Slovensko - Moldavsko 7:4 a v predstihu sme si zabezpečili postup do ďalšej fázy kvalifikácie

piatok, 25.10.2019|Posledná aktualizácia 25.10.2019 08:53

Už po druhom zápase v skupine sú futsalisti Slovenska istým postupujúcim. Proti Moldavsku strelili sedem gólov a po dvoch dueloch majú na svojom konte plný počet bodov so skóre 12:4.

Tréner Marián Berky ponechal proti Moldavsku základnú zostavu z prvého duelu proti Čiernej Hore. Práve úvodná štvorka hneď v prvej minúte zatlačila Moldavcov, ktorí sa nevedeli dostať z vlastnej polovice. Tlak vyvrcholil dobrou šancou Ricka. Postupne sa hra vyrovnala a čakalo sa na gólovú príležitosť na jednej či druhej strane. V 8. minúte sa Moldavci z nevinnej akcie dostali do vedenia. Obada trafil Rafaja a od neho sa lopta nešťastne odrazila do brány. Z vedenia sa však dlho neradovali. O necelé dve minúty Doša zblokoval strelu, založil rýchly protiútok a Martin Směřička po prihrávke Drahovského vyrovnal. O 52-sekúnd na to už Slováci viedli. Tomáš Drahovský najprv získal loptu, posunul ju Kyjovskému, ktorý mu ju naservíroval pred prázdnu bránu a legionár z pražskej Sparty sa už nemýlil. V 13. minúte to bol opäť Drahovský, ktorý vypichol loptu Timbalistovi a akciu aj sám zakončil prízemnou strelou k pravej tyčke – 3:1. Moldavsko nezložilo zbrane a v 15. minúte Lascu našiel úplne voľného kapitána Tacota, ktorý znížil na rozdiel jedného gólu. V tej istej minúte Rick nedovolene zastavil Burdujeiho, za čo dostal žltú kartu. Navyše to bol už piaty faul našich reprezentantov. Tí si však dali už do konca polčasu pozor a tesný náskok udržali až do odchodu do kabín.

Moldavsko hneď od úvodu druhej časti zatlačilo Slovákov. Nebezpečné pokusy Lascuho a Obady zlikvidoval pozorný Herko. Zverenci trénera Berkyho pozorne bránili a čakali na svoju šancu. Tá prišla v 24. minúte, keď agilný Drahovský získal loptu a strelou spoza pokutového územia dokonal hetrik. Po prečíslení dvoch na jedného dostal v 26. minúte červenú kartu za hru rukou Cojocaru. Priamy kop síce Drahovský s Kyjovským nevyužili, no o pár sekúnd na to Matúš Kyjovský prízemnou strelou nedal Capsamunovi šancu – 5:2. Moldavci hneď po inkasovanom góle začali hrať powerplay. V 28. minúte ale po úniku zvýšil náskok Slovenska na štyri góly Gabriel Rick. Nič na tom nezmenila ani superšanca Negaru, ktorý trafil dobre postaveného Herka. V 31. minúte už Negara dokázal zblízka znížiť a vykresal iskierku nádeje pre svoj tím. Tú však opäť zhasol gólom do prázdnej brány Peter Kozár. Moldavci navyše dostali v 34. minúte druhú červenú kartu, keď Lascu nedovolene zastavil Směřičku a Slováci už mali všetko vo vlastných rukách. Skóre ešte kozmeticky upravil v 34. minúte svojim druhým presným zásahom zabudnutý Negara. Slovenskí reprezentanti už nemôžu skončiť na horšom ako druhom mieste a v predstihu si zabezpečili postup do ďalšej fázy kvalifikácie.

Slovensko – Moldavsko 7:4 (3:2)

Góly: 10. Směřička, 11. Drahovský, 13. Drahovský, 24. Drahovský, 26. Kyjovský, 28. Rick, 32. Kozár -8. Doša (vl.), 15. Tacot, 31. Negara, 36. Negara.

ŽK: Rick – Lascu.

ČK: Cojocaru, Lascu (Moldavsko).

Zostava Slovensko: Herko (Oberman) – Rafaj, Rick, Kyjovský, Drahovský – Kozár, Doša, Zaťovič, Krištofík, Směřička, Čeřovský, Ševčík, Hudek

Zostava Moldavsko: Capsamun (Macoviiciuc) – Burdujel, Lascu, Obada, Tacot – Timbalist, Crasnov, Nicolaicius, Negara, Nita, Cojocaru, Coval, Gurjui

V sobotu 26. októbra odohrajú Slováci záverečný duel v rámci 3. kvalifikačnej skupiny o postup na Majstrovstvá sveta 2020 v Litve. O 20.00 hod miestneho času (18.00 hod stredoeurópskeho) nastúpia proti domácemu Azerbajdžanu.

ME v Holansku, voľba fanúšika

16.4.2021

Slovenskí futsalisti v prípravnom stretnutí nestačili na Irán

7.12.2019

Po neúspechu s Bieloruskom sme skvele využili voľný deň, odveta s Iránom bude náročná