Turnaj krajín V4: Slovensko - Maďarsko 1:7 (0:5)

piatok, 04.10.2019|Posledná aktualizácia 4.10.2019 01:00

KROSNO – Slovenským futsalistom nevyšiel tretí a zároveň posledný zápas na Vyšehradskom pohári, nestačili na Maďarsko, ktorému podľahli vysoko 1:7. V poľskom Krosne sa naši z celkového víťazstva nemohli radovať, o víťazovi rozhodne večerný duel medzi Poľskom a Českom.

Maďarsko – Slovensko 7:1 (5:0)

Góly: 5. Ostrák (vl.), 11., 12. Pál, 19., 19. Dávid, 22. Hajmási, 24. Komoráni – 22. Zaťovič
ŽK: 9. Vas, 29. Horváth, 36. Sánta - 7. Marton, 24. Hudaček

Zostava SR: Oberman (26. Kušnír) – Čeřovský, Rick, Péchy, Smeřička, Ostrák, Zaťovič, Ševčík, Marton, Drahovský (C), Štrbák, Hudaček

Od začiatku bolo na oboch tímoch vidieť, že chcú hrať aktívne. Maďarsku sa to darilo o niečo viac. Hneď na úvod zahrozil Rábl, veľkú šancu však mal v tretej minúte Horváth. Jeho samostatný nájazd Oberman vystihol. Náš gólman ale nemal žiadnu šancu, keď loptu nastreľoval Richard Ádam a Dominik Ostrák ju v snahe o odkop nasmeroval do vlastnej siete. Po peknej akcii mohol odpovedať tvrdou ranou Zaťovič, maďarský brankár zakončenie vystihol. Niekoľkokrát to strelecky nevyšlo Ostrákovi, a tak trestal Pál strelou z diaľky po palubovke k žrdi. V dvanástej minúte sme sa previnili už šiestym faulom. Nariadený desaťmetrový kop Pál premenil. Ešte horšie bolo po rýchlej kontre Drótha s Dávidom, druhý menovaný loptu len doklepol do prázdnej bránky. Prešlo iba pár sekúnd a rovnaký hráč trafil z diaľky opustenú bránku, keďže Oberman stál vyššie. Zle sme začali aj druhý polčas, po peknej akcii skóroval Milán Hajmási. Vzápätí však odpovedal tvrdou ranou Zaťovič, ku ktorému sa odrazila lopta po tom, ako ju na dvakrát nedostal do siete Čeřovský. V 24. minúte sa ale znova prihlásili o slovo Maďari, konkrétne Komoráni z dorážky po štandardnej situácii. V 26. minúte išiel do hry brankár Marek Kušnír, za niekoľko minút síce neinkasoval ani raz, ale trikrát sa za ním otriasala konštrukcia bránky. Slováci tiež mali situácie na skórovanie, chceli aspoň skorigovať výsledok. Pokusy Ševčíka, Zaťoviča či Hudačeka sa však neujali, a tak sme sa s Vyšehradským pohárom rozlúčili prehrou.