logo

SUPERFINÁLE MESTSKÝCH LÍG: Titul Vakatanky pripomínal cestu Argentíny na futbalových MS

streda, 01.03.2023|Posledná aktualizácia 2.3.2023 10:07

Strastiplná cesta košickej Vakatanky na Superfinále mestských líg vo východoregióne za titulom pripomínala cestu Argentíny na futbalových MS 2022 v Katare.

Po prvom zápase s Pro Mobilom veľký smútok a strata ilúzií. Po druhom so Security sa im vracala farba do tváre, ale stále to nemali vo vlastných rukách. Lenže keď v predposlednom zápase porazilo Security Pro Mobil, bolo jasné že v poslednom zápase s Hencovcami musia vyhrať. A skutočne odohrali výborný zápas a dovtedy neporazeného súpera zlomili dvoma zlepenými gólmi na konci prvého polčasu. Radosť bola obrovská a oslavy trvali do rána.

V bráne sa predstavil spoľahlivý Potočňák, obranu tradične držal Kuľha, vpredu Terpaj. Pridal sa i Kolcun, najlepší strelec turnaja. Vakatanka si tak napravila chuť po len 3.mieste v regionálnej Extralige.

Výsledky Vakatanky na turnaji: Vakatanka - PRO MOBIL Michalovce 2:4, Vakatanka - MK@Z SECURITY Humenné 4:2, Vakatanka - OcFK Hencovce 4:0

Nenápadné, skromné družstvo na ktoré si každý trúfal, bolo napokon lem krôčik k celkovému prvenstvu. Výborná obrana a rýchly protiútok to bol základ úspechu. Po dvoch výhrach s Humenným a Michalovcami im v poslednom zápase s Vakatankou stačil bod. Ten sa im získať nepodarilo a práve tento vzájomný zápas určil celkového víťaza Vakatanku Košice.
Výborný bol Brinda v bráne, v obrane dominoval Mikita a v útoku Marcinko, ktorý bol vyhlásený za hráča turnaja.

Výsledky Hencovce na turnaji: Hencovce - SECURITY Humenné 2:1, Hencovce - PRO MOBIL Michalovce 4:2, Hencovce - Vakatanka Košice 0:4

Družstvo z Humenného, ktoré na turnaji zahodilo možno najviac šancí. Niekde chýbal krok, niekde pár centimetrov. To ich v podstate stálo prehry v prvých dvoch zápasoch a tým aj šancu na popredné umiestnenie. Svoju silu nakoniec ukázali vo svojom poslednom zápase. Výhrou s Pro mobilom dokonale premiešali tabuľku. Dovtedy prvé Michalovce poslali na 4.miesto a z posledného zápasu turnaja Vakatanka - Hencovce urobili finále. Výborný Vaško v bráne, špílmacher Korijkov a neúnavný Petričko boli hlavní ťahúni družstva.

Výsledky Humenného na turnaji: SECURITY - OcFK Hencovce 1:2, SECURITY - Vakatanka Košice 2:4, SECURITY - PRO MOBIL Michalovce 5:4

Po prvom zápase bol tím z Michaloviec jasným favoritom turnaja, po druhom ešte stále kandidát minimálne na prvú trojku a po treťom im ostalo štvrté miesto. Dnes by už vedeli ako tento turnaj vyhrať. Výborný brankár Žofčák, rýchlik Kanči, niekoľko ďaľších technických hráčov a samozrejme výborný legionár Vojto Turek. Určite mali na viac.

Výsledky Michaloviec na turnaji: PRO MOBIL - Vakatanka Košice 4:2, PRO MOBIL - OcFK Hencovce 1:2, PRO MOBIL - SECURITYHumenné 4:5

Mohlo by vás zaujímať

Extraliga U-20: Štvrtý blok v Bratislave vyznel víťazne pre domácu akadémiu Pineroly, je na čele

Včera

Dohrávky 5.kola NFE: Prievidzu skolila maródka, Lučencu uľahčila cestu k víťazstvu v zápase jesene

3.12.2023

Boli sme sa pozrieť v Bánovciach nad Bebravou na futsalovom krajskom kole stredných škôl

30.11.2023

Nominácia "A" reprezentácie na kvalifikačné zápasy o MS vo Francúzsku a s Chorvátskom

29.11.2023

Extraliga U-17: Aj po druhom bloku na čele futsalová akadémia Žiliny, Košice bez bodu

28.11.2023

V prvom zápase v Göteborgu futsalistky nestačili na Švédsko, podľahli mu 5:8

14.11.2023

Extraliga U-20: V Lučenci vyrovnaný 2.blok, na čele po štyroch zápasoch futsalová akadémia Žiliny

6.11.2023

Nominácia ženskej futsalovej reprezentácie na prípravné zápasy so Švédskom v Göteborgu

30.10.2023

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na dva prípravné zápasy s Maďarskom v Budapešti

30.10.2023

Nominácie reprezentácií U-17 a U-19 na októbrový kontrolný zraz do Lučenca

19.10.2023

Slováci na štvrtý pokus zdolali Nemecko, odpískané tri pokutové kopy pre súpera nestačili

14.10.2023

Slováci nezlomili ani na tretí pokus nemecké prekliatie. V Göppingene ich odstrelil Wittig

14.10.2023