logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Skvelý výkon v Azerbajdžane, ale rozhodlo 10 zahodených gólových šancí a verdikt rozhodkyne

sobota, 30.01.2021|Posledná aktualizácia 30.1.2021 13:34

Vstup do kvalifikácie o EURO 2022 nám nevyšiel v Azerbajdžane výsledkovo dobre. Slováci však podali výborný výkon, no zradila ich koncovka. Nevyužitých ostalo desať stopercentných šancí.


Drahovský trafil žrď, Doša takisto. Ševčík mal samostatný nájazd, Kyjovský mieril tesne vedľa bránky a keď už bola prázdna, tak ju nešťastne minul Brunovský. To je len výpočet z tých ohromných príležitostí prichádzajúcich hlavne v úvodnom dejstve. Skóre otvoril Bolinha, domácich výrazne držal brankár Huseynii. V pätnástej minúte prišlo vyrovnanie. Pôvodne bol zásah posúdený ako vlastný v podaní Vassouru, ale nakoniec sa to niekoľko desiatok minút po zápase upravilo, nakoľko Tomáš Drahovský ešte loptu jemne zasiahol a od neho skončila v bránke. To však bolo z našej strany gólovo všetko.

Napriek tomu sme siahali aspoň na remízu. V 35. minúte prišlo vylúčenie Antona Brunovského, ktorý mal zasiahnuť v súboji gólmana Azerbajdžanu. Hlavná rozhodkyňa Irina Velikanova z Ruska neváhala: „Rozhodla situácia, keď nám vylúčili Brunovského. Odpískať taký faul, to sa na medzinárodnej úrovni nemá. Dovolím si tvrdiť to, že by na takúto úroveň nemali púšťať ženy, hlavne nie do takéhoto zápasu. Ak by robila tretiu rozhodkyňu, to nám nevadí, ale takýmto spôsobom pokazila celý zápas a urobila to, že Azerbajdžan tým pádom mal prevahu. My sme následne striedali v menšom počte. Aj keď sme vydržali power-play 4 na 3, tak sme potom dostali gól, keď tí dôležití hráči nevládali,“ hovorí tréner Marián Berky.

Trojica Martin Doša, Martin Směřička a Tomáš Drahovský odbojovali dve minúty oslabenia parádne, avšak na konci 38. minúty sa trafil Everton Cardoso a posledné dva góly sme dostali do prázdnej bránky: „Sme veľmi smutní, že to dopadlo takto. Myslím si, že chlapci bojovali. My sme v hre 4 na 4 bránili celkom dobre a škoda toho, že pri našej powerplay v závere prišla chyba a inkasovali sme tretí gól. Možno tam bol faul, tým pádom by nebol gól. Najviac ma mrzí, že sme po odrazenej lopte dostali štvrtý gól. Dovolím si však tvrdiť, že hráči to odbojovali a patrí im veľký potlesk. Škoda. Poškodil nás rozhodca a dovolím si tvrdiť, že sme mali dostatok šancí, rozhodla možno aj tá efektivita,“ pokračoval Berky.

Sklamanie neskrýval ani Tomáš Drahovský, ktorý potvrdil pozíciu lídra a hral naozaj dobre. To však platí o každom našom futsalistovi, ktorý do stretnutia zasiahol: „Ako som hovoril pred zápasom. Rozhodne to, kto urobí menej chýb a kto využije šance. My sme ich mali viac než dosť, aby sme zápas zvládli a vyhrali. Nakoniec sme kruto prehrali v závere. Cez prestávku sme si povedali, že hráme veľmi dobre, vytvárame si šance, ale musíme ich aj premieňať. To bol náš najväčší cieľ do druhého polčasu, zabrať v koncovke a premeniť nejaké šance,“ povedal kmeňový hráč Santa Colomy. Ak by bolo do polčasu 5:1 v náš prospech, nikto by nemohol nič namietať, no nebolo tomu tak.

Aj Draho hovorí, že výsledok ovplyvnilo vylúčenie Brunovského: „Ak už chcela dať rozhodkyňa kartu, tak musí odpískať aj faul a ona udelila len druhú žltú kartu. Vyšťavilo nás oslabenie, aj keď sme to dokázali ubrániť, no v závere sme prišli o dobrý výsledok. Ja si myslím, že zápas bol vyrovnaný. Remíza by tomu padla oveľa viacej. Šťastnejší však vyhral,“ dodal Drahovský.

Výkon proti favoritovi skupiny je pre nás napriek prehre veľkým prísľubom do ďalších stretnutí. Už v utorok (2.2.) naň budeme chcieť nadviazať doma proti Moldavsku, odkiaľ potrebujeme tri body. Hrá sa o 17:00 a stretnutie naživo vysiela RTVS.
Mohlo by vás zaujímať

Nominácia Slovenska na dvojzápas proti Grécku v rámci kvalifikácie o postup na EURO 2022

15.2.2021

Ševčík by dva góly vymenil za tri body, Doša: "Nezmenilo sa nič, musíme vyhrávať"

5.2.2021

Berky: "Ušli sme hrobárovi z lopaty, ale kvalifikácia nie je na konci"

4.2.2021

Herná prevaha stačila proti Moldavsku iba na bod

2.2.2021

Berky si pochvaľuje prípravu na Moldavsko: Kozár bude hrať, Rick a Zaťovič sú otázni

2.2.2021

Oznam pre médiá na zápas Slovensko - Moldavsko

31.1.2021

Berky pred Moldavskom: "Sme pod tlakom, ale všetci hráči sú nastavení tak, že chcú vyhrať"

31.1.2021

Cesta z Baku do Popradu ovplyvnila sobotný program, k tímu sa pripojil Serbin

30.1.2021

Zostrih stretnutia Azerbajdžan - Slovensko + rozhovory

30.1.2021

Po veľmi dobrom výkone odchádzame z Baku bez bodu

30.1.2021

Drahovský preletel celú Európu, aby získal body v Baku, Brunovský nezažil nič nové

29.1.2021

Hráči si charter nevedeli vynachváliť, cesta prebehla bez najmenších problémov

28.1.2021