logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

MŠK Žilina Futsal nedala v príprave šancu Baraberom

piatok, 28.08.2020|Posledná aktualizácia 29.8.2020 20:18

V stredu 26.8. odohrali futsalisti MŠK Žilina FUTSAL svoj prvé prípravne stretnutie.

V športovej hale FTVŠ v Bratislave sa v uskutočnilo prvé prípravné stretnutie futsalistov MŠK ŽILINA FUTSAL pred nastávajúcou sezónou VARTA futsal ligy. Družstvo MŠK Žilina FUTSAL nenechalo nič na náhodu a o výsledku stretnutia rozhodlo už v prvom polčase. Snaživým domácim sa podarilo skórovať až v závere stretnutia, keď sa presadil Patrik Chamila. Za hostí si odkrútil gólovú premiéru bývalý hráč Interobal Plzeň Martin Zdráhal, ktorý posilnil MŠK Žilina pred novou sezónou. V stretnutí bol gólovo potentný jeho spoluhráč Martin Štrbák, ktorý zaznamenal hattrick. V stretnutí za MŠK nastúpil aj Nikola Gagič, ktorý je známy futsalovým fanúšikom najmä z pôsobenie vo Wild Boys Bratislava.

Zostavy:
Rehab Klinik Baraberi:
Šrutek, Bohmer, Šmahovský, Kontšek, Chamila, Mazáň, Lenčéš, Hablák, Kakaš, tréner: Kafun
MŠK Žilina FUTSAL: Herko, Kavčák, Zaťovič, Štrbák, Hudek, Belaník, Matejov, Zdráhal, Gagič, Gábor, Jančula, Ftorek, Kaštan, Hazda, tréner: Škorec

Góly: Chamila - Štrbák 3, Zaťovič, Matejov, Zdráhal, Ftorek

Rozhodovali: Velmovský, Martanovič

Highlights so stretnutia: 

(zdroj: mskzilinafutsal.sk) Šošoni vycestovali na svoj prvý prípravný zápas do Bratislavy, kde ich privítali na palubovke FTVŠ Baraberi. Obom trénerom chýbali viacerí hráči a po neobvykle dlhej pauze boli hladní po stretnutí najmä hráči Žiliny. Od začiatku stretnutia sa na dlhú dobu nasťahovali pred bránkovisko P.Šruteka a aj vďaka jeho výkonu ako aj ležérnosti hostí v koncovke udržiavali Barabéri prijateľný stav počas celého stretnutia. Neskôr sa hra trošku vyrovnala avšak bolo citeľné, ktorá štvorka žilinčanov pobehuje po palubovke. Tréner B.Škorec rôznym spôsobom zapájal do hry celú lavičku a tak hra nie vždy pôsobila kompaktne. V drese MŠK nastúpila už aj druhá letná posila M.Zdráhal a ukázal, že bude pre klub veľkou oporou. Povedzme na skúške je aj Niko Gagič, ktorého futsalová budúcnosť je ešte otázna. Do hry zasiahli aj juniorskí reprezentanti a ukázali, že ich kvalitný tréningový proces má zmysel a budúcnosť. V závere budúceho týždňa privíta MŠK na svojej palubovke ďalší tím z Bratislavy 4FUN Futsal Team, ktorí sa plánuje posilniť o niekoľko hráčov z priateľských klubov. Do súťaže je ešte mesiac a dostatok času sa pripraviť na extraligové súboje.

Povedali po stretnutí:


Peter Kafún, tréner Rehab Klinik Baraberi: "Úvod zápasu proti silnému extraligistovi sme začali s veľkým rešpektom z čoho pramenili chyby, ktoré súper nekompromisne trestal. Následne sme zmobilizovali sili a v mierne oklieštenej zostave a s novými hráčmi sme bojovali a vytvorili si zopár šancí z ktorých sme zaznamenali aspoň čestný úspech. Ďakujem Žiline za korektný zápas"

Marek Belaník, hráč MŠK Žilina FUTSAL:

"Po veľmi dlhej dobe sme nastúpili na zápas, vo veľmi obmenenej a omladenej zostave. Od začiatku zápasu sme súpera zatlačili pred jeho bránku a dostali sa do vedenia. Postupom času už troška odišla koncentrácia v zakončení a ukázalo sa, že aj kondične nie sme ešte pripravený. V druhom polčase sa do zápasu zapojilo už všetkých 12 hráčov a aj druhý brankár, čo troška ubralo na tempe z našej strany. Čo sa týka zápasu vyskúšali sme si pár vecí, ktoré chceme preniesť aj do sútaže, zapojili sa do tímu nové tváre, ktoré ukázali, že určite budú prínosom v kabíne, nikto sa nezranil a preto zápas treba hodnotiť pozitívne. Štart sútaže sa blíži a tak budeme musieť v príprave ešte pridať, aby sme boli pripravený na nový ročník sútaže, ktorý verím, že sa začne bez obmedzení."

Branislav Škorec, tréner MŠK Žilina FUTSAL:

"Prvý prípravný zápas sme zobrali naozaj priateľsky a po dlhej pauze sme konečne mohli odohrať zápas. Okrem skúsených hráčov sme mohli vidieť už ja nové tváre a tiež štyroch najmladších juniorov. Veľmi dobre rozbehli zápas práve tí najskúsenejším, viefdi sme pomerne rýchlo 3-0 a následne sa k výkonu pripojili aj ostatní hráči. Vyzdvihovať jednotlivcov je zbytočné, bol to kolektívny výkon, ale tak ako na tréningoch aj včera sa veľmi dobre ukázal Ftorek. Je dobré, aj správne ak môžem zapojiť aj mladých hráčov, aby sa učili od starších a získavali nové skúseností. Je pred nami ešte veľa roboty, ale do začiatku sezóny je mesiac, takže času máme dosť."

.Mohlo by vás zaujímať

Titul Hráč mesiaca putuje do Lučenca

9.12.2020

Hráč mesiaca október

20.11.2020

Najkrajší gól mesiaca október strelil Wellington

19.11.2020

Gól mesiaca október

11.11.2020

LIVE: TNF PRIEVIDZA - FUTSAL TEAM LEVICE (TV ESO)

10.10.2020

LIVE: FUTSAL TEAM KOMÁRNO - ŠK MAKROTEAM ŽILINA (HUSTE.TV)

9.10.2020

LIVE: MIMEL Lučenec - Ridop MIBA Banská Bystrica

9.10.2020

LIVE: MŠK ŽILINA FUTSAL - MŠK MAYERSON NOVÉ ZÁMKY (TV ESO)

9.10.2020

Všetky stretnutia 3. kola Varta Futsal Ligy v live prenosoch

7.10.2020

LIVE: ŠK MAKROTEAM ŽILINA - MIMEL LUČENEC (TV ESO)

7.10.2020

LIVE: MŠK MAYERSON NOVÉ ZÁMKY - TNF PRIEVIDZA (Highlights)

2.10.2020

LIVE: RIDOP MIBA Banská Bystrica - MŠK ŽILINA FUTSAL (TV ESO)

2.10.2020