logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Směřička si vytvoril náskok na čele tabuľky strelcov: "Dôležitý je tímový úspech, no na niekoho to vyjsť muselo," hovorí

streda, 19.05.2021|Posledná aktualizácia 19.5.2021 10:53

Ak sa nestane nič neočakávané, tak Martin Směřička bude najlepším strelcom tejto sezóny. Dve kolá pred koncom má na konte 19 gólov, druhý v poradí Adam Vrábel ich zaznamenal dvanásť.

Slovenský reprezentant sa do našich končín vrátil po pôsobení v Slavii Praha a s Mimelom Lučenec sa mohol v sobotu predčasne tešiť z majstrovského titulu: „Je to trošičku iný pocit, keďže sezóna nevrcholí zápasmi play-off a navyše sa hrá bez divákov. Z titulu sa napriek tomu veľmi tešíme. Teraz verím, že vyhráme aj zostávajúce stretnutia a udržíme si bilanciu so samými víťazstvami. Dúfam, že na posledný zápas proti Novým Zámkom budú môcť prísť aj naši fanúšikovia, aby sme sa im poďakovali a zodvihli trofej pred nimi,“ hovorí Směřička: „Vyhrať posledné dva zápasy je pre nás motiváciou. Hlavne na ten posledný sa veľmi teším. Prial by som si osláviť tento úspech s našimi priaznivcami,“ doplnil bývalý hráč spomínanej pražskej Slavie či Pineroly.

Momentálne prevládajú aj u Směřičku pozitívne emócie, no sezóna 2020/21 bola v mnohých ohľadoch náročná ako nikdy predtým: „Ročník sa vyvíjal tak, ako sa vyvíjal. Mrzí ma, že futsal nebol v režime ako profesionálne športy, kde sa mohlo stále trénovať a hrať, takže bolo náročné pripravovať sa. Našťastie, hráči v Lučenci a národnom tíme Slovenska mali výhodu, že mohli trénovať na výnimku, s Mimelom sme hrali aj Ligu majstrov a čo sa týka reprezentácie, tak tam sme mali kvalifikáciu, čiže sme boli v rytme. V tomto smere to bolo o niečo jednoduchšie, no tak či tak bolo náročnejšie držať sa vo forme. Hlavne v úvode ročníka bola forma o niečo slabšia. Postupne gradovala a som rád, že sme vyhrali titul s Lučencom a prvýkrát postúpili s národným tímom na EURO,“ hodnotil uplynulé mesiace.

Aktuálny ročník teda napriek všetkým problémom priniesol úspech všade, kde sa dalo: „Je to krásne najmä skrz reprezentácie. Pre nás všetkých v národnom tíme to je obrovský úspech. Na klubovej scéne sme do sezóny ani s ničím iným, ako s cieľom vyhrať titul, nešli. Okrem toho sme sa chceli pokúsiť spraviť dobrý výsledok aj v Lige majstrov. Vyhrali sme prvý zápas, ale potom nám los prisúdil KPRF a to už bolo náročné,“ uvedomuje si Martin Směřička.

Čo sa týka tabuľky strelcov, tak tú neregistroval. Až do posledného z turnajov FUTSAL CUP: „Príliš som si to nevšímal, až teraz na konci. Keď pred turnajom vyšla tabuľka strelcov, tak to začali riešiť spoluhráči a doberali si ma. Som rád, že sa mi podarilo streliť toľko gólov, no je to obraz hry a práce celého mužstva. Je jedno, či som tie góly strelil ja, alebo by to bol niekto iný. Hlavné je, že sme vyhrávali a na niekoho to už muselo vyjsť,“ usmieval sa Martin Směřička. Do konca samozrejme ostávajú ešte dve kolá, avšak je veľmi nepravdepodobné, že by jeho súčasných 19 gólov niekto vyrovnal alebo dokonca prekonal.


Mohlo by vás zaujímať

2.kolo SLF: Hetrik Bača vystrieľal Košiciam body v Leviciach, Pinerola ukradla bod v B.Bystrici

Dnes

2.kolo SLF: Lučenec sa v Komárne pomalšie rozbiehal, v druhom polčase strelil 8 gólov

16.9.2021

1.kolo SLF: Bratislavská 4FSC FTVŠ ozbíjala o všetky body domáci MAYERSON MŠK Nové Zámky

14.9.2021

1.kolo SLF: Návrat futsalu do Košíc s desaťgólovou nádielkou, presvedčivé víťazstvo Lučenca

12.9.2021

Futsalová extraliga štartuje prvým kolom. Predstavia sa v nej traja nováčikovia z Bratislavy a Košíc

9.9.2021

Ridop MIBA Banská Bystrica chce medailu, Rafanides sa po návrate z Poľska cíti v dobrej forme

9.9.2021

Žilinský Makroteam vstupuje do šestnástej sezóny, stavať bude opäť na mládeži

28.8.2021

Košický futsal je späť na extraligovej futsalovej mape Slovenska

19.8.2021

Obhajca z Lučenca v 1.kole zavíta do Prievidze, Košičania vyzvú B.Bystricu

19.8.2021

PRIAMY PRENOS zo žrebovania 1.SLF 2021/2022

17.8.2021

Oberman opúšťa MIMEL, do Lučenca mieria známe tváre

5.8.2021

Majstrovský MIMEL Lučenec predstavil prvú posilu na novú sezónu

14.7.2021