logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Na zápas proti Bosne a Hercegovine budeme pripravení a chceme vyhrať, tvrdia hráči

nedeľa, 26.09.2021|Posledná aktualizácia 26.9.2021 22:29

Slovenská futsalová reprezentácia si bude chcieť napraviť chuť po úvodnej prehre na Umag Nations Cup 2021 so Slovinskom proti Bosne a Hercegovine.

"Snažili sme sa hrať aktívne, čo sa nám aj darilo. Bolo vidieť, že zo začiatku hráči mali trochu pred Slovincami rešpekt, ale potom sa tomu tempu prispôsobili. Súper bol kvalitný, hrali prevažne na pivotov," začal hodnotenie zápasu, ktorý Slováci prehrali so Slovinskom 3:4 (2:2) šéftrenér reprezentácie Marián Berky. "Ich hra nám trochu robila problém, druhý polčas aj celkovo rozhodol štvrtý gól v našej sieti, nemali sme už síl na to, aby sme vyrovnali. V zápase boli pasáže, kde sme mali množstvo šancí, ktoré sme ale nedotiahli do finalizácie, aby sme mohli dať gól. Na tomto určite popracujeme, máme pred sebou ďalší zápas s Bosnou a Hercegovinou, kde by sme chceli hrať rovnako aktívne."

Dnes dostali v bránke príležitosť Marek Karpiak a Richard Oberman, Marek Kušnír tak sledoval duel z lavičky a pomáhal svojim kolegom cennými radami, pre náš web zhodnotil aj zápas. "Zápas sme nezačali najlepšie, dostali sme dva rýchle góly, kedy sa súper dostal na koňa. No my sme sa nezlomili a bojovali sme. Dokázali sme vyrovnať. Počas prvého polčasu nás podržal aj Marek Karpiak, ktorý dokázal chytiť niekoľko šancí a udržal nás v zápase. V druhom polčase bola hra vyrovnaná, súper nám dokázal odskočiť po pekných góloch. Po chybe súpera sa nám ale podarilo znížiť, no vyrovnať sme už nestihli. Celkovo si myslím, že to bol vyrovnaný zápas plný emócií, v ktorom sme bohužiaľ ťahali za kratší koniec a prehrali 4:3." V bránke začal Marek Karpiak, podľa neho sme sa za svoj výkon hanbiť nemuseli. "Na turnaj sme prišli trošku v zmenenej zostave. Takže bolo to trošku pre nás zo začiatku ťažšie dostať sa do hry. Súper na nás vyvíjal veľký tlak a vytvárali si šance. Bohužiaľ sme dostali dva smolné góly a jeden ešte aj môj vlastný, ktorí ma dosť mrzí. Ale ukázali sme, že vieme aj my pritlačiť, čo sa aj oplatilo a dokázali sme vyrovnať. Druhý polčas bol podobný, bolo to dosť bojovne z oboch strán a aj nejaké šance. Ku koncu sa nám bohužiaľ nepodarilo vyrovnať z powerplay a tak sme prehrali 4:3…ale za výkon sa nemusíme určite hanbiť." Zápas zhodnotil aj Richard Oberman, ktorý do zápasu naskočil v 25.minúte za stavu 2:2. "Bol to veľmi vyrovnaný zápas, škoda že so smutným koncom pre nás, hral sa aktívny fustal a šance sa striedali na oboch stranách, škoda, že sme celý zápas museli doťahovať nepriaznivý výsledok. Pozitívne hodnotím, že sme to nezabalili a bojovali až do poslednej sekundy, prehra určite mrzí a ukázala nám nedostatky o ktorých vieme a musíme pracovať na ich odstránení. Proti Bosne chceme určite vyhrať!"

Daniel Čeřovský sa strelecky nepresadil, na palubovke ale nechal aj so spoluhráčmi celé srdce. "Dnes sme išli do zápasu s tým, že chceme vyhrať, vedeli sme, že nás čaká kvalitný súper. V úvode sme boli trošku zaskočení, inkasovali sme dva nešťastné góly. Do konca polčasu sa nám podarilo vyrovnať, čo nás veľmi nabudilo. Nakoniec v druhom polčase súper využil svojich kvalít a už sme nestačili otočiť zápas v náš prospech. Dnes sme hrali tímovo a srdcom, myslím, že to bolo vidieť aj na palubovke. Chcel by som poďakovať chalanom za super výkon, ale stále mame na čom pracovať do budúcich zápasov. Na duel s Bosnou budeme stopercentne pripravení."

