logo

LIGA MAJSTROV: Lučenec odštartuje predkolo proti Encampu, boje o postup uzatvorí proti Tallinnu

utorok, 01.08.2023|Posledná aktualizácia 19.8.2023 08:32

Obhajca z Lučenca vstúpi do predkola UEFA Futsal Champions League prvým duelom 23.8. o 19:00 hod proti majstrov Andorry - FC Encamp.

Na druhý deň ich čaká v rovnakom čase majster Škótska - PYF Saltires z Perthu, po dni voľna na pobije o postup s majstrom Estónska - FC Cosmosom Tallinn.

Slovenský majster bol pred žrebovaním nasadený do prvého koša. Z predkola sa do ďalšej fázy prebojuje osem víťazov skupín a najlepší tím z druhých miest. Postupujúci sa pripoja k ôsmim klubom v poradí 12 až 15 a 20 až 22 podľa koeficientu, ktoré budú súťažiť v tzv. B-vetve hlavného kola.

Hlavné kolo LM sa uskutoční 24.-29. októbra. Lučenec by sa v prípade postupu z prvého miesta predstavil v 8. skupine, kde by boli jeho súpermi taliansky tím Citta di Eboli, bieloruský FC Stalica Minsk a víťaz F-skupiny. Sobotný duel MIMELu bude reprízou z minuloročnej edície turnaja, keďže zverenci Mariána Berkyho bojovali práce v hlavnom meste Estónska proti domácemu Cosmosu a po víťazstve 5:3 oslavovali postup do hlavného kola, ktoré odohrali v severomacedónskom Skopje.

Prípravy na ďalšiu organizáciu vrcholného podujatia v Lučenci sú už v plnom prúde. "Turnaj je už za dverami, za mesiac už budú odohraté štyri zápasy a mužstvá sa počas voľného dňa budú pripravovať na záverečné sobotné súboje, ktoré rozhodnú o postup. Prebieha každodenná komunikácia s tímami aj UEFA, aby sme všetkým zabezpečili čo najlepšie a najpohodlnejšie podmienky počas turnaja," povedal pre futsalslovakia.sk riaditeľ turnaja a šéf exkutívy Slovenského futsalu Vladimír Ambrozek. "Skúsenosti s organizáciou tohto podujatia v Lučenci už máme, v Novohrade sme hostili veľkokluby ako ARAZ Naxcivan, KPRF Moskva, Benfica Lisabon, Jekaterinburg, či Halle-Gooik, ktorý aktuálne hráva pod hlavičkou Anderlechtu. Oproti minulým edíciám sa niečo zmenilo aj v rámci ubytovacích možností, spolu s účastníkmi však hľadáme tie najlepšie riešenia, aby všetko, čo potrebujú, mali k dispozícii."

V klube sa po minulej majstrovskej sezóne rozlúčil s niekoľkými hráčmi, ktorí patrili medzi ťahúňov mužstva. Lučenec postupne opustili Anton Brunovský, ktorý ukončil aktívnu činnosť a bude sa venovať už iba trénerstvu, Filip Marton a Sebastian Bačo, ktorí sa vrátili do Košíc, skončili aj Marcílio a Martin Smeřička.

MIMEL však pred sezónou tradične zbrojí, do klubu prichádza Marcel Marík na hosťovanie z Nových Zámkov, ohlásené sú už aj ďalšie posily, podľa slov Jozefa Kamenského pre portál Mesto Lučenec sú v štádiu riešenia. „Posily predstavíme až po ich príchode na Slovensko a po podpise zmlúv. Mal by nás však posilniť hráč z portugalskej ligy a dvaja hráči z Južnej Ameriky.,“ povedal športový riaditeľ Jozef Kamenský. Veríme, že vďaka novým príchodom oživíme našu hru, zvýšime konkurenciu v tíme a noví hráči sa stanú miláčikmi tribún. Prezradiť môžeme zatiaľ len toľko, že noví hráči budú z Brazílie aj Venezuely. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na náš nový projekt “Staň sa členom klubu”."

Tréner Marian Berky naplánoval začiatok prípravy na 1. augusta 2023. Hráči majú momentálne individuálne tréningové plány, aby boli na záťaž pripravení. Príchod zahraničných hráčov do Lučenca je naplánovaný na 30. júla 2023. Mimel Lučenec počas krátkej prípravy pred Ligou majstrov odohrá zápas s UJPEST Budapest a s Futsal team Levice. Naplánovaný je ešte jeden zápas. Vedenie však na tento duel aktuálne hľadá súpera. 

Mohlo by vás zaujímať

Slováci odštartujú kvalifikáciu o ME doma s Moldavskom, skupinu zakončia v Bratislave proti Poľsku

12.6.2024

Správa o exekutíve SF 2024: Po konferencii v Martine novým šéfom súťaží Jozef Kunštár

9.6.2024

Ženská futsalová reprezentácia zabojuje o MS vo Švédsku proti Belgicku a Lotyšsku

31.5.2024

Slováci v kvalifikácii o ME 2026 v 3. skupine s Poľskom, Moldavskom a Tureckom

12.6.2024

Ženská reprezentácia sa v Nyone dozvie súperov pre kvalifikáciu o MS 2025 na Filipínach

23.5.2024

Slováci budúci týždeň spoznajú súperov v kvalifikácii o postup na ME 2026 v Litve a Lotyšsku

23.5.2024

4.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec zvládol štvrtý zápas v Košiciach a je majstrom Slovenska

15.5.2024

3.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec zdolal Košice 6:2, v utorok môže spečatiť titul na východe

11.5.2024

Vyvrcholenie bojov o titul v Niké Futsal Extralige prinesie v priamych prenosoch :ŠPORT na RTVS

10.5.2024

1.FINÁLE PLAY-OFF: Prvý dramatický duel s Košicami rozhodol domáci Lučenec v závere

4.5.2024

Štartuje FINÁLE PLAY-OFF: Košický Podpor Pohyb vyzve v repríze finále obhajcu MIMEL Lučenec

3.5.2024

PLAY-OFF 3.semifinále: Košice zvládli súboj o finále, po roku opäť vyzvú obhajcu z Lučenca

2.5.2024