logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Mimel Lučenec je majstrom, Berky: "Sezóna bola náročná, pocity sú o to krajšie"

pondelok, 17.05.2021|Posledná aktualizácia 17.5.2021 20:55

Mimel Lučenec je majstrom Slovenska v sezóne 2020/21. Rozhodla o tom sobotná výhra nad MŠK Žilina FUTSAL. Teraz chce tím z južného Slovenska dohrať ročník bez straty bodu. Potrebuje na to vyhrať aj posledné dve zostávajúce stretnutia.


autor: Mimel Lučenec

Kým pred rokom sa Mimel stal „len“ víťazom súťaže a zabezpečil si postup do Ligy majstrov, tak teraz je prvýkrát v histórii majstrom: „Myslím si, že sezóna bola náročná. Pocity sú o to krajšie a emocionálnejšie. Viac si ceníme, že sme mohli napriek situácii hrať, aj keď iným spôsobom – turnajovým. Dodržala sa regulárnosť a tým pádom nie sme len víťazom, ale majstrom,“ teší sa hlavný tréner Marián Berky.

V Lučenci tak zavŕšili niekoľkoročnú prácu: „Dá sa povedať, že sme na možnosť stať sa oficiálne majstrom čakali šesť rokov, bola to dlhá cesta. Prvé dva roky sme hrali nižšiu súťaž, potom sme postúpili do najvyššej ligy. Ja som prišiel, keď už bola v Lučenci prvá liga. V premiérovej sezóne sme prehrali finále proti Slovanu, ale keďže tento klub skončil, mohli sme hrať Ligu majstrov. O rok sme vo finále nestačili na Pinerolu a v predošlom ročníku sa kvôli koronavírusu nedohralo, takže sme boli víťazom. Teraz sme oficiálne majstrom,“ pokračuje Berky.

Od začiatku ročníka 2020/21 bolo jasné, že Mimel je najväčším favoritom ligového pelotónu a všetko iné ako titul by bolo prekvapenie: „My sme skladali tím tak, aby sme dominovali lige, ale aj pre to, aby sme neurobili v Lige majstrov hanbu nielen nášmu klubu, no ani mestu a Slovenskému futsalu. Vedeli sme, že sa počítajú body rankingu UEFA a aj preto sme chceli uhrať čo najlepšie výsledky. Dá sa povedať, že napriek okolnostiam vyšla táto sezóna najlepšie ako mohla. Bol to úspešný rok pre klub, národný tím Slovenska a celý náš šport,“ uvedomuje si hlavný tréner Mimelu Lučenec.

Jednoznačne to ale bola náročná sezóna s množstvom prekážok: „Najhoršie bolo to, že sa nehralo pravidelne a vznikali okná. Motivácia pre hráčov bola ťažšie, dlho sa nevedelo, či a kedy sa bude hrať. Šťastie, že sme docielili to, že v Lučenci sme mohli trénovať. Išli sme za tým, majitelia Jozef Kamenský a Milan Kamenský hľadali riešenia ako trénovať a hrať. Boli iniciátori a dali návod aj ostatným klubom v rámci futsalu ako sa to dá. Nenechali nič na náhodu, obehali hygienu aj SFZ. Oni boli naša záruka, že všetko sa dá urobiť. V tomto to bolo ťažké, ale našli sa riešenia. Nakoniec boli všetci šťastní, že sme mohli hrať aspoň turnajovým spôsobom,“ tvrdí Berky, ktorý svojich zverencov bude naďalej motivovať aj v dueloch proti Leviciam a Novým Zámkom.

„Určite ideme do každého zápasu s tým, že chceme vyhrať a zachovať si bilanciu bez prehry, čo je motivačný prvok pre hráčov,“ nechal sa počuť. Tie pravé oslavy prebehnú až po poslednom domácom stretnutí so spomínanými Novými Zámkami: „Hneď po zápase proti MŠK sme večer trochu oslávili, ale vedeli sme, že na druhý deň máme ďalší zápas, čiže sme nič nechceli nechať na náhodu. Hráči oslávi s mierou, sú profesionáli,“ prezradil Berky. Teší sa, že rozlúčka s „covidovým“ ročníkom by mohla byť aj s fanúšikmi: „Keď dodržíme všetky usmernenia a opatrenia a ak ostaneme ružovým okresom, alebo si ešte polepšíme, tak by sme mohli mať 250 divákov. Určite by sme chceli zavŕšiť ročník tak, že zodvihneme trofej pred našimi priaznivcami, poďakujeme sa im a takto to oslávime. Bolo by to veľmi pekné,“ dodal Marián Berky.

Mohlo by vás zaujímať

Rozhovor s Dušanom Dobšovičom o jeho volebnom období

18.6.2021

Mimel Lučenec oslavoval titul, Směřička to schytal počas rozhovoru (VIDEO)

30.5.2021

Rozhovor s Dušanom Dobšovičom (VIDEO)

30.5.2021

PREVIEW: V Lučenci sa bude oslavovať, hrá sa ešte o 4. a 6. miesto

27.5.2021

TV ESO si na záver sezóny pripravilo priamy prenos z Lučenca s bohatým programom

26.5.2021

Zostrih zo všetkých zápasov Varta futsal ligy

23.5.2021

TV ESO odvysiela zápas RIDOP MIBA Banská Bystrica - TNF Prievidza

21.5.2021

PREVIEW: Žilinské derby, boj o 3. miesto či snaha Lučenca udržať si stopercentnú bilanciu

20.5.2021

Směřička si vytvoril náskok na čele tabuľky strelcov: "Dôležitý je tímový úspech, no na niekoho to vyjsť muselo," hovorí

19.5.2021

VIDEO Zostrihy zo všetkých víkendových zápasov FUTSAL CUP-u

17.5.2021

FUTSAL CUP: V nedeľu ponúkne dva priame prenosy TV ESO

16.5.2021

FUTSAL CUP: Mimel Lučenec porazil MŠK Žilina a teší sa z titulu

16.5.2021