Slováci na štvrtý pokus zdolali Nemecko, odpískané tri pokutové kopy pre súpera nestačili

pondelok, 09.10.2023|Posledná aktualizácia 14.10.2023 09:47

Slovenskí futsaloví reprezentanti sa dočkali vo svojom štvrtom zápase v elitnom kole kvalifikácie MS 2024 prvého víťazstva.

(tasr) V pondelok zdolali Nemecko v Leviciach 4:3 a posunuli sa v tabuľke C-skupiny na tretie miesto. Udržali si tak teoretickú šancu na postup.

Slováci potrebovali vyhrať a od začiatku zápasu sa snažili presadiť v útoku. Dlho však nedokázali nájsť dieru v defenzívnom tvare Nemecka, ktorý pracoval veľmi organizovane. Postupne si však mužstvo Mariána Berkyho začalo vytvárať šance a v 11. minúte Marek Belánik strelou z diaľky otvoril skóre duelu. Slovenskí reprezentanti pokračovali ďalej v útočnom snažení a o sedem minút neskôr Daniel Čeřovský zvýšil na 2:0.

Krátko po prestávke upravil Tomáš Drahovský už na rozdiel troch gólov. Nemci začali hrať päť minút pred koncom vabank. V pätici bez brankára sa snažili znížiť. Podarilo sa im to v 36. minúte, keď Muhammet Sözer premenil penaltu. Slováci mali päť akumulovaných faulov a po žltej karte Martina Došu dostal súper ďalšiu penaltu. Sözer sa nemýlil a svojím druhým presným zásahom upravil na 2:3. Brankár Marek Kušník však 65 sekúnd pred koncom strelou cez celé ihrisko dostal Slovensko opäť do dvojgólového vedenia. V závere dostali Nemci po faule Došu ďalšiu penaltu a Sözer dokonal hetrik.

Najbližšie sa slovenskí futsalisti predstavia v kvalifikácii vo štvrtok 14. decembra, keď o 21.05 h nastúpia vo Francúzsku.

Slovenský výber nikdy neštartoval na svetovom šampionáte. Na veľkom turnaji sa predstavil premiérovo až vlani. Na ME v Holandsku postúpil do štvrťfinále, v ktorom nestačil na Španielov a obsadil konečnú 8. priečku.

Kvalifikácia Elite round - C-skupina /Levice/:

SLOVENSKO - Nemecko 4:3
(2:0)

Góly: 11. Belaník, 17. Čeřovský, 23. Drahovský, 39. Kušník - 36., 37. a 40. Sözer (všetky z pen.) Rozhodoval: Mladenovski (S. Mac.), ŽK: Belaník, Bačo, Kozár, Doša, Rick - Schulz, Ak

zostava SR: Kušník (Oberman) - Rick, Bačo, Kozár, Drahovský - Vaktor, Belaník, Směrička, Ostrák, Greško, Zaťovič, Doša, Čeřovský

Marián Berky, tréner SR: "Víťazstvo sa rodilo veľmi ťažko. Sme spokojní, lebo sme to Nemcom vrátili. Mohli sme to trochu viac ustáť, ale rozhodca ich vrátil späť do hry. Som rád za chlapcov, že sme to tým srdiečkom zvládli. Povedali sme si, že ideme hrať pre Slovensko a bola tam česť a hrdosť. Bojovali sme až do konca a vyplatilo sa to. Stále máme ešte teoretickú šancu na postup. Záleží od výsledkov ostatných zápasov v skupine."
Marek Kušník, brankár SR: "Dôležitý triumf, pretože v Nemecku nám zápas nevyšiel a ani predtým v Chorvátsku. Verili sme, že dnes dokážeme vyhrať. Máme ešte teoretickú šancu na postup, no to už by bol zázrak. Budeme však bojovať minimálne o tretie miesto. Gól ma potešil, bol víťazný, ale je to jedno. Hocikto by ho dal, tešili by sme sa rovnako."

20. decembra o 18.30 h, Levice/Bratislava: SR - Chorvátsko

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

19.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

28.3.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade