logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Prehra v Zaragoze je veľká komplikácia: Drahovský dáva bokom tabuľku strelcov, chce play-off

sobota, 29.05.2021|Posledná aktualizácia 29.5.2021 14:24

Santa Coloma pred pár dňami prehrala predposledný zápas základnej časti proti Zaragoze 2:5, napriek tomu, že viedla 2:0.


autor: facebook.com/Futbol-Sala-Garcia

Boj o play-off sa preto zamotal. Zaragoza má na ôsmom mieste 45 bodov, Santa Coloma je deviata so 44 bodmi a siedmy tím FS Valdepenas vlastní 46 bodov. O tom, či slovenský reprezentant Tomáš Drahovský postúpi do play-off sa tak rozhodne až v poslednom kole. Santa Coloma musí bezpodmienečne doma poraziť Osasunu (30.5.) a Zaragoza nemôže vyhrať nad Levante, teda na pôde tretieho tímu ligy. Valdepenas hrá s posledným celkom tabuľky, ktorým je O Parrulo. O rozhodujúcom dni Ligy Nacional sme sa rozprávali s Tomášom Drahovským.

Ako hodnotíš zápas proti Zaragoze? Čo sa stalo v druhom polčase?

Zápas sa nehodnotí jednoducho, keďže sme v polčase viedli 2:0 a nakoniec sme ho prehrali 2:5. Je to veľká škoda, pretože v prvom polčase sme hrali veľmi dobre a súpera veľmi nepustili do zápasu. V druhom polčase však súper rýchlo vyrovnal a bolo jasné, že kto dá ďalší gól, tak ten zápas dovedie do víťazného konca. My sme mali dve veľké príležitosti, ale nedali sme a súper trestal. Nakoniec pridal ešte ďalšie góly do prázdnej bránky.

Aká veľká je to podľa teba komplikácia v boji o play-off?

Komplikácia to je. Hlavne tým, že už to nemáme vo svojich rukách/nohách. Touto prehrou sme sa dostali na 9. miesto, takže musíme v poslednom zápase zvíťaziť a čakať, aké budú ostatné výsledky.

Proti Osasune teraz musíte bezpodmienečne vyhrať, je tak váš tím nastavený?

Myslím si, že to pre nás nie je nejaká zmena. Ako celú sezónu, tak aj do tohto zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať. Takto sme nastavení do každého jedného zápasu. Samozrejme, teraz to bude ešte dôležitejšie, keďže hráme priamo o play-off a je to posledný zápas, ale sme nastavení na víťazstvo.

Bude výhodou domáce prostredie s fanúšikmi?

Určite áno. Domáce prostredie môže zohrať veľmi veľkú rolu. Nám sa po otvorení našej novej haly doma hrá veľmi dobre a s podporou fanúšikov to verím zvládneme aj v nedeľu.

Ani samotná výhra vám nemusí stačiť, ako teda vidíš ostatné dva zápasy Zaragozy proti Levante a Valdepenas proti O Parrulo?

V prvom rade musíme zvíťaziť a neskôr uvidíme ako sa budú vyvíjať zvyšné zápasy. Zaragoza hrá vo Valencii proti Levante. To bude veľmi ťažký zápas, pretože Levante bojuje o 3. miesto a dobrú východiskovú situáciu do play-off, čiže oba tímy hrajú o veľa. Ja samozrejme dúfam vo víťazstvo Levante. V zápase O Parrulo - Valdepenas je jasný favorit hosťujúci tím, keďže O Parrulo je už istý zostupujúci tím, no hrá posledný domáci zápas v najvyššej súťaži, čiže určite sa bude chcieť rozlúčiť s najvyššou súťažou a fanúšikmi dobrým výkonom a víťazstvom. Môže to byť takisto veľmi zaujímavý zápas.

Pred posledným kolom si s 26 gólmi stále najlepší strelec ligy. To ale ide teraz určite bokom, je tak?

Jednoznačne to ide úplne bokom. Najdôležitejšie je, aby sme zvíťazili a dostali sa do play-off. Samozrejme ma teší, že aj kolo pred koncom som najlepší strelec súťaže, ale najdôležitejší je postup.

Mohlo by vás zaujímať

Titul s Plzňou aj postup na EURO: "Je to najúspešnejšia sezóna, akú som zažil," hovorí Martin Zdráhal

9.6.2021

Kevin Kollár opúšťa Chojnice

9.6.2021

Kozár po titule aj o konci kariéry: „Je to otázka času, ale mohol by som sa rozlúčiť medailou z EURA“

8.6.2021

„Sezóna bola Armagedon, ale zároveň najúspešnejšia v mojej kariére,“ hovorí Gabriel Rick

7.6.2021

Milan Herko organizuje 2. ročník brankárskeho HerMiCamp-u

2.6.2021

Drahovský strelil hattrick a definitívne sa stal najlepším strelcom španielskej ligy

31.5.2021

Marek Karpiak sa stal 2. najlepším legionárom českej ligy, Gabriel Rick je na 3. mieste

28.5.2021

Priamy prenos na TV ESO: Mimel Lučenec - MŠK MAYERSON Nové Zámky

27.5.2021

Plzeň je majstrom Česka: Tešia sa Peter Kozár, Gabriel Rick a Martin Zdráhal

27.5.2021

Priamy prenos: SK Interobal Plzeň - FK Chrudim (3. finále)

27.5.2021

Santa Coloma napriek gólu Drahovského prehrala dôležitý zápas v boji o play-off

26.5.2021

Gól Došu na výhru nestačil, Plzeň vyhrala druhý zápas finále a má tri majstrovské mečbaly

24.5.2021