logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Covid-19: "STOP FUTSAL"

utorok, 29.09.2020|Posledná aktualizácia 29.9.2020 13:17

Zastaví sa futsal na Slovensku?

Ústredný krízový štáb po svojom pondelňajšom zasadnutí predkladá Vláde SR návrh nových opatrení proti šíreniu ochorenia Covid-19. Ešte síce nepoznáme textové znenie nových nariadení Vlády SR, ale z prezentovaných informácií je zjavné, že futsal na Slovensku sa zastaví. Po tom, čo sme odohrali len prvé kolo Varta Futsal Ligy, nezostane iné, ako zastaviť súťaže na neurčito. Podmienky, za ktorých by sa mohli stretnutia uskutočniť, sú pre futsal utópiou, čo rovnako na Slovensku platí asi pre všetky športy. Optimistický predpoklad je zastavenie súťaží na mesiac až 6 týždňov (predikciu vyslovil športový lekár MUDr. Pavol Malovič). 

Vedenie SF pozorne sleduje vzniknutú situáciu. Člen VV SF Ploštica Ján považuje nové nariadenia za príliš jednoduché riešenia: "Nikto nehľadá možnosti ako zachrániť šport. Je trochu nepochopiteľné sledovať športové podujatia v televízii z krajín, ktoré majú horšiu pandemickú situáciu ako má Slovensko. Tam sa však autority na šport dlhodobo pozerajú inak. Myslím si, že pri troche snahy by sme vedeli zadefinovať parametre, pri ktorých by sa mohli športové podujatia uskutočniť. Kľudne aj s testami na Covid-19, ale celý manažment ohľadom testovania a aj finančnú záťaž by si musel na seba prevziať štát. Je to krkolomné riešenie, ale mali by sme v rukách karty, s ktorými vieme hrať. Obávam sa, že neistota, ktorá vyplýva z nariadenia vlády SR, odradí aj tú poslednú skupinu ľudí, ktorá chce šport robiť. A šport, akým je futsal, bez týchto zanietencov ťažko prežije. Ak bude v stredu na vláde schválený dokument tak ako bol prezentovaný, budeme aj my potrebovať "ventiláciu"."

Prezident SF Dušan Dobšovič nevidí situáciu veľmi ružovo: "Obávam sa, že v zmysle vyjadrení predsedu vlády SR po skončení zasadnutia krízového štábu bude stredajšie rozhodnutie vlády pre šport negatívne. S ohľadom na túto skutočnosť zrejme budeme musieť pristúpiť k plošnému prerušeniu Varta Futsal Ligy, zrušeniu ďalších pripravených reprezentačných akcií a odloženiu štartu juniorských súťaží. Je to smutné, ale žiaľ nič s tým nedokážeme robiť. Snažili sme sa síce komunikovať s príslušnými autoritami naše názory, návrhy, pripomienky, ale tlak epidemiológov je v tejto dobe najsilnejší. Na jednej strane pochopiteľné, na druhej sa mi však zdá, že tu nie je vôľa sa hlbšie zamyslieť nad možnosťami, ako šport zachrániť a nebrať ho ľuďom, ktorí ho milujú ako jeden z dôležitých článkov spoločenského života, či dokonca ľuďom, ktorí majú šport ako zdroj príjmov. Stačí sa pozrieť za hranice, kde šport či kultúra takéto facky nedostávajú. Osobne si nemyslím, že športovci sú superšíriteľmi koronavírusu, ako to prezentujú niektorí členovia pandemickej komisie či ústredného krízového štábu. Športovci sú dostatočne zodpovedná komunita, ktorá už aj v rámci tejto pandémie všetkým dokázala, že si vie nastaviť a v praxi zrealizovať také opatrenia, aby bolo akékoľvek epidemiologické či infektologické riziko minimalizované."

Mohlo by vás zaujímať

Titul Hráč mesiaca putuje do Lučenca

9.12.2020

Hráč mesiaca október

20.11.2020

Najkrajší gól mesiaca október strelil Wellington

19.11.2020

Gól mesiaca október

11.11.2020

LIVE: TNF PRIEVIDZA - FUTSAL TEAM LEVICE (TV ESO)

10.10.2020

LIVE: FUTSAL TEAM KOMÁRNO - ŠK MAKROTEAM ŽILINA (HUSTE.TV)

9.10.2020

LIVE: MIMEL Lučenec - Ridop MIBA Banská Bystrica

9.10.2020

LIVE: MŠK ŽILINA FUTSAL - MŠK MAYERSON NOVÉ ZÁMKY (TV ESO)

9.10.2020

Všetky stretnutia 3. kola Varta Futsal Ligy v live prenosoch

7.10.2020

LIVE: ŠK MAKROTEAM ŽILINA - MIMEL LUČENEC (TV ESO)

7.10.2020

LIVE: MŠK MAYERSON NOVÉ ZÁMKY - TNF PRIEVIDZA (Highlights)

2.10.2020

LIVE: RIDOP MIBA Banská Bystrica - MŠK ŽILINA FUTSAL (TV ESO)

2.10.2020