Dominik Ostrák a ?arek Karpiak v súboji proti Slovinsku na Umag Nations Cup 2021 v sobotu 25. septembra 2021.
autor: Florian Ropert

Aj Filip Rafanides hľadal v zápase pozitíva: "Dnešný zápas hodnotím pozitívne, síce sme ho prehrali ale každý kto sa objavil na ihrisku dal zo seba všetko. Bol to ťažký zápas, veľa súbojov, veľa nepresností, ale aj také zápasy sú a patrí to k tomu. Slovinci boli siloví, hrali to všetko cez dvoch silných pivotov, dohrávali každý súboj a dobre pressovali. Ale presne takéto zápasy nás všetkých posúvajú dopredu. Bojovali sme, no dneska to bohužiaľ nestačilo. V pondelok hráme zápas proti Bosne a určite ho budeme chcieť vyhrať."

Dominik Ostrák pokračuje v reprezentácii v dobrých výkonoch, aj proti Slovinsku sa strelecky presadil, keď gólom na 2:1 zavelil k vyrovnaniu v prvom polčase. "Vedeli sme, že to bude náročný zápas. Slovinci pôsobili skúsenejšie a dostali sa do vedenia 2:0, no do polčasu sa nám podarilo vyrovnať. V druhom polčase sme si vytvorili viac šancí, ale nechcelo nám to tam spadnúť. Na konci sme si ešte skúsili powerplay, no bohužiaľ sa nám nepodarilo skórovať. Napriek mladému vekovému priemeru sme odohrali myslím dôstojný zápas."

S hráčmi, ktorí zostali doma, by sme boli oveľa silnejší, myslí si Matúš Ševčík. "Do Chorvátska sme prišli bez viacerých dôležitých hráčov a v obmenenej zostave. Úvod zápasu so Slovinskom nám nevyšiel, keď sme prehrávali po smolných góloch 2:0. Od tohto momentu sme sa začali dostávať do hry a podarilo sa nám do polčasu dať dva góly. V druhom dejstve to bolo veľmi bojovné z našej strany, ale bohužiaľ sme nevyužili niektoré príležitosti na gól a inkasovali sme ďalšie dva góly. Podarilo sa nám ešte výsledok skorigovať na 3:4 ale zo záverečnej powerplay už sme nedokázali vyrovnať. Zápas hodnotím pozitívne pretože sme mali dosť nízky vekový priemer a so skúseným Slovinskom sme hrali vyrovnanú hru." Podobne videl zápas aj jeho klubový spoluhráč so Slavie Praha futsal Filip Vaktor: "Odohrali dobrý zápas, bohužiaľ pre nás zo smutným koncom. Slovinci ukázali svoju kvalitu a dali nám prvé dva góly, na čo sme však dokázali reagovať a otočili sme. Druhý polčas sa odvíjal v podobnom duchu ako ten prvý. Škoda je, že sme za stavu 2:2 nevyužili aspoň jednu zo štandardných situácii a nepadlo nám to tam. Slovinci zápas strhli na svoju stranu a zo záverečnej power play sa nám nepodarilo vyrovnať. Napriek tomu by som chcel pochváliť celý tím za výkon a prístup k zápasu, myslím si že sa nemáme za čo hanbiť."

Mohlo by vás zaujímať

Žreb futsalových ME bude 18. októbra v holandskom Zeiste, Slováci nenarazia na Fínov a Gruzíncov

12.10.2021

Nominácia ženskej reprezentácie na kvalifikačný turnaj vo Švédsku o postup na ME

6.10.2021

Účastník EURO 2022 z Bosny a Hercegoviny nad sily Slovákov, sústredenie v Umagu si všetci pochvaľovali

28.9.2021

Slováci ukončili turnaj Umag Nations Cup 2021 tesnou prehrou s Bosnou a Hercegovinou

28.9.2021

Zverenci Richarda Bača potrápili v deväťgólovom zápase favorizovaného galského kohúta

28.9.2021

Obe reprezentácie nestačili na úvod Umag Nations Cupu 2021 na futsalistov Slovinska

27.9.2021

Futsalové reprezentácie cestujú do Chorvátska. S akými cieľmi sa predstavia v Novigrade?

21.9.2021

Reprezentácia koncom septembra v Chorvátsku proti Slovinsku a Bosne a Hercegovine, B-tím čakajú aj Francúzi

20.9.2021

V najcennejšom reprezentačnom drese proti USA debutovalo hneď trio z Nových Zámkov

9.9.2021

Slováci na turnaji s tromi víťazstvami a prehrou s Marokom. Získali dva skalpy účastníkov MS

8.9.2021

Reprezentácia Slovenska zakončila prestížny turnaj Pre-World Cup víťazstvom nad USA 3:0

8.9.2021

Zverenci Mariána Berkyho zdolali aj druhého účastníka blížiacich sa MS 2021 v Litve

7.9.2021