18. kolo: Lučenec nedal šancu Makroteamu, MIBA prišla o náskok, Nové Zámky porazili Prievidzu

nedeľa, 16.02.2020|Posledná aktualizácia 16.2.2020 20:19

Osemnáste kolo Varta Futsal ligy prinieslo tri zaujímavé zápasy. Nové Zámky v súboji posledných tímov zdolali Prievidzu. MIBA doma stratila perfektne rozbehnutý súboj s MŠK Žilina a Mimel Lučenec bez väčších problémov porazil Makroteam.

Góly: 8., 9., 14. Vašek, 19. Petík, 27. Bombicz, 34., 39. Druga, 37. Bacho – 27. Xia, 32. Gunda, 35. Idranyi, 39. Kmeť

ŽK: Gunda

Rozhodovali: Behančín, Havrila, Cisko

Diváci: 150

V dôležitom súboji posledných dvoch tímov tabuľky sa tešili domáci, ktorí tak potvrdili úspešnú vzájomnú bilanciu v tejto sezóne. Vyhrali tretí zo štyroch duelov. Prievidza však na juh Slovenska prišla s dokopy iba šiestimi hráčmi, takže striedať mohol len jeden. To sa prejavovalo od začiatku. Novozámčania síce na otvárací presný zásah čakali pomerne dlho, avšak kapitán Patrik Vašek naštartoval gólovú úrodu. V krátkom čase sa mu podarilo presadiť dokonca trikrát a do polčasu zaknihoval hattrick. Do prestávky ešte zvýšil skóre Petík. Po zmene strán sa však Prievidza napriek menšiemu počtu hráčov a tým pádom aj ťažkostiam vyrovnať sa súperovi kondične, nevzdala a strelila až štyri góly. Kapitán Xia odpovedal na zásah Bombicza, druhý zásah hostí strelil Gunda. Druga navyšoval skóre Nových Zámkov, o najkrajší moment zápasu sa vzápätí postaral brankár hostí Ladislav Idrányi, ktorý sa trafil famózne do rohu bránky takmer z polovice. V závere sa Nové Zámky pokúsili o power-play, no dostali v nej gól od Kmeťa. Jeden síce dali, nebolo to však po nejakej klasickej kombinačnej akcii.

Góly: 9. Mikulišin, 10. Kuruc, 14. Kyjovský – 17., 18. Ostrák, 19. Gábor, 37. Štrbák

ŽK: Zaťovič

Rozhodovali: Budáč, Polomský, Mózer

Diváci: 100

Rozhodne najvyrovnanejší zápas tohto kola. MIBA ešte mala šancu preskočiť žilinský tím na druhom mieste, keďže rozdiel medzi nimi bol tri kolá pred koncom osembodový. Banskobystričania začali veľmi dobre, viedli už 3:0, keď sa presadili Mikulišin, Kuruc aj Kyjovský. Všetko sa vyvíjalo podľa predstáv, no ešte do polčasu MŠK vyrovnal. V rozmedzí troch minút sa dvakrát presadil Dominik Ostrák a raz Gábor. Rozhodnutie prišlo v druhom dejstve, kedy sa presadil Štrbák. MIBA v následneom power-play neuspela. Za hostí debutoval už aj Marián Hudek, posila z Makroteamu. Tento zápas rozhodol aj o konečnom umiestnení v prvej štvorke. Lučenec je prvý, MŠK Žilina končí na druhom mieste, tretia bude MIBA Banská Bystrica a štvrtý Makroteam.

Góly: 3., 34. Andre Luiz, 27. Lucian Ferreira, 36. Papajčík – 4., 11., 37. Jose Wellington, 5. Greško, 7., 18. Ricardo Camara, 17. Caio, 24. Serbin, 30., 39. Rafael Durval, 31. Brunovský, 33. Meszároš, 40. Grcič

Rozhodovali: Matula, Brutvanová, Behančín

Diváci: 50

Favorit zápasu bol jasný. Makroteam nastúpil do stretnutia s tromi hráčmi narodenými v roku 2002 alebo 2003 a všetci dostávali od Dušana Dobšoviča dostatok herného času. Do vedenia išli trochu paradoxne domáci, keď po pravej strane prenikol pred bránku Andre Luiz a prestrelil Olinhu. Odvtedy ale začali padať zásahy do bránky žilinského mužstva. Veľmi rýchlo sa o otočku postarali Jose Wellington a Róbert Greško. Na polčasových 6:1 následne upravovali dvomi gólmi Ricardo Camara, svojim druhým presným zásahom Wellington a Caio. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, Lučenec mal hernú aj gólovú prevahu. Navyše, góly strieľal aj vďaka chybám v defenzíve Makroteamu. Do streleckej listiny sa zapísali taktiež Brunovský, Serbin, Meszároš či Rafael Durval. Žilinčania sa v závere pokúsili o power-play, v ktorej síce po pekných akciách strelili dva góly, hlavne rana Papajčíka zblízka pod brvno stála za to, lenže niekoľkokrát aj inkasovali. Jose Wellington dokonal hattrick. Bol to pre neho špeciálny súboj, keďže nastúpil proti mužstvu, za ktoré odohral necelé dve sezóny. Konečný výsledok uzavrel necelé dve sekundy pred koncom Grcič.