logo

Slováci zdolali v Jelgave Lotyšsko 4:1 a postúpili do elitného kola kvalifikácie o MS

štvrtok, 09.03.2023|Posledná aktualizácia 7.4.2023 13:00

Slováci zdolali domácich v Lotyšsku bez problémov 4:1 a stali sa víťazmi 12. skupiny kvalifikácie bez jedinej prehry.

Počiatočné oťukávanie veľa vzruchu neprinieslo, ťažko sa oba tímy dostávali do šancí, dominovali obrany. Až prišla minúta a Tomáš Drahovský konečne ukončil svoje strelecké prekliatie v aktuálnej kvalifikácii o MS 2024 a z uhla otvoril skóre tohto dôležitého zápasu. V ôsmej minúte mohlo byť vyrovnané, Pastars ale minul tesne Karpiakovu bránku. Už zakrátko rovnaký hráč vystrašil opäť nášho gólmana. Domáci nakrátko prebrali iniciatívu, do čistej príležitosti sa ale nedostali. Najväčšiu mal v desiatej minúte Baklanovs, autor štyroch gólov do siete Nemecka v ich domácom vystúpení v Jelgave.

V dvanástej minúte po góle volala pätička Došu po nastrelení Ricka, domácim začal čoraz častejšie pomáhať v rýchlešom prechode do útoku aj gólman Nerets. Lotyšom robila problémy najmä naša prvá formácia, ktorá umne držala loptu a aj častejšie sa dostávala do dobrých streleckých pozícií. V 16.minúte prudkú strelu Kozára zastavila však spojnica domácej bránky. Dve a pol minúry pred koncom nazbierali zverenci Mariána Berkyho už päť faulov a tak nemohli brániť tak agresívne. Lotyši mohli vyrovnať, chybu Karpiaka v rozohrávke ale našťastie nepotrestal Miks Babris. Záverečný tlak domácich už gól nepriniesol.

Do prvej dobrej šance sa dostali po obrátke Slováci, Ševčík ale mieril iba domáceho gólmana. Strelu Zaťoviča zblokovala domáca obrana, bojovalo sa o každý centimeter palubovky. Zaplnená hala hnala domácich do útoku, tempo sa postupne zvyšovalo. Našim futsalistom ale chýbal kľud pri finálnej prihrávke a tak čakali na chybu domáceho Lotyšska. Tá prišla v 27.minúte, Ševčík ju ale v dobrej streleckej pozícii sám nepotrestal. Nerets vychytal aj Drahovského, ktorý sa dostal do ťažkej pozície, keď bol zahnaný v nájazde do uhla.

V 29.minúte sa dostal do šance aj Doša, Lotyši ale stihli jeho strelu opäť včas zblokovať. Domáci sa vrhali do každej strely našich reprezentantov, čo im postupne začalo uberať sily. Tie im zrejme chýbali v 34.minúte, kedy odrazenú loptu poslal za bránkovú čiaru s prehľadom Zaťovič. Domáci si zobrali oddychový čas a pripravili sa na záverečný nápor. Popri prechodu do útoku však už hrali vabank a tak sa do šancí dostávali Slováci. Strelou do prázdnej bránky ich potrestal v 36.minúte Doša. Domáci ešte zdvihli hlavy, keď im šance prinavrátil Baklanovs. Odpoveď však prišla zakrátko, Doša opäť trafil prázdnu bránku.

Kvalifikácia o postup na MS:

Lotyšsko vs SLOVENSKO 1:4 (0:1)
Góly: 38. Baklanovs - 7. Drahovský, 34. Zaťovič, 36. Doša, 39. Doša

Mohlo by vás zaujímať

Reprezentant Patrik Zaťovič po konci v Poľsku oblečie dres Podpor Pohybu Košice

14.7.2024

Sebastian Bačo opúšťa Extraligu, rošády v Lučenci, Rick a Kozár sa vracajú do Košíc

15.7.2024

Úradná správa SF č. 1 - 2024/25

6.7.2024

MIMEL Lučenec vyzve v domácej ARENE majstra Malty Luxol St. Andrews a dvoch kvalifikantov

4.7.2024

Futsalová LIGA MAJSTROV opäť v Lučenci. MIMEL usporiada skupinu hlavného kola

1.7.2024

Slováci odštartujú kvalifikáciu o ME doma s Moldavskom, skupinu zakončia v Bratislave proti Poľsku

12.6.2024

Správa o exekutíve SF 2024: Po konferencii v Martine novým šéfom súťaží Jozef Kunštár

9.6.2024

Riadna Konferencia SF sa uskutoční 8.6.2024 v Martine

7.6.2024

Nominácia na kontrolný zraz ženskej futsalovej reprezentácie v Šamoríne

5.6.2024

Reprezentácia do 17 rokov pokračuje v príprave, čaká ju sústredenie v Šamoríne

4.6.2024

Ženská futsalová reprezentácia zabojuje o MS vo Švédsku proti Belgicku a Lotyšsku

31.5.2024

Slováci v kvalifikácii o ME 2026 v 3. skupine s Poľskom, Moldavskom a Tureckom

12.6.2024