logo

"Futbalovo sa futsal hrať nedá," uvedomujú si v Prievidzi. Prihlásenie do ligy bol maximálne riskantný krok

štvrtok, 03.09.2020|Posledná aktualizácia 03.9.2020 10:53

TNF Prievidza bude aj v sezóne 2020/21 súčasťou Varta futsal ligy. Mužstvo má nového trénera, ale majiteľ klubu Ladislav Idrányi otvorene hovorí, že prihlásenie sa do súťaže bol z finančného hľadiska maximálne riskantný krok, no výrazne pomohli opatrenia Slovenského futsalu. Viac sa dočítate v obsiahlom rozhovore.TNF dlho riešil, či sa prihlási do Varta futsal ligy alebo nie. Ako sa celá situácia vyvíjala?

V prvom rade sme skôr riešili ako dosiahnuť to, aby sme sa do ligy vôbec mali šancu prihlásiť. Postihla nás ako kríza, tak aj “odchod” našich podporovateľov. Nepredvídateľné sa stalo teda skutočnosťou a my sme sa museli pozrieť realite do očí. Finančne sme boli na dne.

Čo rozhodlo o tom, že Prievidza nakoniec bude súčasťou ligy aj naďalej?

Táto situácia sa stále vyvíja, no prišli opatrenia, ktoré nám dovoľujú sa s touto situáciou “pobiť” za chodu a aktívneho pôsobenia v lige. Aj keď vedenie Slovenského futsalu mierilo iným smerom, ich opatrenia paradoxne pomohli asi najviac nám, keďže minimalizovanie štartovného a prevzatie poplatkov za delegované osoby a matričné úkony nám otvorili brány do nasledujúceho ročníka. Škoda len, že sa týmito krokmi a tak štedrou ponukou nepodarilo vedeniu SF získať viac účastníkov do súťaže.

Kedy padla definitíva, že budete hrať aj ďalší ročník?

Definitíva, že do ročníka 2020/2021 nastúpime, padla približne štyri hodiny pred ukončením prihlasovania sa do Varta Futsal Ligy. Nebudem tajiť, že otázniky stále existujú, ani to, že to bol maximálne riskantný krok, no viac ako záhuba vlastného klubu by ma bolelo neposkytnúť možnosť futsalom nadšeným mladým športovcom sa súťažne realizovať a zdokonaľovať.

Bude sezóna 2020/21 finančne stabilná?

Určite robíme a naďalej aj budeme robiť, všetko pre to, aby svoju finančnú stabilitu klub dostal a to ako pre nasledujúci ročník, tak aj pre tie, ktoré na nás dúfame ešte v budúcnosti čakajú.

Novým trénerom sa stal pán Franko. Prečo ste sa takto rozhodli?

Pán Dalibor Franko je otvorený novým výzvam a robí vždy pre futsal na Slovensku to najlepšie, čo vie. Jedného času sme boli konfrontovaný klubovým sporom, kedy bolo treba pochopiť vzájomné postoje a ja dnes môžem povedať, že som veľmi rád, že sa toto všetko udialo. Našli sme si k sebe cestu, čo mi umožnilo dozvedieť sa viac, mať prehľad, ale hlavne začať vnímať futsal a nadmieru náročnú prácu v tom našom prievidzskom futsale z úplne iného uhla. Pán Franko disponuje dlhoročnými skúsenosťami, či už z pôsobenia pri FSC Prievidza, alebo pri juniorských reprezentačných celkoch. Donedávna pôsobil pri junioroch FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou, avšak tento klub nemá aktuálne ambície štartovať v slovenskom futsale. Keďže sme boli s Daliborom v kontakte ohľadom hosťovaní tamojších hráčov, oslovil som ho s myšlienkou začať trénovať a viesť chlapcov v našom TNF. Momentálne ostáva už iba maximálne pracovať na silnom, vyrovnanom a konkurencieschopnom klube prievidzského futsalu.

K akým zmenám došlo v hráčskom kádri?

