logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Mladé slovenské futsalové nádeje na kempe v Madride

sobota, 26.06.2021|Posledná aktualizácia 26.6.2021 17:09

Na začiatku júna strávili týždeň v Madride dvaja zástupcovia Slovenska: Kevin Kollár, brankár do 19 rokov a Klaudia Tyčiaková, 16-ročná hráčka reprezentácie žien.

Vďaka kontaktom v Španielsku nášho trénera Klaudiusza Hirscha boli hráči pozvaní trénovať do známeho španielskeho futsalového klubu z Mostoles neďaleko Madridu. Kevin trénoval s tímom CDE Ciudad de Móstoles Fútbol Sala, ktorý momentálne hrá druhú ligu, ale je to jeden z najlepších mládežníckych klubov v Španielsku. Tento klub s bohatou históriou a tradíciou sa chce v blízkej budúcnosti vrátiť medzi futsalovú elitu. V klube vyrástol legendárny brankár Paco Sedano a Raul Campos Caino (hráč Palma Futsal).  

Kevin si futsalový kemp užil: ,,Kvalita a úroveň tréningov bola na vyššej úrovni ako u nás na Slovensku. Bolo vidno, že mesto žilo pre futsal. Rodičia, malé deti a aj dospelí vnímajú futsal ako určitú kultúru. Súčasťou prípravy bola aj návšteva kvalitných futsalových zápasov, kde sme videli aj derby medzi domácimi a Interom Movistarom. Tiež sme spoznali ich klasický režim dňa, ktorý mne osobne dosť vyhovoval, pričom raňajky, obed aj večeru mali o dosť neskoršie ako u nás. Taktiež som dostal možnosť spoznať nových ľudí. Chcem veľmi poďakovať trénerovi Klaudiuszovi Hirschovi za takúto skvelú možnosť vycestovať a spoznať niečo nové."

Klaudia neskrývala nadšenie: ,,Tréningy boli dosť na vysokej úrovni. Mala som možnosť trénovať s najlepšími hráčkami futsalu v Španielsku a možno aj na svete. Dievčatá tvorili výbornú partiu. Mala som možnosť pozrieť si kvalitne zápasy, atmosféra na zápasoch sa mi veľmi páčil, všetci tam žijú futsalom. Za týždeň sme toho stihli veľa popozerať, veľmi sa mi to páčilo pretože Mostóles a Madrid sú pekne mestá. Taktiež som mala možnosť spoznať veľa nových ľudí a kvalitných hračok s ktorými sa v budúcnosti ešte určite stretnem." 

Klaudia trénovala s tímom Fútbol Sala Femenino Móstoles, ktorý momentálne hrá v Primera Division. Obaja sa ukázali úžasne a určite majú veľkú šancu ísť v budúcnosti cestou Tomáša Drahovského. Popri tréningu mali naši mladí futsalisti možnosť spoznať nádherné miesta Madridu, ako aj sledovať niekoľko zaujímavých futsalových zápasov naživo, vrátane zápasu Inter Movistar-FC Barcelona.

Klaudiusz Hirsch: ,,Mám veľkú radosť, že naši talentovaní hráči mali možnosť zúčastniť sa tréningového procesu v najlepšej lige na svete. Najviac ma potešilo, že obaja sa ukázali vo veľmi dobrom svetle, čo urobilo aj dobré meno pre slovenský futsal a verím, že ich čaká podobný úspech ako nášho Tomáša Drahovského. Je to veľká šanca pre oboch hráčov, pretože nie je zvykom dostať pozvanie do Španielska. "

Mohlo by vás zaujímať

MS 2021 v Litve: Česko zvíťazilo na úvod šampionátu nad Panamou, Brazília ich zdolala 4:0

Včera

Rozhodcovia a delegáti absolvovali úspešný seminár. Nový výklad pravidiel futsalu

8.9.2021

Maroko zdolalo v druhom zápase Panamu 3:0, chlieb sa lámal v závere

3.9.2021

Turnaj Pre-World Cup FUTSAL DAYS odštartoval víťazstvom Maroka nad Panamou 4:3

2.9.2021

Liga majstrov sa vracia do Lučenca! MIMEL privíta doma futsalovú elitu

28.8.2021

Seminár rozhodcov a delegátov. Úspešné absolvovanie je podmienkou pre zaradenie na nominačnú listinu

25.8.2021

Reprezentačný rekordér a kapitán Kozár už poškuľuje po futsalovom dôchodku

23.8.2021

Gabi Rick získal unikátny majstrovský hetrik, z mesta piva sa preč nechystá

15.8.2021

Reprezentant Zaťovič zostáva v Poľsku, prijal novú výzvu bojovať o titul

12.8.2021

Doša pokračuje v Chrudimi, z postupu na EURO bol nadšený

8.8.2021

Slovenská brankárska jednotka zostáva verná Slavii Praha

4.8.2021

Brankársky kemp HerMiCamp 2021 využili aj reprezentační gólmani

21.7.2021