14.kolo Niké Futsal Extraligy: Prievidza rozstrieľala Žilinu, Levice s tromi bodmi z Košíc

sobota, 28.01.2023|Posledná aktualizácia 29.1.2023 21:19

V Piatok 27. januára sa odohrali štyri zápasy 14.kola Niké Futsal Extraligy. Ovládli ich hostia, česť domácich zachraňovala Prievidza, ktorá zdolala žilinský Makroteam vysoko 13:3.

V Košiciach dominovali Levice, článok je prebraný z portálu Košice online: Vyrovnaný prvý polčas gól nepriniesol, no presný zásah hosťujúceho Richarda Bačíka z 22. minúty spustil lavínu. Zavalení pod ňou ostali domáci Košičania, ktorí boli nútení pootvoriť obranu a nestačili zachytávať kontry Tekovčanov. Góly Petra Serbina len korigovali priebežný stav na 1:2 a 2:5, definitívnu podobu výsledku dal v 39. minúte hosťujúci Viliam Rakica gólom na 2:6. Náskok zverencov trénera Richarda Bača pred piatymi Levicami je tak už iba jednobodový.

V prvom polčase sme mali nejaké šance, ale nehrali sme vôbec dobre. Nebehali sme, hrali sme s brankárom a to súperovi vyhovovalo. Dobre bránili, boli zatiahnutí a my sme sa ťažko presadzovali. Po prestávke to bolo o tom, kto strelí prvý gól a donúti to súpera otvoriť. Vedenie získali oni a potom sme to iba naháňali,“ povzdychol si najskúsenejší hráč Košíc Peter Serbin. Svojimi dvomi gólmi sa snažil vykresať nádej, no hostia dokázali zakaždým bleskovo odpovedať.

Nové Zámky nestačili v Miléniu na akadémiu Pineroly, Prievidza sa proti Žiline pomaly rozbiehala, napokon však Makroteamu nastrieľala 13 gólov. Banská Bystrica si všetky body vezie z Bratislavy z palubovky 4FSC FTVŠ-ky. Kolo dohrali v nedeľu v Lučenci, kde domáci MIMEL zdolal futsalistov Komárna 8:1.

Výsledky 14.kola Niké Futsal Extraligy:

MŠK MAYERSON Nové Zámky - Pinerola 1994 Futsal Academy BA 1:5 (0:2)
⚽️ 29. Homola - 11. Halász, 17. a 33. Szabo, 24. Marušinec, 32. Rusnák

CopyLeaders Prievidza - ŠK Makroteam Žilina 13:3 (7:2)
⚽️ 1. Laco, 8., 31. a 39. Vrábel, 10. a 18. Petrušić, 14. a 38. Zaťovič, 15. a 26. Bundavica, 17. Delunas, 21. Farkaš, 25. Xia - 6. Kráľ, 8. Schmiester, 27. Belelaqua

Podpor Pohyb Košice - Futsal team Levice 2:6 (0:0)
⚽️ 34. a 38. Serbin - 22. a 35. Bačík, 27. a 38. Fedyk, 35. a 39. Rakica

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA - MIBA Banská Bystrica 3:5 (2:4)
⚽️ 12. a 20. Lauko, 40. Almáši - 9. a 13. Telúch, 17. Švolík vlastný, 20. Konder, 24. Almáši vlastný

MIMEL Lučenec - Futsal Team Komárno 8:1 (2:0)
⚽️ 7. Greško, 9. a 29. Směřička, 34. Marton, 38. Babiak, 39. Fehérvári, 40. a 40. Leovski - 32. Benča

19.4.2024

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1