Hráčsky káder neeviduje veľké zmeny, až na pár odchodov do predčasného “futsalového dôchodku” mladých hráčov. Keďže sme amatérsky klub a nemáme platených hráčov, budeme musieť popracovať na určitom koncepte ako hráčov ďalej motivovať, správne naladiť a udržať aj vo futsale. Pozitívne je prejavenie záujmu zo strany veľmi talentovaného Prievidžana Samuela Bakusa (20) a taktiež príchod Milana Bitalu (21) od Žiaru nad Hronom, ktorý naposledy pôsobil v 2. SFL-Bratislava.

Máte za sebou premiérovú sezónu. Z čoho sa musíte ako klub poučiť do ďalšieho roku?

V premiérovej sezóne 2019/2020 sme nastupovali proti elite slovenského futsalu. Nedá sa presne definovať z čoho sa musíme ako klub poučiť. Po organizačnej stránke sme sa dokázali dosť rýchlo etablovať. Čo sa však týka hernej stránky, tam sa máme stále čo učiť, no v prvom rade musíme dostať do nášho tímu štýl a koncept hry akou sa chceme prezentovať. Futbalovo sa futsal hrať jednoducho nedá a aj keď sme dokázali v pár “hviezdnych” momentoch potrápiť aj tých najlepších, vždy sme doplatili na nekoncentrovanosť, nedôslednosť, časté prechody z futsalového na futbalové zmýšľanie a to celé okorenené nervozitou.

Aké ciele bude mať Prievidza v novej sezóne? 

Ciele prievidzského futsalu sú jednoduché - hrať futsal, baviť sa futsalom a baviť futsalom. Vieme, že máme čas, preto je nad umiestnením v súťaži a podobnými cieľmi veľmi skoro premýšľať.

Ako vnímate rozhodnutie vlády SR, že akcie vo vnútri sa môžu usporiadať iba do 500 ľudí?

Rozhodnutie vlády SR sa nás nijakým spôsobom nedotkne. Naša domovská hala má síce kapacitu 2000 návštevníkov, no reálne nepočítame s viac ako 300 divákmi. Pevne veríme, že táto kulisa sa bude pomaličky rozširovať. Určite si aj futsal v Prievidzi zaslúži zažiť atmosféru vypredanej haly.

Mohlo by vás zaujímať

Preview 2. kola Varta futsal ligy: Tri dni a tri priame prenosy, šláger v Banskej Bystrici

Dnes | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Brankár Kušnír strelil dva góly, na dosah mal aj hetrik (VIDEO)

Včera | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Varta futsal liga napriek obmedzeniam pokračuje, hrať sa bude bez divákov, no až s tromi priamymi prenosmi

Včera | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Slováci v zahraničí: Plzeň s tromi Slovákmi rozdrvila Ostrákov Rapid, Vaktor strelil za Slaviu dva góly

29.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

"Konečné skóre výrazne prevýšilo naše najoptimistickejšie scenáre," hovorí Majling. Makroteam ľutoval tretí gól a nevyužitú powerplay

28.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Traja hetrikoví králi 1. kola: Zdráhal zaplatí do kasy, Rafanides túžil po ďalších góloch, Rafael ich venoval deťom

28.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Začali s rešpektom, skončili s bodom: V Komárne si vstup do Varta futsal ligy pochvaľujú

27.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

MŠK Žilina FUTSAL aj Ridop MIBA Banská Bystrica nastrieľali v sobotu po desať gólov: Rafanides a Zdráhal s hattrickmi, dvakrát sa trafil brankár Kušnír

27.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

LIVE: TNF Prievidza - MŠK Žilina FUTSAL (Highlights)

26.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: ŠK Makroteam Žilina - RIDOP MIBA Banská Bystrica (Highlights)

26.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Mimel Lučenec si doma poradil s Levicami, Komárno pri premiére získalo bod

26.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

LIVE:Mimel Lučenec - Futsal Team Levice

25.9.2020 | JÁN PLOŠTICA