3.kolo SLF: Komárno s prvým víťazstvom v sezóne, FTVŠ rabovala v Prievidzi, hetrik Šveca na Pinerole

piatok, 01.10.2021|Posledná aktualizácia 4.10.2021 09:39

Komárno si pripísalo prvé víťazstvo v extraligovej sezóne až v treťom kole, po prehratom prvom polčase 1:2 v druhom strelilo kvarteto gólov, kým Novozámčania iba jeden. Bratislavská 4FSV FTVŠ vyhrala 7:2 v Prievidzi, Levice si nesú všetky body z palubovky Pineroly. Berkyho tím ostáva nezdolaný, získal aj skalp ambicióznych Košíc, B.Bystrica zvíťazila pohodlne v Žiline, hetrikom zaťažil konto Makroteamu Belaník.

Marek Szabó z Komárna strieľa gól do siete Nových Zámkov v zápase 3.kola 1.SLF v MEstkej športovej hale v Komárne 30. septembra 2021.
autor: FB Futsal Team Komárno

Juhoslovenské derby pripravilo v najvyššej futsalovej súťaži pre divákov zaujímavé divadlo. Obe mužstvá hrali útočný futsal a hra sa prelievala z jednej strany na druhú, čo sa divákom muselo páčiť. V prvom polčase sa hostia prvým gólom dostali do vedenia, keď sa trafil Adrián Procháczka, ale domáci odpovedali Marekom Szábom. Prakticky okamžite Nové Zámky opäť vyhrávali, keď rozvlnil domácu sieť Patrik Molda.

Stav sa menil až v druhom polčase, kedy Komárno využilo svoje šance a dokonca sa dostalo až do dvojgólového vedenia, Richard Marík si strelil vlastný gól, na 3:2 zvyšoval Peter Nguyen Cong a štvrtý gól strelil opäť Marek Szabó, aj napriek tomu, že hostia si vypracovávali taktiež šance, ale vychytal ich gólman Jurčina. V rozhodujúcej chvíli zachránilo komárniansky futsal team šťastie, brvno, či tyčka. Na rozdiel jediného gólu znížil v 32.minúte svojim druhým gólom Adrián Procháczka, no Komárno navyše mimoriadne obetavo bránilo a napokon sa ubránilo aj záverečnému náporu hostí, a v závere spečatili domáci svoj triumf do prázdnej bránky v poslednej sekunde Tomáš Oršolík.

V prievidzkej City aréne sa hral otvorený útočný futsal, ambiciózny "vysokoškoláci" z Bratislavy vyhrali prvý polčas po góloch Koricinu a Jaboreka 2:0.

Bratislavská 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava zvíťazila v Prievidzi proti domácemu CopyLeaders 2:7. City aréna 1. októbra 2021.
autor: Ladislav Angyal, zdroj: Futsalslovakia.sk

V úvodnej päťminútovke druhého dejstva diváci góly nevideli, potom však v priebehu jedinej zvýšili Lengyel a Matyi už na hrozivých 0:4 s pohľadu domácich. K potencionálnemu obratu zavelil Rybár, keď rozvlnil sieť hostí, na zem ich však vrátil druhým svojim gólom v zápase Jaborek. Vlastný gól ešte raz nabudil domácich, góly Laca a Zámečníka však podčiarkli presvedčivé víťazstvo zatiaľ najpríjemnejšieho prekvapenia v doterajšom priebehu extraligy.

Levický futsal team sa dočkal prvého víťazstva, keď dominoval presvedčivo 6:1 v hale prof. Rovného v Bratislave nad akadémiou Pineroly. Hetrikom sa zaskvel nestarnúci Gabriel Švec, dva pridal Bačík.

Mimel Lučenec ostáva stopercentný. Futsalové mužstvo z centra Novohradu v sobotu večer (2. 10.) vycestovalo na východ Slovenska, kde sa v treťom kole 1. SFL stretlo s ambicióznym tímom Podpor Pohyb Košice. Prvý gól padol v 9. minúte, kedy sa presadil hosťujúci Ramada. Krátko na to sa k Portugalčanovi do streleckej listiny zapísal aj Brazílčan Petterson, ktorý v 10. minúte zvýšil na 2:0. Diváci si na ďalší gól počkali do 29. minúty, kedy na 3:0 skorigoval nestarnúci Fehérvári.

Už sa zdalo, že si Lučenec udrží čisté konto, no v závere sa presadili aj domáci. Na konečných 1:3 uzavrel Gluchman. Lučenec má za sebou tri ligové zápasy, v ktorý inkasoval po jednom góle a zaznamenal dovedna 25 presných zásahov. Vďaka tomu je po troch kolách na špici tabuľky. V štvrtom kole sa Mimel po prvýkrát v sezóne predstaví pred domácimi fanúšikmi. V piatok 8. októbra od 18:00 hod. si v Arene zahrá proti Pinerole.

