Slováci vstúpili do domáceho turnaja Pre-World Cup Futsal Days prehrou s Marokom

piatok, 03.09.2021|Posledná aktualizácia 4.9.2021 12:47

Slovenská futsalová reprezentácia prehrala v piatkovom zápase na turnaji Pre-World Cup FUTSAL DAYS v bratislavskej ŠH Elán s Marokom 1:4.

Gabriel Rick v súboji o loptu so Saadom Kniom v zápase Slovenko - Maroko na turnaji Pre-World Cup Futsal Days v Bratislave 3. septembra 2021.
autor: Vladimír Hindra

Africký tím sa chystá na blížiace sa MS v Litve, pre Slovákov slúži domáce podujatie ako príprava na ME (19. januára - 6. februára 2022 v Holandsku), na ktoré sa kvalifikovali prvýkrát v histórii. V Bratislave ukončil sústredenie marocký tím, zvíťazil vo všetkých troch zápasoch. Po úspešne zvládnutých dvoch dueloch proti Paname 4:3 a 3:0 si rozohratý poradil aj so slovenským výberom. Už v prvom polčase si zverenci Hichama Dguiga vypracovali po góloch Jouada a kapiána El Mazrayho pohodlný dvojgólový náskok. Slovákov vrátil do zápasu po prihrávke Drahovského Zaťovič, v poslednej minúte prvého dejstva ale prišla zbytočná chyba v rozohrávke a gól v sieti Obermana, ktorý strelil Saoud.

Do druhého polčasu obe mužstvá nabehli vo vysokom tempe, viaceré šance striedali pasáže nekonečných prihrávok a chystaní si dobrej streleckej pozície. Gól padol jediný a opäť bohužiaľ do slovenskej bránky. Víťazstvo 4:1 o tri góly podčiarkol Knia.

Zverenci Mariána Berkyho sa 5. septembra o 19.00 h stretnú s výberom USA, 6. septembra o 19.30 h nastúpia proti Paname a 7. septembra o 17.00 h si opäť zmerajú sily s Američanmi. Zajtra je v oficiálnom programe turnaja voľný deň, výpravy USA a Panamy sa pôjdu pozrieť na kvalifikačný zápas SR - Chorvátsko, futsalisti Maroka odlietajú do Litvy, kde strávia zvyšok prípravy na MS.

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

Futsal Love Serbia: Slovenské reprezentantky deklasovali na záver turnaja domáce Srbsko

18.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky na turnaji stále bez bodu, prehrali aj proti Česku

18.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky Francúzska jasne zdolali naše reprezentantky 6:0

16.3.2024

Futsal Love Serbia: Na úvod prehra s Maďarskom, Slovenky zostrelila hetrikom Gajzágó

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta

13.3.2024

FINAL FOUR o Slovenský pohár: O víťazstvo zabojuje Lučenec s košickým Podpor Pohybom