Lučenec uspel aj v šlágri 3. kola, v Komárne sa písala história

sobota, 10.10.2020|Posledná aktualizácia 10.10.2020 12:15

V piatok boli na pláne dva zápasy 3. kola Varta Futsal ligy. Mimel Lučenec v šlágri proti Ridop MIBA Banská Bystrica potvrdil pozíciu favorita. Nováčik z Komárna zaznamenal historické víťazstvo medzi elitou, keď porazil ŠK Makroteam Žilina.

Mimel Lučenec - Ridop MIBA Banská Bystrica 6:3 (5:0)

Góly: 12., 18. José Wellington, 19., 21. Grcič, 4. Smeřička, 7. Greško - 29. Rafanides, 32. Konder, 35. Mikulišin

ŽK: Keszi - Kuruc

Rozhodovali: Kopec, Polomský, Mózer

Domáci Mimel Lučenec naďalej ostáva stopercentný. Proti súperovi z Banskej Bystrice rozhodol o troch bodoch už v úvodnom dejstve. V 4. minúte otváral skóre Martin Smeřička, na ktorého naviazal Róbert Greško. Brazílčan José Wellington sa presadil dvakrát a pred polčasom uspel i Jakov Grcič. Ten krátko po zmene strán pridal svoj druhý gól. Až jedenásť minút pred koncom sa presadil Filip Rafanides. Hráči Ridop MIBA Banská Bystrica dokázali manko skresať zásluhou Kondera i Mikulišina, lenže na viac sa zverenci trénera Martina Majlinga už nezmohli.

Futsal Team Komárno - ŠK Makroteam Žilina 6:3 (2:1)

Góly: 23., 32. Benča, 29., 39 Nguyen Cong, 6. Bottyán, 18. Gál - 1. Baláž, 33. Vrábel, 40. Kantorík

Rozhodovali: Bohun, Grom, Bublávek

Nováčik Varta futsal ligy si bude piatok 9. októbra pamätať navždy, pretože práve vtedy sa zrodila prvá výhra v histórii klubu. Lepší úvod však mal Makroteam, už 1. minúte otvoril skóre kapitán Baláž. Domáci zásluhou Bottyána a Gála do prestávky otočili skóre. Ako zlomový sa ukázal tretí gól Komárna v podaní Benču, zakrátko zvýšil náskok Nguyen Cong a Benča pridal svoj druhý presný zásah. Za stavu 5:1 síce vykresal iskierku nádeje Vrábel, no definitívne v závere upokojil domácich Nguyen Cong, ktorý sa tiež presadil druhýkrát. V poslednej minúte už len konečné skóre upravil Kantorík.