Marián Berky, tréner Mimelu Lučenec: "Po reprezentačnej prestávke sme cestovali do Košíc. Vedeli sme, že Košice budú hrať agresívne a budú sa snažiť dobre brániť, z čoho môžu prameniť brejkové situácie. V prvom polčase sme strelili dva góly, čím sme sa uspokojili a neboli sme dôslední v zakončovaní. V druhom polčase sme nevedeli z množstva šancí streliť ďalšie góly. Budeme musieť popracovať na finalizácii, lebo tá nás už dlhšie trápi. Počas celého zápasu sme mali hru pod kontrolou. Súper mal niekoľko sľubných príležitostí, ale naši brankári boli výborní. Inkasovaný gól nás mrzí, ale verím, že takúto situáciu už budeme riešiť inak. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene vyhrali. Mrzí nás, že nie sme takí efektívni v zakončovaní. V piatok nás konečne čaká zápas na domácej palubovke o 18:00 hod., na ktorý všetkých srdečne pozývame."

Tretie kolo sezóny sme odohrala MIBA v Žiline proti domácemu Makroteamu, ktorý disponuje veľmi mladým kádrom zloženým z prevažne juniorských reprezentantov do 19, či dokonca do 17 rokov. V hosťujúcom tíme sa prvýkrát predstavil aj bývalý hráč Makroteamu a MŠK Žilina, reprezentant Marián Hudek. Práve nová posila skórovala už v tretej minúte po prihrávke Rafanidesa a následne aj v siedmej, keď asistoval Čief. Až v treťom zápase sezóny prvýkrát viedli Banskobystričania o dva góly, čo výrazne pridalo na ich pohode. Dobre kombinovali, vytvárali si množstvo šancí, no do polčasu skóroval už len Belaník, ktorý zachytil rozohrávku súpera a nekompromisne zvýšil na rozdiel troch gólov. Žilinčnia hrozili prevažne len z brejkových stiuácii, ktoré s pokojom riešil v našej bráne Mičuda.

V druhom polčas sa obraz hry nezmenil, hostia sa tlačili na súpera už od ich rozohrávky, dostávali ho pod tlak a na palubovke dominovali. V 26. minúte Makroteam skóroval, keď v šestke domáci Krško vyhral súboj s Mičudom a hlavičkou skóroval. Brankár však už o minútu svoju chybu napravil, keď vyviezol loptu až k súperovej bráne, zakombinoval s Belaníkom a ten druhýkrát v zápase prekonal domáceho Košúta. O päť minút neskôr zavŕšil svoj hattrick Belaník, ktorý skóroval aj po rohovom kope Kyjovského a potvrdil, že mu sedí žilinská hala, v ktorej odohral niekoľko sezón za žilinské kluby. Ďalšie čisté šance Rafanidesa, Vajdu, Kyjovského i Tužinského ostali nevyužité.

Martin Majling (Tréner BB:) "Tretí zápas sezóny bol pre nás veľmi dôležitý. Po dvoch divokých zápasoch s remízovými výsledkami sme tentokrát chceli potrvdiť našu kvalitu, zvlášť, keď sa nám podarilo získať ďalšiu posilu Mariána Hudeka. Hoci nám vypadol zo zostavy Konder, chalani od úvodu stretnutia herne dominovali a konečne pridali aj góly. Napriek tomu, že strelecká efektivita bola na našej strane len u bývalých Žilinčanov Hudeka a Belaníka, musím pochváliť všetkých hráčov za prístup k zápasu a nasadenie počas celého stretnutia. Na predvedenom výkone môžeme stavať do ťažkých zápasov, ktoré nás čakajú v najbližších kolách."

3.kolo 1. SLF 2021/2022:

Futsal Team Komárno - MŠK MAYERSON Nové Zámky ... 5-3 (1-2)
⚽ Szabó 2, Marík R. vlastný, Nguyen Cong, Oršolík - Procháczka 2, Molda

CopyLeaders Prievidza - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA ... 2-7 (0-2)
⚽ Rybár, Laco - Jaborek 2, Koricina, Lengyel, Matyi, Šuhajda vlastný, Zámečník

Pinerola 1994 Futsal Academy BA - Futsal team Levice ... 1-6 (1-3)
⚽ Bačík vlastný - Švec 3, Bačík 2, Jakubík

Podpor Pohyb Košice - MIMEL Lučenec ... 1-3 (0-2)
⚽ Gluchman - Hugo Ramada, Bruno Petterson, Fehérvári

ŠK Makroteam Žilina - Ridop MIBA Banská Bystrica ... 1-5 (0-3)
⚽ Krško - Belaník 3, Hudek 2

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca