1. zápasy štvrťfinále play-off: MIBA aj MŠK Žilina doma víťazne, Levice porazili Makroteam

sobota, 07.03.2020|Posledná aktualizácia 7.3.2020 12:51

V piatok odštartovalo play-off Varta Futsal ligy všetkými tromi zápasmi štvrťfinálových sérií. V každom jednom stretnutí sa tešili domáci hráči, pričom dvakrát uspeli lepšie postavené tímy. Druhé zápasy sú na programe budúci týždeň. Nové Zámky privítajú Banskú Bystricu vo štvrtok, zvyšné dve série sa odohrajú v sobotu.

MŠK Žilina – TNF Prievidza

Góly: 2., 26. Štrbák, 2., 32. Zaťovič, 4. Ostrák, 12. Matejov, 24. Hudek, 25. Mútňan (vl.), 28. Gábor, 38. Rybár (vl.), 40. Bevelaqua – 7. Beka, 31. Nemec

ŽK: Lokaj, Gunda, Beka

Rozhodovali: Fischer, Behančín, Grom

Diváci: 100

Stav série: 1:0

Druhý tím základnej časti potvrdil úlohu favorita. Už v druhej minúte išiel MŠK Žilina do vedenia zásluhou Štrbáka, po niekoľkých sekundách sa trafil aj Zaťovič. Navyše, v štvrtej minúte to už bolo vďaka Ostrákovi o tri góly. Beka síce znížil, ale ešte do polčasu skóre na trojgólový rozdiel znova upravil Matejov. Po zmene strán to bola z pohľadu skóre exhibícia, nakoľko „Šošoni“ pridal ďalších sedem presných zásahov. Marián Hudek sa trafil prvýkrát v play-off ako hráč MŠK, brankár hostí Mútňan si strelil nešťastný vlastný gól a skvelú trojminútovku uzavrel Štrbák. Navyše, Gábor v 28. minúte zvýšil skóre už na 8:1. Gól Nemca bol iba kozmetickým upravením výsledku, ktorý nakoniec dosiahol na číslo vyššie ako desať. Druhýkrát v zápase sa trafil Zaťovič a jubilejný zásah domácich vsietil do vlastnej bránky Rybár. V poslednej minúte sa presadil aj mladý Bevelaqua. MŠK Žilina tak doma jednoznačne potvrdil úlohu favorita tejto série. Rozhodnúť o postupu môže budúcu sobotu (14. marca) v Prievidzi.

Futsal Team Levice – ŠK Makroteam Žilina

Góly: 18., 33. 40. Gajdács, 20., 20. Gabaš, 30. Budovec, 39. Adami – 5. Andre Luiz, 19., 24. Baláž, 38. Holbička

ŽK: Bielik, Krén, Gabaš – Mahút, Novotný, Davidson

Rozhodovali: Budáč, Bohun, Bublávek

Diváci: 300

Očakávali sme najvyrovnanejšiu sériu zo všetkých troch štvrťfinálových a aj sme ju dostali. Levice využili domáce prostredie, keďže sa po dohode klubov začínalo na palubovke horšie postaveného tímu. Prvý polčas bol vyrovnaný. Andre Luiz poslal do vedenia hostí, Gajdács tesne pred koncom úvodného dejstva vyrovnával, čím spustil veľkú drámu. Baláž o minútu neskôr vrátil vedenie Makroteamu, to do začiatku prestávky hneď dvomi zásahmi v dvadsiatej minúte otočil Gabaš. Kapitán hostí Baláž síce ešte raz vyrovnal, avšak potom sa duel zlomil dvomi gólmi v 30. a 33. minúte, kedy Budovec s Gajdácsom zvýšili náskok Levíc už na 5:3. Holbička síce kontaktným gólom dve minúty pred koncom vykresal iskierku nádeje, no Adami zo štandardnej situácii a Gajdács, ktorý v úplnom závere zavŕšil hattrick, rozhodli o konečnej výhre 7:4. Levice tak do Žiliny budú budúcu sobotu cestovať so semifinálovým mečbalom. Každopádne, ak MIBA Banská Bystrica a MŠK Žilina potvrdia úlohy favoritov vo svojich sériách, tak víťaz tejto sa stretne s Mimelom Lučenec.

MIBA Banská Bystrica – MŠK MAYERSON Nové Zámky 8:3 (4:1)

Góly: 6., 30., 37. Rafanides, 10., 11., 16. Kyjovský, 27. Druga (vl.), 38. Konder – 20. Bombicz, 22. Vašek, 24. Molda

ŽK: Kuruc, Rafanides – Druga

Rozhodovali: Ježík, Botka, Matula

Diváci: 100

Úlohu favorita MIBA Banská Bystrica potvrdila, výhra sa nerodila ľahko. Nové Zámky hrali v úvode vyrovnanú partiu, výrazne však zápas nalomil prvý gól od Rafanidesa. Po ňom sa celok spod Urpína dostal do svojej kože a postupne zvyšoval skóre. Matúš Kyjovský v rozmedzí šiestich minút zaknihoval čistý hattrick, najrýchlejší v tohtoročnom play-off. Vtedy sa zdalo, že Novozámčania už stratili šancu, avšak opak bol pravdou. Ako veľmi dôležitý sa ukázal gól z dvadsiatej minúty, kedy brilantne trafil po rohovom kope Bombicz. Po zmene strán prišli nabudené Nové Zámky. Kapitán Vašek znížil na 2:4 z pohľadu outsidera a Molda upravoval na najtesnejší výsledok. Šiesty tím základnej časti síce cítil šancu, tú stratil po nešťastnom momente, kedy Druga v snahe odkopnúť loptu od svojej bránky nasmeroval prihrávku sprava do vlastnej siete. Tam sa stretnutie zlomilo definitívne. O tri minúty neskôr sa druhýkrát v zápase trafil Rafanides. V závere skúsili Nové Zámky hru bez brankára, to im veľa príležitostí neprinášalo. Naopak, dvakrát sa trafili ešte Banskobystričania. Najskôr Rafanides nadviazal na Kyjovského a dovŕšil hattrick, prázdnu bránku dve minúty pred koncom trafil Konder. MIBA tak má šancu štvrťfinálovú sériu ukončiť trochu netradične vo štvrtok (12. marca), kedy je na programe druhý duel, tentoraz v meste na juhu Slovenska.

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

19.4.2024

18.4.2024

9.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

28.3.2024

Odvolacia komisia SFZ zamietla jednohlasne podnet Pineroly, program štvrťfinále play-off

27.3.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky na turnaji stále bez bodu, prehrali aj proti Česku

18.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách