslal prudkú ranu. Niekoľko zaujímavých príležitostí mal Gabriel Rick, najviac volal po góle jeho samostatný nájazd. Do druhého polčasu išli slovenskí hráči s lepším pohybom, no na fyzickú hru bieloruského tímu dlho hľadali recept. V 27. minúte ho takmer objavil Matúš Kyjovský, po chybe v rozohrávke namieril len do Churylina. Niekoľkokrát nás podržal Oberman. V 30. minúte pálil k žrdi Rick, bieloruský gólman znova zasiahol. Po zmene strán to však bolo hlavne o precíznych defenzívach, lenže v 32. minúte strelu Harbeku spred bránky usmernil za Obermana zabudnutý Kozel a keď vyšla rýchla kontra Bieloruska po osi Chybisau – Krykun, tak to bolo už o tri góly. Necelých osem minúte pred koncom riadneho hracieho času teda tréner Berky pristúpil k power-play. „Presilovka“ však naše zakončenia neprinášala, nedaril sa nám výraznejšie rozpohybovať defenzívu Bieloruska. Prakticky sme si za sedem minút vypracovali len dve strely od Smeřičku a Kyjovského. Smeřička neuspel ani šesť sekúnd pred koncom pri strele pod brvno, a tak sme s Bieloruskom prehrali 1:4.

ME v Holansku, voľba fanúšika

16.4.2021

Slovenskí futsalisti v prípravnom stretnutí nestačili na Irán

7.12.2019

Po neúspechu s Bieloruskom sme skvele využili voľný deň, odveta s Iránom bude náročná