logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Preview 3. kola Varta futsal ligy: Do Lučenca pricestuje Ridop MIBA, Komárno sa pokúsi využiť zlú formu Makroteamu, vyrovnaný duel v Prievidzi

streda, 07.10.2020|Posledná aktualizácia 07.10.2020 19:16

Aj 3. kolo je rovnako ako to druhé roztiahnuté do troch hracích dní. Začíname vo štvrtok a končíme v sobotu. Najväčší ťahák sa uskutoční v piatok na južnom Slovensku.


MŠK Žilina FUTSAL - MŠK MAYERSON Nové Zámky

Začiatok zápasu: 8.10. o 19:30

Rozhodujú: Havrila, Šeršeň, Nemček

Priamy prenos: TV ESO

MŠK Žilina FUTSAL na úvod sezóny síce na palubovke TNF Prievidza vyhral 10:3, avšak nebolo to jednoduché. Domáci TNF podal hlavne v prvom polčase dobrý výkon, sympaticky sa prezentoval celý čas. Aj vďaka hetriku Martina Zdráhala sa ale veľké prekvapenie nezrodilo. 2. kole "Šošoni" cestovali do Banskej Bystrice. Po polčase sa to vyvíjalo dobre, nakoľko žilinský tím vyhrával o dva góly. Krátko po zmene strán vypadla elektrina a stretnutie sa nemohlo dohrať: "V zápase proti Novým Zámkom očakávam, že súper sa bude snažiť hrať aktívny a agresívny futsal. Nemyslím si, že to bude ľahký zápas, ale som plne presvedčený, že ak pristúpime všetci k zápasu zodpovedne, tak tri body by mali určite zostať doma," hovorí Pavol Matejov.

Novozámčania zatiaľ čakajú na prvú výhru v novej sezóne, avšak bodovali v 1. kole proti nováčikovi z Komárna, no bola to "len" remíza. MŠK určite myslel na tri body, lenže novic vo Varta futsal lige ukázal svoju kvalitu. V druhom kole sa tím z južného Slovenska prvýkrát predstavil doma, no proti dobre naladenej Prievidzi prehral 2:4. Domáci vyhrávali po polčase 2:0, po zmene strán strelili hostia štyri presné zásahy. Bola to iba druhá prehra Nových Zámkov v najvyššej súťaži proti Prievidzi. Nové Zámky v predošlej sezóne obsadil siedme miesto so ziskom dvanástich bodov za štyri výhry. Jednu proti Leviciam a tri nad Prievidzou.

Vzájomné zápasy v minulej sezóne z pohľadu domácich: 6:1, 12:2

Mimel Lučenec - Ridop MIBA Banská Bystrica

Začiatok zápasu: 9.10. o 19:00

Rozhodujú: Kopec, Polomský, Mózer

Priamy prenos: TV Florena

Šláger kola uvidíme v Lučenci. Mimel je favoritom asi každého zápasu, v ktorom sa v našej najvyššej súťaži predstaví, takže ním bude aj v piatok proti banskobystrickému súperovi. Zverenci trénera Mariána Berkyho sú na prvom mieste tabuľky so šiestimi bodmi a fantastickým skóre 20:5, čo je jednoznačne najlepšia ofenzíva. Daniel Čeřovský ako najlepší strelec Varta futsal ligy vsietil už päť presných zásahov, o tri sa postarali Rafael Durval aj Róbert Greško. Každý zo spomínaného tria zaznamenal hattrick. K dispozícii naďalej nebude Petterson Bruno, ktorého trápia problémy s vízami a ostáva v Brazílii, na rozcvičke stretnutia 2. kola sa zranil Rafael Durval.

Banskobystrický tím odštartoval sezónu 2020/21 veľmi dobre a to výhrou 10:1 na palubovke Makroteamu. V druhom kole Ridop MIBA Banská Bystrica prehrávala 0:2 proti MŠK Žilina FUTSAL, potom vypadla elektrina a stretnutie sa bude dohrávať. Červenú kartu videl Michal Čief, čiže v Lučenci nemôže hrať. Môžeme ho označiť za takého smoliara úvodu ročníka, keďže pre iné dôvody nebol k dispozícii na 1. kolo. Pri chuti ostal kapitán Filip Rafanides, autor 26 gólov z predošlej sezóny a troch v tejto. Dvakrát sa trafil brankár Marek Kušnír. MIBA je po Lučenci a "Šošonoch" tímom s najlepšou ofenzívou, keď jej hráči strelili desať presných zásahov.

