PLAY-OFF 1.finále: MIMEL Lučenec vstúpil do finálovej série víťazstvom 6:2 nad Banskou Bystricou

sobota, 21.05.2022|Posledná aktualizácia 24.5.2022 21:57

V piatok podvečer odštartovala dlho očakávaná finálová séria medzi víťazom základnej časti a držiteľom pohára Martina Grendára MIMEL-om Lučenec a druhým tímom po základnej časti MIBA Banská Bystrica.

Skóre duelu mohol otvoriť hneď v úvode stretnutia Marcilio. Bránku hostí odklial až chorvátsky matador Jakov Grcić. Strelu Petra Serbina zastavila najskôr žŕdka, najskúsenejší hráč vo výbere Mariána Berkyho ju následne dopravil za chrbát Mičudu. Banskobystričanov gól nepoložil a o chvíľu neskôr Patrik Krištofík vyrovnal na 1:1, keď mu loptu naservíroval Hudek, ktorý pekne unikol po ľavej strane popri striedačke domácich. K prvému finálovému bodu nasmeroval favorita a obhajcu v desiatej minúte Martin Směřička, keď mu tutovku pripravil Hugo Ramada. Najlepší strelec hostí Belaník ale mohol zakrátko vyrovnať, v zakončení mu chýbalo kúsok šťastia, pred sebbou mal úplne odkrytú bránku domácich. Do polčasu sa skóre zmenilo ešte raz, keď opäť Martin Směřička potrestal chybu Tomáša Mičudu a strelou do prázdnej brány upravil na 3:1.

MIBA vstúpila do druhého polčasu aktívne, chcela streliť kontaktný gól a skomplikovať domácim víťazný vstup do finálovej série. Ich snahu ale v 25.minúte prekazil svojim tretím gólom v zápase Martin Směřička po prihávke Huga Ramadu, ktorého neustrážil Marián Hudek. Keď o chvíľku neskôr potrestal Daniel Čeřovský ďalšiu chybu Bystričanov, zdalo sa byť rozhodnuté. MIBA ešte raz zdvihla hlavu, keď po akcii Marián Hudek znížil, gól pripísali Jakovi Grcičovi ako vlastný. Marciliovi dnes nebolo súdené skórovať, mohol využiť rýchlu prihrávku, ale Tomáš Mičuda hostí opäť podržal. V pekne príležitosti na skórovanie sa ocitol aj Hugo Ramada, ale Banskobystričanom pomohla konštrukcia brány. Ostrieľaný Portugalčan, ktorý sa vrátil do zostavy po zranení však svoje zaváhanie napravil a po peknej akcii uzavrel stav stretnutia v predposlednej minúte na konečných 6:2.

Finálová séria sa presúva do Banskej Bystrice, kde si mužstvá už v utorok 24. mája o 20:00 zmerajú sily opäť v ŠH Dukla na Štiavničkách. V prípade víťazstva MIMEL-u tak budú môcť zverenci Mariána Berkyho už v piatok 27. mája oslavovať zisku titulu.

Marián Berky (tréner Lučenca): "Prvý finálový zápas sme boli veľmi nervózny. V prvom polčase sme veľa zbytočných nevynútených strát, čím sme súperovi umožnili niekoľko sľubných príležitosti na skórovanie. V defenzíve sme neboli koncentrovaní a nechali sme veľmi veľa priestoru pre súpera. Naša obrana nebola dnes dobrá. V ofenzíve sme si vypracovali množstvo šancí, ktoré sme potrebovali nato aby sme tento zápas vyhrali. Sme radi, že sme dnešný zápas zvládli. Chlapci si zaslúžia pochvalu za odvedení výkon. Čaká nás teraz v utorok druhý finálový zápas v BB, na ktorý sa musíme veľmi zodpovedne pripraviť, aby sme ho zvládli. Verím, že všetci urobíme maximum preto."

PLAY-OFF 1.SLF - 1.zápas finále:

Mimel Lučenec - MIBA Banská Bystrica 6:2 (3:1) - na zápasy 1:0
Góly
: 3. Grcič, 10., 19. a 25. Směřička, 29. Čeřovský, 39. Ramada - 6. Krištofík, 35. Grcič vlastný. ŽK: 28. Vajda, Rozhodcovia: R. Behančín, M. Matula, S. Polomský

MIMEL: Kušnír, Olinha - Grcič, Serbin, Fehérvári (C), Ramada, Kulich, Ostrák, Greško, Marcilio, Brunovský, Směřička, Keszi, Čeřovský
MIBA: Mičuda, Pecho - Belaník, Krištofík, Kršák, Hudek, Vajda, Kyjovský, Kaľavský, Rafanides (C), Čief, Tužinský

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

19.4.2024

19.4.2024

13.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach