logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Obe reprezentácie nestačili na úvod Umag Nations Cupu 2021 na futsalistov Slovinska

sobota, 25.09.2021|Posledná aktualizácia 27.9.2021 10:38

Slovenskí futsalisti odštartovali účinkovanie na medzinárodnom turnaji Umag Nations Cup 2021 prehrami proti reprezentáciám Slovinska.

V prvom zápase nastúpili zverenci Richarda Bača proti favorizovanej dvadsaťjednotke Slovinska. V piatej minúte otvoril zápasový účet Ostredkar, slovenská odpoveď ale prišla o tri minúty neskôr, keď si prudkú strelu tečoval za Chrbát Vetriho Durić. V 11.minúte poslal Slovincov do vedenia kapitán Gajser, Marek Kuruc ale o päť minút opäť vyrovnal. Ešte ale v tej istej minúte Gajser projektilom z ľavej nohy skoro roztrhal sieť. V 17.minúte nepremenil samostatný nájazd Marcel Marík a tak prvé dejstvo vyhrali o gól Slovinci. Po prestávke sa do streleckej listiny zapísali už iba súperovi hráči, dvakrát Mohorič, Vesel, Bjelčevič a Florjanič a tak slovenská U-21 prehrala v prvom zápase vysoko 2:8.

Zápas zhodnotil pre futsalslovakia.sk Richard Marík: "Zápas hodnotím aj pozitívne aj negatívne. Osobne si myslím, že ten výsledok 8:2 je dosť krutý pre nás, keďže 6 gólový rozdiel v zápase až tak výkonnostne nebol cítiť, ale samozrejme Slovinci boli veľmi aktívni na lopte, mali silný prechod do útoku a výborne zakončenie, čo sa nakoniec aj odzrkadlilo na 8 kúskoch. No nemôžem povedať, že sme podali zlý výkon, samozrejme tam boli chyby, ktoré sú práve v takýchto zápasoch najviac badateľné a všetci sme mohli vidieť, na čom treba popracovať a čo treba vylepšiť. Koniec koncov sme v podstate nová "21tka" v ktorej figurovalo aj veľa mladých hráčov, ktorí spadajú ešte do kategórie U19. Mali sme jeden spoločný tréning, takže to nestačí na nacvičenie si nejakých schém a signálov, no verím, že tento ročník má potenciál do budúcna a som si istý, že tvrdou prácou a disciplínou to prinesie časom aj svoje ovocie."

Richard Bačo, tréner: "V prvom našom vystúpení sme nastúpili proti Slovincom. Chceli sme dať v tomto zápase priestor pre všetkých hráčov, aby sme si zmapovali chlapcov priamo v zápase. Škoda,že sa ešte pred zápasom zranil Keszei. V prvom polčase hra bola vyrovnaná ,góly sme dostali po štandartkách. Nabádali sme na vysokú defenzívu, ktorá je fyzicky veľmi náročna. Tých pár chýb, čo sme v druhom polčase spravili, nás Slovinci kruto trestali a nám to zase nepadalo. Výsledok je hrozivý, ale celkový dojem nebol až tak zlý. Z týchto zápasov sa musíme poučiť, aby sme to zvládli lepšie. Po dnešnom dni voľna nás zajtra čaká Francúzsko."

Reprezentácia Slovenska do 21 rokov pred zápasom proti Slovinsku na Umag Nations Cup 2021 v chorvátskom Novigrade 25. septambra 2021.
autor: Vladimír Ambrozek, zdroj: Futsalslovakia.sk

Druhý duel obstarali "A" tímy a bolo sa na čo pozerať. V 5.minúte otvoril skóre kapitán Gašper Vrhovec, na konci deviatej si Marek Karpiak nešťastne zrazil do vlastnej siete strelu Klemena Duščeka. Ak by v dvanástej minúte premenil tutovku opäť Dušček, so zverencami Mariána Berkyho by to nevyzeralo veľmi dobre. Opak bol však pravdou a Slovákov vrátil do zápasu Dominik Ostrák v 15.minúte. Na polčasových 2:2 vyrovnával Vojto Turek dve a pol minúty pred obrátkou.

