logo

Po zápasoch proti Francúzsku panuje veľká radosť s napredovaním mládežníckeho futsalu

štvrtok, 27.02.2020|Posledná aktualizácia 27.2.2020 09:41

Slovenskí juniorskí reprezentanti do 16 a 18 rokov odohrali v juhoslovenských Topoľníkoch nesmierne zaujímavé a dôležité zápasy proti Francúzsku, ktoré disponuje kvalitnými hráčmi a prepracovaným systémom práce s mládežou.


V krajine „galského kohúta“ totiž pracujú s najlepšími hráčmi prostredníctvom akejsi akadémie, v ktorej sú reprezentanti združení dokopy. Chodia spolu do školy a cez celý pracovný týždeň spoločne aj trénujú. Len na víkendy sa rozpŕchnu domov. Slovenskí reprezentanti pod vedením Klaudiusza Hirscha ale odohrali štyri dobré stretnutia a určite sa nemáme za čo hanbiť. Práve naopak. Po dvoch dňoch v Topoľníkoch panuje veľká spokojnosť s nastoleným smerom v mládežníckom futsale.

Slovenská kategória do 16 rokov odohrala historicky vôbec prvé oficiálne stretnutia. V tom úvodnom uhrala remízu 3:3, presadili sa Poljak, Martinček a Mikuštiak. V druhom zápolení sme išli do vedenia po góle Nemčeka, potom nastal zlom a konečný prehra 1:6: „Od začiatku sme išli s pokorou. V prvom zápase sme hrali lepšie a tvrdšie. Taký bol aj výsledok druhého duelu,“ hovorí Lukáš Nemček: „Po prvom góle som si myslel, že som niekde vyššie, takže som zachyboval. Tréner mi potom niečo povedal a aj s chalani sme si vstúpili do svedomia. Je vidieť, že Francúzi pracujú dlhšie a sú mentálne aj fyzicky lepší. Môžeme sa od nich čo-to naučiť,“ uvedomuje si mladý futsalista.

Tréner Hirsch vidí v hráčoch kategórie do 16 rokov potenciál: „Mám z chlapcov veľkú radosť, pretože to boli prvé oficiálne zápasy. V prvom stretnutí sme so silným tímom remizovali. Ukázali sme, že môžeme bojovať aj s takýmto mužstvom. V druhom dueli už nebolo toľko síl, ani momentov, kde by sme sa mohli radovať. Máme však ešte veľa času. Teší ma, že tí chlapci už v tomto veku hrajú futsal. Je to dôležité, nakoľko to je jediná cesta, aby za niekoľko rokov mohli hrať v áčku,“ vyjadril sa.

Reprezentačná osemnástka zahrala výsledkovo o niečo lepšie. V prvom stretnutí po polčase vyhrávala 4:2 a všetko spelo k tomu, že by sme to mohla udržať, nakoniec sa zrodila prehra 5:6. Druhé zápolenie bolo vyrovnané ešte viac. V prvom dejstve sme gól nevideli. Nás držal v hre hlavne brankár Kevin Kollár a keby dve sekundy pred koncom premenil aj desaťmetrový kop, mohla to byť ešte väčšia paráda. Po zmene strán sme skoro inkasovali, tečovanú strelu do žrde dorazil do siete Alla, lenže naši nezložili zbrane. Kollár skvele rozohral na Haramiu, ktorý ešte Garrosa neprekonal, Son Novotný z dorážky už áno. Obrovskú eufóriu vyvolal ďalší gól Borisa Drugu, nakoniec víťazný: „Oslavy budú neskutočne veľké, v šatni to tak rozbalíme, že fú...,“ usmieval sa hneď po víťazstve kapitán Kollár.

Bolo z neho cítiť, že pre tím je takáto výhra naozaj fantastickým výsledkom: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas. Je to pre náš ročník prvá oficiálna výhra. Dali sme do toho srdiečko, každý bojoval. Bolo vidieť nasadenie. Som za to veľmi rád. Dva zápasy s Francúzskom nám ukázali nedostatky, ale aj to, že vieme hrať proti silným súperom. Títo chlapci spolu trénujú celý týždeň, chodia spolu do školy. Oni sú ako rodina, ale my tiež a to chceme ukázať aj v ďalších zápasoch,“ jasne konštatuje Kollár, ktorého francúzsky tréner Raphael Reynaud označil za najväčší dôvod prehry jeho mužstva: „Máme pred sebou ešte veľa práce, no do kvalifikácie je čas. Ak do toho dáme srdiečko, môže to dopadnúť veľmi dobre,“ doplnil Kevin Kollár.

Veľkú spokojnosť prejavil i tréner Klaudiusz Hirsch: „Odohrali super zápasy. Je vidieť, že posledné sústredenie v Španielsku nám dalo veľa. Mali sme tam náročné stretnutia, ktoré určite pomohli. V Topoľníkoch sme s kvalitným súperom zahrali skvele. Hráči stále lepšie rozumejú hre, napredujú. Každý z nich pracuje nad svoj potenciál. Je to veľmi dobrá perspektíva. Na druhej strane, stále je pred nami veľa práce, no ak takto budeme pracovať aj ďalej, spokojní budeme všetci. Momentálne nie je najdôležitejší výsledok, ale napredovanie hráčov. Chceme, aby títo hráči išli aj do áčka reprezentácie Slovenska,“ dodal poľský tréner.

Mohlo by vás zaujímať

1.FINÁLE PLAY-OFF: Prvý dramatický duel s Košicami rozhodol domáci Lučenec v závere

4.5.2024

PLAY-OFF 3.semifinále: Košice zvládli súboj o finále, po roku opäť vyzvú obhajcu z Lučenca

2.5.2024

Akadémia Pineroly s double, ovládla aj turnaj Final Four o Slovenský pohár U-20 v Žiline

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

Slováci si na turnaji Futsal Fever Days napravili chuť víťazstvom proti Maďarsku.

13.4.2024

Slovákov čaká vstup do turnaja Futsal Fever Days v Šamoríne proti Švédsku

12.4.2024

Dievčenský tím Futsalslovakia U-15 na turnaji v Radave s dvomi víťazstvami

7.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky na turnaji stále bez bodu, prehrali aj proti Česku

18.3.2024

Futsal Love Serbia: Na úvod prehra s Maďarskom, Slovenky zostrelila hetrikom Gajzágó

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024