logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Povedali po žrebe kvalifikácie ME žien 2021

štvrtok, 13.02.2020|Posledná aktualizácia 15.2.2020 15:56


Žreb kvalifikácie ME 2021 žien

Vyjadrenia po žrebovaní WME 2021:

Dušan Dobšovič (prezident SF): "Po doplnení prihlášky Kazachstanu do kvalifikácie sme sa posunuli až do 3. žrebovacieho koša a žreb nám doprial o jedného kvalitného súpera naviac. Srbsko a Litva sú tímy našej výkonnostnej úrovne, rozhodnúť môžu detaily v jednotlivých zápasoch. Severné Írsko je veľkou neznámou. Osobne vnímam v poslednom období nárast hernej kvality v našom tíme a verím, že v nastávajúcom prípravnom období bude náš progres ešte viac viditeľnejší a naplno sa táto práca prejaví v Litve. Som presvedčený, že naša ženská reprezentácia má kvalitu na to, aby sa prebojovala do ďalšej fázy. V prípade postupu nám žreb tiež "prial" a ponúkol nám zahrať si s toptímami Európy Talianskom a Španielskom. A to je určite pre dievčatá dobrá motivácia do tréningovej driny, ktorá dievčatá čaká v nastávajúcom trojmesačnom období."

Klaudiusz Hirsch (tréner reprezentácie Slovenska): "Žreb nás posiela do Litvy aj spolu s kvalitným Srbskom, pre nás menej známym Severným Írskom a domácou Litvou. Na zápasy a nové skúsenosti sa veľmi tešíme, naším cieľom je odohrať kvalitné zápasy, preukázať progres v hre, narastajúcu kvalitu a vášeň ku hre. Po turnaji na Ukrajine sme veľmi motivovaní, určite je vidno nárast hernej kvality v tíme. Naďalej však musíme tvrdo a poctivo pracovať, výsledky sa nedostavia samé, ale tvrdou prácou im môžeme ísť naproti."

Marián Dlobík (asistent trénera reprezentácie Slovenska): "So žrebom vo všeobecnosti vládne spokojnosť. Ideme do známeho prostredia, ale tentokrát veríme v úspešný výsledok a postup do Elite Round. Súperov, až na Severné Írsko, poznáme. Svedomito sa pripravíme a do Litvy pocestujeme s jasným cieľom postupu. "

Lenka Wienerová (kapitánka reprezentácie Slovenska): "V Nyone prebehol žreb Eura 2021,na základe ktorého sa stretneme s tímami Srbska,Litvy a Severného Írska. Verím, že v kvalifikácii nadviažeme na kvalitnú prípravu a do Litvy pocestujeme pozitívne naladené, s cieľom pobiť sa o prvé miesto v skupine a postup do hlavnej časti turnaja."

Petra Tišliarová (brankárka reprezentácie Slovenska): "Myslím si, že sme dostali prijateľnú a hrateľnú skupinu. Podľa môjho názoru, najťažší súper pre nás bude Srbsko. Hrali sme proti nim na turnaji v Srbsku, kde sme vyhrali, ale bol to veľmi náročný súper. V tíme majú dve veľmi kvalitné hráčky, ktoré nás dosť potrápili, ale už vieme, na čo si máme dávať pozor, tak verím, že ten zápas zvládneme a my budeme tie spokojnejšie. Proti Litve sme hrali na predkvalifikácii v roku 2018, kde boli tiež hostiteľskou krajinou. Odohrali sme proti ním nešťastný zápas, kde sme dokázali uhrať len remízu a dokonca sme prehrávali. Vyrovnávajúci gól sme dali len pred koncom zápasu, ale myslím si, že by sme s nimi nemali mať nejaký veľký problém. Čo sa týka Severného Írska, tak to je pre nás veľkou neznámou a nevieme čo máme od nich čakať. V zápase proti nim očakávam vyrovnanú partiu. Určite budeme chcieť zabojovať a postúpiť do hlavnej fázy kvalifikácie, kde by sme cestovali do Švédska. Tam by sme sa stretli s domácim Švédskom, Talianskom a Španielskom. Myslím si, že hrať proti aktuálnym majsterkám Európy je dosť veľká motivácia na postúpenie z predkvalifikácie."

Zita Baníková (hráčka reprezentácie Slovenska): Írsko nepoznáme, ale tréner si určite pre nás pripraví videá a budeme analyzovať a pripravovať sa najlepšie ako vieme na túto kvalifikáciu.. Chceme vyhrať... Na minuloročnú kvalifikáciu sme už zabudli a začali sme od znova. Prišlo nové vedenie, nový tréner a my veríme, že sa budeme posúvať len a len vyššie tak, ako to bolo v posledných zápasoch na medzinárodnom turnaji na Ukrajine, kde sme vlastne prehrali z 3 zápasov len s víťazom turnaja Talianskom. Vyhrali sme nad Fínkami, práve proti nim sme hrali pred 2 rokmi kvalifikáciu a prehrali sme 3:2. Porazili sme taktiež Češky a skončili na krásnom 3. mieste....So Srbkami sme taktiež hrali práve u nich, keď organizovali turnaj. Zúčastnili sme sa my, domáce Srbsko, Slovinsko a Česko. Práve na tom turnaji sme so Srbskom vyhrali po úžasnom hektickom, ale hlavne bojovnom zápase! Samozrejme, že kvalifikácia je o niečom inom, a každý zápas je iný. Reprezentácie sa menia, hráčky prichádzajú, odchádzajú. Čiže, ak sa môžem opraviť, nepoznáme žiadne družstvo, pretože každý tím môže meniť systém, hru atď...Sme radi za každú skúsenosť a my veríme, že nesklameme! Čaká nás ešte veľa, veľa práce do dátumu kvalifikácie, ale spravíme všetko, aby sme nesklamali a hlavne aby sme nespravili hanbu našej krajine! "
Mohlo by vás zaujímať

LIVE: Mimel Lučenec - Reprezentácia SR

17.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Dušan Dobšovič nielen o žrebe kvalifikácie

8.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Slovenský mládežnícky reprezentant mení dres

29.7.2020 | JÁN PLOŠTICA

Tomaš Drahovský má nový klub. Pokračovať bude v Španielsku.

9.7.2020 | JÁN PLOŠTICA

HerMiCamp už začiatkom júla v Badíne.

29.6.2020 | JÁN PLOŠTICA

Bude sa Tomáš Drahovský opäť sťahovať do Španielska? Viac povedal v rozhovore pre TA3

29.6.2020 | JÁN PLOŠTICA

Gabriel Rick mení dres

19.6.2020 | JÁN PLOŠTICA

TOP FUTSAL hlasovať môžete do nedeľe 22.3.2020

17.3.2020 | JÁN PLOŠTICA

Slováci v zahraničí

10.3.2020 | JÁN PLOŠTICA

Slováci v zahraničí

5.3.2020 | JÁN PLOŠTICA

Fotonávrat k stretnutiam proti Francúzsku

26.3.2020 | JÁN PLOŠTICA

Rozhovor týždňa: Medoň chváli podmienky v poľských Chojniciach, dostáva veľa priestoru

26.2.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE