Herná prevaha stačila proti Moldavsku iba na bod

utorok, 02.02.2021|Posledná aktualizácia 2.2.2021 18:52

Slovenskí reprezentanti remizovali v druhom kvalifikačnom zápase o postup na EURO 2022 doma proti Moldavsku 4:4.

Slovensko – Moldavsko 4:4 (2:2)

Góly: 5. Směřička, 6. Ševčík, 36. Ševčík, 39. Drahovský – 7. Burdujel, 13. Laşcu, 26. Nicolaiciuc, 35. Negara

ŽK: Hudek – Tacot, Laşcu

Slovensko: Oberman (Herko, Karpiak) – Doša, Směřička, Kyjovský, Drahovský (C), Ševčík, Hudek, Vaktor, Belaník, Čeřovský, Hudáček

Moldavsko: Chitoroagi (Burduja) – Negara, Burdujei, Laşcu, Tacot (C), Gurgui, Nița, Nicolaiciuc, Podlesnov, Stan, Cojocaru, Adam, Grigorescu

Dôležité stretnutie proti Moldavsku sme začali veľkou šancou Kyjovského, ktorý však bránku minul. Príležitosť nevyužil na druhej strane Andrian Laşcu, a tak na konci piatej minúty otvoril skóre Martin Směřička, ktorý po signály aj s menším šťastím dostal loptu do siete. Už o trinásť sekúnd našiel Doša voľného Matúša Ševčík a ten zblízka navýšil skóre. Avšak, momentum sa otočili v siedmej minúte, kedy sme síce ubránili štandardku, ale Burdujel hneď na to zakončil presne. Navýšiť naše skóre mohol Drahovský, neuspel. Postupne narastali emócie, nakoľko Moldavci sa nás snažili rozhodiť aj teatrálnymi pádmi. V trinástej minúte sme inkasovali druhýkrát, keď sa trafil Laşcu. Pomerne dlho sme boli na piatich fauloch, ale ten šiesty našťastie neprišiel.

Do kabín sme každopádne neodchádzali spokojní, nakoľko remíza sa málila a stále bol zápas otvorený. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne a mali hernú prevahu, lenže po ojedinelej chybe moldavskú otočku skóre zariadil Nicolaiciuc. My sme mohli krátko na to vyrovnať, Ševčík volejom tesne minul brvno. Náš tlak pokračoval. Veľmi dobre strieľal v 32. minúte Tomáš Drahovský, no brankár súpera stihol zareagovať. Nedostávali sme sa do viacerých vyložených možnosti. Na ihrisko prišiel aj Marek Belaník, jeho tvrdý pokus bol tečovaný a Chitoroagi mal šťastie, že ho lopta trafila do nohy. Naša aktivita pokračovala, lenže z protiútoku z toho bol gól na 2:4. Oberman prvú strelu vyrazil, lenže Negara nebol dohraný a mal prázdnu bránku. Marián Berky okamžite vyskúšal power-play a tá zhruba päť minút pred koncom vyšla, Matúš Ševčík krásne trafil do rohu (3:4). Počas predposlednej minúty síce dokázal Tomáš Drahovský aj druhýkrát využiť hru bez brankára, lenže bod je pre nás málo.

Dnes

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

12.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach