logo

Košický futsal je späť na extraligovej futsalovej mape Slovenska

štvrtok, 19.08.2021|Posledná aktualizácia 19.8.2021 19:43

V kalendári sa písal rok 2013, keď mali priaznivci futsalu možnosť si naposledy vychutnať tradičné derby medzi Košicami a Bratislavou. Prvú štvoricu po základnej časti tvorili Slov-matic Bratislava, RCS Košice, Pinerola Bratislava a PKP Košice. Z titulu sa napokon tešil najväčší gigant slovenského futsalu, Slov-matic FOFO Bratislava.

Od nasledujúcej sezóny 2013/14 si však košický futsalový fanúšik na svoje už neprišiel. RCS ani PKP sa do ligy už neprihlásili, čo znamenalo na dlhý čas pauzu od extraligového futsalu.

O návrat sa pokúsili Košice v sezóne 2016/17 pod značkou GRIZZLY Slovakia Košice. Druhú slovenskú ligu vyhrať dokázali, no v nabitej šesťmiestnej baráži, z ktorej postupovali iba prvé dva tímy, sa od nich šťastena odklonila. O kvalite vtedajšej baráže hovorí aj fakt, že do extraligy postúpili tímy Lučenca a Banskej Bystrice, minuloročný majster a medailista z tretieho miesta.

Osem sezón bez extraligy trvalo, kým Košice obnovili svoju príslušnosť medzi elitou. Od novej sezóny 2021/2022 však v 1.SLF bude účinkovať Podpor Pohyb Košice.

Záujem dostať sa do ligy sme mali už minulú sezónu, kedy sme chceli hrať regionálnu súťaž a postúpiť, avšak korona nám naše plány prekazila a liga sa ani nezačala,“ zaspomínal si na začiatky klubu prezident Podpor Pohyb Košice Matúš Hudák. „Nové vedenie futsalu na Slovensku sa rozhodlo rozšíriť slovenskú extraligu na 10 účastníkov a tak sme sa do nej spolu s dvoma bratislavskými mužstvami prihlásili. Verím, že účasťou dvoch najväčších slovenských miest sa liga zatraktívni a naberie na kvalite.“

Otázkou tak prirodzene budú ciele ligového nováčika na ihrisku aj mimo neho. „Základným cieľom je dávať šancu odchovancom košického futsalu a predvádzať hru, ktorá priláka divákov na tribúny. Snáď to situácia s koronavírusom dovolí.“ Dôležitým z pohľadu výchovy mládeže bolo aj angažovanie asistenta trénera pri seniorskej reprezentácii – Richarda Bača. Tréner roka 2019 nechce pri návrate nič podceniť. „Naše ciele sú skromné, realistické. Ako nováčik chceme oživiť našu ligu, ísť od zápasu k zápasu, predvádzať pekný atraktívny futsal a uvidíme, kam to až dotiahneme. Určite sa chceme vyhnúť pozíciám, ktoré by viedli k vypadnutiu.

K dispozícii bude mať káder prevažne z domácich odchovancov, ktorí si prešli juniorskými kategóriami. Zahraničné posily nevyzerajú byť cestou, ktorou by sa chcel klub vydať. „Káder sa skladá postupne, k našim talentovaným mladíkom potrebujeme doplniť skúsených harcovníkov. Niektorí už poctivo trénujú a chcú byť nápomocní pre Košice. Na ročné hosťovanie k nám z majstrovského Lučenca prichádza reprezentačný brankár Richard Oberman.“ hodnotí kostru tímu skúsený lodivod.

Podpor Pohyb sa však musí dobre pripraviť aj organizačne. S plánovanou prestavbou Angels Arény prichádza otázka, kde budú diváci môcť vidieť znova futsal naživo.

Začiatok súťaže odohráme v Angels Aréne. Domáce zápasy by sme mali hrávať piatky o 20:00. V prípade rekonštrukcie Angels Arény máme pripravené náhradné riešenia. Nechcem však nič konkretizovať, keďže sme ich ešte nedotiahli do konca.“ hovorí prezident Matúš Hudák. Neostáva nám nič iné len veriť, že už 10. septembra si v prvom domácom zápase proti Banskej Bystrici budeme môcť vychutnať atmosféru zaplneného hľadiska Angels Arény ako za starých čias v ére RCS či PKP.  

zdroj: futsal.podporpohyb.sk

Mohlo by vás zaujímať

Nominácia na kontrolný zraz ženskej futsalovej reprezentácie v Šamoríne

5.6.2024

Ženská reprezentácia sa v Nyone dozvie súperov pre kvalifikáciu o MS 2025 na Filipínach

23.5.2024

Slováci budúci týždeň spoznajú súperov v kvalifikácii o postup na ME 2026 v Litve a Lotyšsku

23.5.2024

4.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec zvládol štvrtý zápas v Košiciach a je majstrom Slovenska

15.5.2024

3.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec zdolal Košice 6:2, v utorok môže spečatiť titul na východe

11.5.2024

Vyvrcholenie bojov o titul v Niké Futsal Extralige prinesie v priamych prenosoch :ŠPORT na RTVS

10.5.2024

Štartuje FINÁLE PLAY-OFF: Košický Podpor Pohyb vyzve v repríze finále obhajcu MIMEL Lučenec

3.5.2024

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

PLAY-OFF 2.semifinále: MIMEL prvým finalistom, Levice vrátili sériu späť do Košíc

27.4.2024

Štartuje semifinálová séria play-off Niké Futsal Extraligy zápasmi v Lučenci a Košiciach

19.4.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Poprade

19.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024