Reprezentácia Slovenska pred zápasom proti Slovinsku na Umag Nations Cup 2021 v chorvátskom Novigrade 25. septambra 2021.
autor: Vladimír Ambrozek, zdroj: Futsalslovakia.sk

Druhý polčas rovnako začal svižne, po úvodnej päťminútovke pustil Marek Karpiak do bránky Richarda Obermana. V 28.minúte bohužial videl druhú žltú kartu v zápase na lavičke Vojto Turek, v zápase proti Bosne a Hercegovine ale bude môcť nastúpiť. Misky váh na stranu Slovincov naklonil prvýkrát v 29.minúte Teo Turk. Tridsiatasiedma minúta patrila kapitánovi Gašperovi Vrhovecovi, nasjkôr mu bravúrne chytil tutovku Oberman, na ukážkový klobúk bol už ale bezmocný. V 38.minúte netrafili Slovinci z polovice ihriska prázdnu bránku a tak ešte v rovnakej minúte Robo Greško zdramatizoval duel. Pri hre bez brankára ale chýbala našim chlapcom väčšia chladnokrvnosť v zakončení a tak zverencom Tomislava Horvata podľahli tesne 3:4.

Bombardér tímu MIBA Banská Bystrica Filip Rafanides hodnotil duel pozitívne. "Dnešný zápas hodnotím pozitívne, síce sme ho prehrali, ale každý, kto sa objavil na ihrisku dal zo seba všetko. Bol to ťažký zápas, na ihrisku sa odohralo veľa súbojov, veľa nepresností, ale aj také zápasy sú a patrí to k tomu. Slovinci boli siloví, hrali to všetko cez dvoch silných pivotov, dohrávali každý súboj a dobre pressovali. Ale presne takéto zápasy nás všetkých posúvajú dopredu. Bojovali sme, no dnes to bohužiaľ nestačilo. V pondelok hráme zápas proti Bosne a Hercegovine a určite ho budeme chcietťvyhrať."

UMAG NATIONS FUTSAL CUP 2021 - v Novigrade:

SLOVINSKO U-21 🇸🇮 vs 🇸🇰 SLOVENSKO U-21 ... 8:2 (3:2)
⚽️ Gajser 11' a 16', Mohorič 27' a 33',' Osredkar 5', Vesel 23', Bjelčevič 24', Florjanič 29' - Durić vl. 8', Kuruc 16'

SLOVINSKO 🇸🇮 vs 🇸🇰 SLOVENSKO ... 4:3 (2:2)
⚽️ Vrhovec 5' a 37', Karpiak vl. 9', Turk 29' - Ostrák 15', Turek 17', Greško 38'

Mohlo by vás zaujímať

Žreb futsalových ME bude 18. októbra v holandskom Zeiste, Slováci nenarazia na Fínov a Gruzíncov

12.10.2021

Nominácia ženskej reprezentácie na kvalifikačný turnaj vo Švédsku o postup na ME

6.10.2021

Účastník EURO 2022 z Bosny a Hercegoviny nad sily Slovákov, sústredenie v Umagu si všetci pochvaľovali

28.9.2021

Slováci ukončili turnaj Umag Nations Cup 2021 tesnou prehrou s Bosnou a Hercegovinou

28.9.2021

Zverenci Richarda Bača potrápili v deväťgólovom zápase favorizovaného galského kohúta

28.9.2021

Na zápas proti Bosne a Hercegovine budeme pripravení a chceme vyhrať, tvrdia hráči

26.9.2021

Dvadsaťjednotka udržala krok so Slovincami prvý polčas, v druhom inkasovala 5 gólov

26.9.2021

Futsalové reprezentácie cestujú do Chorvátska. S akými cieľmi sa predstavia v Novigrade?

21.9.2021

Reprezentácia koncom septembra v Chorvátsku proti Slovinsku a Bosne a Hercegovine, B-tím čakajú aj Francúzi

20.9.2021

V najcennejšom reprezentačnom drese proti USA debutovalo hneď trio z Nových Zámkov

9.9.2021

Slováci na turnaji s tromi víťazstvami a prehrou s Marokom. Získali dva skalpy účastníkov MS

8.9.2021

Reprezentácia Slovenska zakončila prestížny turnaj Pre-World Cup víťazstvom nad USA 3:0

8.9.2021