20. kolo Varta Futsal ligy: Mimel udržal neporaziteľnosť, MŠK vyhral aj štvrté žilinské derby

nedeľa, 01.03.2020|Posledná aktualizácia 1.3.2020 10:13

Posledné 20. kolo ukončilo základnú časť Varta Futsal ligy. O konečnom umiestnení tímov bolo rozhodnuté už skôr, ale aj tak sme videli zaujímavé zápasy. Mimel Lučenec hladko vyhral a udržal si neporaziteľnosť, MŠK Žilina získal tri body aj v štvrtom žilinskom derby tejto sezóny a Levice si zastrieľali v náročnom zápase s Prievidzou.

Góly: 2. Rafael Durval, 4. Serbin, 11. Ricardo Camara, 14. Nuno Barbosa (vl.), 24. Greško, 26. Grcič, 29. Kofčák (vl.), 37. Jose Wellington

ŽK: Rafael

Rozhodovali: Šlapka, Matula, Botka

Víťaz základnej časti Mimel Lučenec sa skvele rozlúčil s vydarenou fázou sezónou, doma poľahky porazil banskobystrický tím 8:0 a oplatil tak hráčom spod Urpína nedávnu remízu 3:3, čo bol jediný zápas sezóny 2019/20, kedy zverenci Mariána Berkyho stratili body. Lučenec si postupne došiel po víťazstvo. Už v druhej minúte otvoril skóre Rafael Durval, zakrátko na neho nadviazal Peter Serbin. Postupné pridávanie zásahov pokračovalo v jedenástej minúte Ricardom Camarom a pri svojom debute vo Varta Futsal ligy si vlastný gól strelil portugalský legionár Nuno Barbosa. Štyri presné zásahy do polčasu a rovnaký počet aj v druhom dejstve, tak si to hráči Mimelu naplánovali pred šiestimi stovkami priaznivcov. Po zmene strán si gólové kontá navýšili Róbert Greško, chorvátsky futsalista Jakov Grcič aj Brazílčan Jose Wellington. Medzitým sa do vlastnej siete trafil aj Kofčák. V drese hostí stále nefiguroval Matheus. MIBA ukončila základnú časť na treťom mieste, jej súperom pre štvrťfinále play-off sú Nové Zámky. Spomínaný Lučenec bude mať ako víťaz ZČ voľno, naskočí až do semifinále.

Góly: 1. Andre Luiz, 8. Trnka, 30. Ševčík (vl.), 34. Holbička – 5. Koricina, 6. Ševčík, 7., 20. Zaťovič, 24., 38. Matejov, 33. Lucian Ferreira (vl.)

ŽK: Baláž - Ostrák, Zaťovič

Rozhodovali: Behančín, Havrila, Cisko

Posledné kolo základnej časti prinieslo aj žilinské derby. MŠK potvrdil úlohu favorita a vyhral aj štvrtý vzájomný duel tohto ročníka. Lepšie však začali domáci, keď sa Andre Luiz trafil 29-krát v ročníku a poupravil svoje skóre v tabuľke strelcov. Zakrátko ale v rozpätí troch minút hostia stav otočili zásluhou Koricinu, Ševčíka a Zaťoviča. Na nich ešte reagoval mladík Trnka, avšak Zaťovičov druhý zásah v závere polčasu znova vrátil „Šošonom“ dvojgólové vedenie. Hráči MŠK ho už iba zveľaďovali. Po zmene strán sa o to postaral Matejov. Ševčík si vzápätí dal vlastný gól, ale na druhej strane ho napodobnil Lucian Ferreira. Holbička v 34. minúte upravoval na 4:6, nakoniec finálne skóre určil svojim druhým gólom v zápase Matejov. Prvý duel proti Makroteamu hral po prestupe Marián Hudek.

Góly: 2. Gajdács, 4., 20. Budovec, 20., 34., 39. Rakica, 34., 38. Gabaš, 40. F. Molnár – 7., 24., 28. Gunda, 17. Hianik, 40. Xia

ŽK: Xia, Čampiš, Gunda

Rozhodovali: Havrila, Budáč, Brutvanová

Diváci: 300

Pred začiatkom posledného kola bolo rozhodnuté taktiež v dolnej časti, no Levice si chceli napraviť chuť po dvoch prehrách a doma bodovať. Začali skvele, dvomi gólmi a boli herne aktívnejšie. Často však spravili chybu v zadných radoch, čo Prievidza tiež využila na dva góly a tým pádom vyrovnanie. Gunda dokonca mohol stav otočiť, v 18. minúte nepremenil desaťmetrový, a tak Levice strelili v poslednej minúte úvodného dejstva dva góly v podaní Budovca a Rakicu. V druhom polčase sa Prievidzi podarilo znížiť zásluhou Gundu, ten istý hráč dokonal hattrick o štyri minúty neskôr a znova bolo vyrovnané. Nakoniec rozhodla šírka kádra. Tretíkrát dostal Levičanov do vedenia v 34. minúte Gabaš, okamžite na neho nadviazal Rakica a tam sa duel zlomil. Záver priniesol ešte niekoľko gólov, Prievidza sa už na ďalšie vyrovnanie skóre nezmohla. Rakica ešte dokonal hattrick z desaťmetrového kopu.

Štvrťfinále play-off

Play-off Varta Futsal ligy v sezóne 2019/20 začína už 6. marca tromi zápasmi. Mimel Lučenec má vo štvrťfinále voľno a do hry sa opäť zapojí v semifinále, kde sa postaví proti najhoršiemu postavenému tímu po základnej časti postupujúcemu zo štvrťfinále play-off. Štvrťfinálové dvojice poznáme už od záveru 18. kola. Favoriti sú jasní, ide o tabuľkovo lepšie postavené mužstvá. Zatiaľ čo MŠK Žilina a MIBA Banská Bystrica by mali proti nováčikom bez väčších problémov postúpiť, najvyrovnanejšia môže byť séria štvrtého Makroteamu proti piatym Leviciam. Po dohode klubov sa začína na palubovke horšie postaveného tímu.

MŠK Žilina (2.) – TNF Lions Prievidza (7.)

Prvý zápas: 6.3.2020 o 19:30

MIBA Banská Bystrica (3.) – MŠK MAYERSON Nové Zámky (6.)

Prvý zápas: 6.3.2020 o 20:00