5.kolo Niké Futsal Extraligy: Levice nestačili na Košice, Nové Zámky po prestrelke rabovali na Pinerole

sobota, 15.10.2022|Posledná aktualizácia 16.10.2022 20:23

V piatok odštartovalo 5.kolo Niké Futsal Extraliga tromi zápasmi. Košice vďaka hetriku Serbina uspeli v Leviciach, B.Bystrica zdolala 4FSC FTVŠ a Nové Zámky obrali o všetky body domácu Pinerolu.

Piate extraligové kolo odštartovalo na palubovke v Leviciach, kde pricestovali futsalisti košického Podpor Pohybu. Zo začiatku sa hral opatrný futsal s množstvom pekných akcií i šancí. Na góly sa však čakalo až do záveru prvého dejstva. Skóre otvoril po rohovom kope Hernandéza nechytateľne Serbin. V poslednej minúte ale po krásnej individuálnej akcii prestrelil Obermana kapitán domácich Rakica a vyrovnal. Posledné slovo však patrilo hosťom. Serbin prízemnou prudkou delovkou na konci 20. minúty prestrelil Kúdelu.

V druhom polčase sa bojovalo o každý centimeter palubovky, gólmani však držali svoje tímy nad vodou. Korček v 34.minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Pri hre bez brankára domáci zahodili aj nemožné, dvakrát spálil tutovku Rakica a tak platilo známe nedáš - dostaneš. Peter Serbin strelou do prázdnej bránky zavŕšil svoj dnešný hetrik.

MIBA Banská Bystrica potvrdila aj druhom zápase, že sa jej doma na Štiavničkách darí. Po kanonáde do siete Komárna, zvíťazila aj nad 4FSC FTVŠ z Bratislavy s prehľadom 6:2. Domácich potiahli dvojgóloví Čief s Vajdom, v závere sa strelecky presadil aj brankár Mičuda.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: „Zápas bol veľmi ťažký z toho pohľadu, že sme dva týždne nehrali a pred dvomi týždňami to bola desina v Lučenci. Takže v tých hlavách sme si to museli usporiadať. Ale mali sme štyroch iných hráčov oproti zápasu v Lučenci, tam to bola katastrofa s našim tímom. Dnes sme sa zišli v relatívne dobrej zostave, chalani od začiatku bojovali. Škoda poľavenia v prvom polčase, keď sme viedli 3:0 a dostali sme dva góly do šatne. Namiesto toho, aby sme si urobili zápas pokojným, sme museli začínať v druhom polčase odznova. Skúsení chalani opäť potiahli, mladí sa chytajú čoraz lepšie, takže veľká nádej do sezóny, že budeme môcť, dúfam, hrať opäť o vrchné priečky tabuľky.“

Peter Vajda, kapitán MIBY a strelec dvoch gólov: „Čakali sme, že mladí chalani z FTVŠ budú behať, lietať. Prvý polčas sme začali dobre, potom sme trošku poľavili, čoho výsledkom bolo skorigovanie súpera na 3:2. Trošku sme si museli pokričať v šatni a druhý polčas už bol v našej réžii.

Krásne ofenzívne divadlo sa odohralo na Lafranconi v Bratislave, kde akadémia Pineroly privítala MAYERSON Nové Zámky. Už v prvej dvadsaťminútovke padlo šesť gólov, po tri na každej strane. Molda hneď po obrátke naklonil misky váh na stranu hostí, Nestorík však vyrovnal v 27.minúte. Na gól Procháczku ešte dokázal Šlehofer v závere odpovedať, na víťazný Homulu však už nie. Dôležité víťazstvo potvrdil ešte Marík M. gólom do prázdnej bránky. Pinerola tak prišla o domácu neporaziteľnosť.

Dnes sa v Žiline góly sypali jeden za druhým. Patrik Zaťovič sa dnešnými štyrmi presnými zásahmi vyšplhal na delenú prvú priečku (so Serbinom z Podpor Pohyb Košice) tabuľky strelcov Futsal Niké Extraligy. Na svojom konte má po 5. kole 10 gólov. Už v prvom polčase nastrieľali futsalisti CopyLeaders osem gólov, Makroteam korigoval so sirénou na rozdiel siedmich gólov, po obrátke už góly strieľali iba zverenci Marina Jukiča.

5.kolo Niké Futsal Extraligy 2022/2023:

Futsal team Levice - Podpor Pohyb Košice 1:4 (1:2)
⚽️ 20.Rakica - 17., 20., 40. Serbin, 34. Korček

MIBA Banská Bystrica - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA 6:2 (3:2)
⚽️ 9., 31. Čief, 10., 16. Vajda, 25. Malík, 40. Mičuda - 18. Zámečník, 20. Čajági

Pinerola 1994 Futsal Academy BA - MŠK MAYERSON Nové Zámky 5:7 (3:3)
⚽️ 9. Kyjovský, 11., 14. Szabo, 27. Nestorik, 39. Šlehofer - 2., 40. Homola, 10., 21. Molda, 15. Černák, 33. Procháczka, 40. Marík M.

ŠK Makroteam Žilina - CopyLeaders Prievidza 1:12 (1:8)
⚽️ 20. Šutek - 3., 37. Petrusić, 6., 10. Dojčinovič, 8., 19., 20., 26. Zaťovič, 12. Fraňo, 19. Vrábel, 23., 39. Bundavica

Futsal Team Komárno - MIMEL Lučenec 1:8 (1:3)
⚽️ 8. Szénási - 3., 31. Washington, 3. Čeřovský, 14. Ostrák, 19. Grcić, 25. Bačo, 39. Směřička, 39. Greško

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

19.4.2024

19.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov