logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Turek prichádzal na zraz so zmiešanými pocitmi, v Azerbajdžane chcel byť na palubovke

pondelok, 01.03.2021|Posledná aktualizácia 01.3.2021 21:30

O svoju šancu zasiahnuť do stretnutí proti Grécku zabojuje taktiež Vojtech Turek, ktorý prišiel do Bratislavy z Talianska, kde hrá druhú ligu. V tréningoch ide naplno a srdnato bojuje o príležitosť, aj v klube Circolo la Nebbia Cus Molise prežíva dobrý ročník a patrí medzi lídrov tímu.


S akými pocitmi si prichádzal na zraz?

So zmiešanými, pretože začiatok ligy sme mali v klube výborný, dlho sme boli na prvom mieste, ale v posledných štyroch zápasoch sme získali len tri body a posledný zápas v nedeľu sme prehrali dosť nešťastne. Na chlapcov som sa však tešil, dlho som ich nevidel.

Ako dlho si nebol s chalanmi?

Niektorých som nevidel veľmi dlho, už je to možno aj polroka. Čo sa týka reprezentácie, tak som tu nebol dlhšie. Zraz vo Francúzsku počas decembra mi ušiel, keďže ma tréner nechcel pustiť. Veľmi som sa tešil, že sa konečne so všetkými uvidím. Je tu skvelá partia.

Miesto v zostave nemá isté takmer žiadny hráč, konkurencia je na tomto zraze veľká...

To je pravda. My sme však jeden tím a aj keď sa nie každý dostane na zápasovú súpisku, tak všetci to musia chápať. Je nás tu šestnásť hráčov do poľa, takže štyria nemôžu hrať. Myslím si, že tréneri vyberú to najlepšie, čo môžu. My sme jeden tím, ktorý ide za jediným cieľom – EURO 2022 a na to sa treba sústrediť.

Ako si prežíval zápasy proti Azerbajdžanu a Moldavsku?

Prvý zápas proti Azerbajdžanu som sledoval naživo a veľmi som to prežíval. Bolo pre mňa ťažké, že som nemohol byť s ostatnými na palubovke. Prehra bola nešťastná, keďže chalani hrali vynikajúci zápas. Bolo to vyrovnané, chýbalo trochu šťastia a mohli z toho byť jeden alebo tri body. Zápas s Moldavskom som nemohol sledovať naživo, pozrel som si to zo záznamu. Výkonnostne to bolo horšie, ale je dôležité, že to na konci zlomili a aspoň ten bod získali. Bude veľmi dôležitý. Teraz sa už ale sústredíme na zápasy proti Grécku, chceme získať šesť bodov.

Ty hráš v Taliansku druhú ligu. Musí ťa klub pustiť na reprezentačný zraz, alebo ťa nemusí uvoľniť?

Je pravda, že tréner nechcel, aby som odišiel, pretože v klube je náročný program. Pre kluby však hrozí, že môžu dostať nejakú pokutu alebo akýsi trest, ak ma neuvoľnia. Konkrétne na tento zraz sme sa ľudsky dohodli, aj keď na programe sú dva zápasy. Jeden tam bol pôvodne naplánovaný, keďže nižšej súťaže sa pri rozpise asociačné termíny netýkajú a druhý je dohrávka. Tá sa však odložila znova, čiže chýbať budem iba v jednom stretnutí.

Ako ste na tom v lige?

Momentálne sme tretí a na prvého strácame deväť bodov. Ten má navyše zápas k dobru, čiže s priamym postupom z prvého miesta už veľmi nemôžeme počítať. Do konca základnej časti je sedem zápasov, vyzerá to nereálne. Budeme sa sústrediť na play-off, aby sme postúpili cez to.

Takže v klube ste mali cieľ postúpiť do najvyššej súťaže?

Cieľ bol spraviť play-off, ale po tom dobrom začiatku ligy, kedy sme z desiatich zápasov vyhrali deväť, tak sme pomýšľali na výhru v lige, ale prišli tie nešťastné stretnutia a sme tretí, takže sa zameriavame na play-off. Bude to náročné, pretože tam bude hrať asi 12 mužstiev a postúpi len jedno. V druhej lige sú štyri okresy a z každého prvý postupuje priamo, následne tímy na druhom až štvrtom mieste hrajú play-off o posledné postupové miesto.

Mohlo by vás zaujímať

Videorozhovory z Moldavska s Bačom a Belaníkom: Aký bol let a prvý tréning?

Včera

Do Moldavska ideme s jediným cieľom, výhra nás posúva priamo na EURO

10.4.2021

Zostrih zo zápasu proti Azerbajdžanu

9.4.2021

Proti Azerbajdžanu sme o výhru prišli 31 sekúnd pred koncom, máme však bod

8.4.2021

Brunovský je zdravotne v poriadku: "Motiváciu máme obrovskú, takáto šanca sa už nemusí opakovať"

7.4.2021

Preview: Čaká nás dôležitý zápas proti Azerbajdžanu, poraziť ho môžeme prvýkrát

7.4.2021

Turek: "Toto je najdôležitejších deväť dní celej kvalifikácie"

7.4.2021

Karpiak si pochvaľuje nového trénera a očakáva boj v kvalifikácii o EURO aj vo štvrťfinále proti Sparte

6.4.2021

Rick odohrá proti Azerbajdžanu 100. zápas za národný tím Slovenska, plzenskú výhru v základnej časti nepreceňuje

6.4.2021

Drahovský po ďalšom góle Barcelone živí šancu na play-off, najskôr však úsilie venuje snahe postúpiť na EURO 2022

6.4.2021

Berky: "Všetci hráči aj realizačný tím sú namotivovaní tak, že ideme dosiahnuť náš cieľ"

6.4.2021

Oznam pre médiá na dvojzápas Slovenska proti Azerbajdžanu a Moldavsku

5.4.2021