Vzájomné zápasy v minulej sezóne z pohľadu domácich: 9:1, 4:2, 3:3, 8:0

Futsal Team Komárno - ŠK Makroteam Žilina

Začiatok zápasu: 9.10. o 20:00

Rozhodujú: Bohun, Grom, Bublávek

Priamy prenos: huste.tv

Nováčik z Komárna sa zatiaľ prezentuje slušnými výkonmi. Hneď na úvod získal bod proti Novým Zámkom za remízu 3:3, pričom ďaleko od dobrého výsledku nebol ani proti Leviciam. Nakoniec sa ukázali skúsenosti tohto tímu a Levice vyhrali 3:1. Napriek tomu sa Komárno pokúsi doma potrápiť aj žilinský Makroteam. Kapitán tímu z južného Slovenska, Tomáš Oršolík, strelil dva góly, po jednom v oboch dueloch. Zaujímavo sa javí aj Peter Nguyen Cong. Celkové skóre tímu je 4:6. Na ofenzíve síce treba popracovať, no dobrou správou je defenzívna práca, keďže len trio tímov je na tom lepšie.

Makroteam prežíva veľmi zlý úvod Varta futsal ligy. Momentálne je až na poslednom ôsmom mieste. Nielenže bez bodu, ale dokonca s hrozitánskym skóre 4:22. V prvom stretnutí dostali zverenci Dušana Dobšoviča desať gólov od Ridop MIBA Banská Bystrica (1:10) a v druhom uspel pod Dubňom aj Mimel Lučenec (12:3). Makroteam má teda najhoršiu ofenzívu s 22 inkasovanými gólmi a zároveň najhoršiu ofenzívu, mužstvo sa presadilo iba štyrikrát. Mladík Mahút dostal už dve žlté karty. Makroteam zapája mladých hráčov, popri nich sú aj skúsenejšie mená.

Vzájomné zápasy v minulej sezóne z pohľadu domácich: -

TNF Prievidza - Futsal Team Levice

Začiatok zápasu: 10.10. o 18:00

Rozhodujú: Botka, Matula, Ďurina

Priamy prenos: TV ESO

TNF Prievidza v minulej sezóne vyhrala tri zápasy. Zverenci trénera Sedlárika podali veľmi dobrý výkon už v 1. kole proti favorizovanému MŠK Žilina FUTSAL, kedy ešte prišla prehra, avšak proti Novým Zámkom sa Prievidza za negatívneho stavu 0:2 zdvihla a strelila štyri góly, o ktoré sa postupne postarali Xia, Antol, Laco a Gunda. Mladý Juraj Laco sa celkovo presadil vo Varta futsal lige dvakrát. Prievidza teda strelila už sedem gólov, pričom v predošlom ročníku ich bolo dokopy 73 za 19 stretnutí. Klub je na správnej ceste a postupnými krokmi sa posúva smerom nahor. V minulej sezóny boli stretnutia týchto dvoch tímov vyrovnané, každý vyhral dvakrát.

Napriek tomu ostáva favoritom Futsal Team Levice. Toto mužstvo v minulom ročníku malo reálnu šancu preniknúť do semifinále, keďže vo štvrťfinálovej sérii hranej na dva zápasy vyhralo prvý duel s Makroteamom a potom prišiel koronavírus. Káder ostal prakticky pokope, pričom prišiel Chamilla, ten sa naozaj ukazuje ako posila. Levičania vďaka skúsenostiam zlomili zápas 2. kola s Komárnom. Rozhodla 27. minúta a dva zlepené góly. Na úvod sezóny sme ale veľké prekvapenie proti Lučencu nevideli.

Vzájomné zápasy v minulej sezóne z pohľadu domácich: 5:2, 5:6, 2:7, 7:5


Mohlo by vás zaujímať

Hráč mesiaca október

20.11.2020

Najkrajší gól mesiaca október strelil Wellington

19.11.2020

Mimel Lučenec získal českého reprezentanta Radima Zárubu

17.11.2020

Gól mesiaca október

11.11.2020

"Či prší alebo sneží, z bicykla nezleziem," smeje sa Kamdem. Prievidza má perspektívny tím, pomáha aj milá Janka

23.10.2020

Žreb Ligy majstrov bude 27. októbra: Súpera spozná Mimel Lučenec aj duo Doša - Hudaček

13.10.2020

Fyzická hra "Šošonom" nevoňala: Krištofík bol sebakritický, Vašek chválil bojovné srdce Nových Zámkov

12.10.2020

Levice vo vyrovnanom stretnutí tesne porazili Prievidzu

11.10.2020

LIVE: TNF PRIEVIDZA - FUTSAL TEAM LEVICE (TV ESO)

10.10.2020

Lučenec uspel aj v šlágri 3. kola, v Komárne sa písala história

10.10.2020

LIVE: FUTSAL TEAM KOMÁRNO - ŠK MAKROTEAM ŽILINA (HUSTE.TV)

9.10.2020

LIVE: MIMEL Lučenec - Ridop MIBA Banská Bystrica

9.10.2020