logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Berky si pochvaľuje prípravu na Moldavsko: Kozár bude hrať, Rick a Zaťovič sú otázni

pondelok, 01.02.2021|Posledná aktualizácia 02.2.2021 00:11

V pondelok večer absolvovali slovenskí reprezentanti posledný tréning pred druhým kvalifikačným zápasom o postup na EURO 2022.

Proti Moldavsku sa zverenci trénera Mariána Berkyho postavia v utorok o 17:00 aj v priamom prenose na Dvojke RTVS. Od príchodu na Slovensko z Baku sa všetci hráči zodpovedne pripravovali na nesmierne dôležité stretnutie. Na tréningoch nenechali tréneri Berky a Bačo nič na náhodu a rozobrali všetky možné, aj nemožné, situácie: „Spokojnosť s prípravou na zápas je veľká. V Poprade sme mali vytvorené dobré podmienky na tréningy, hráči k nim pristupovali profesionálne. Máme predstavu o tíme, ktorý nastúpi. Do hráčskej mapy sme si dali hráčov postovo. Na tréningoch sme ztrojovali každý post. Nemôže hrať každý, niektorých nemôžeme zaradiť do zápasovej nominácie. Vyberali sme hráčov, ktorí majú najviac skúseností. Je veľmi ťažké niekoho vyradiť, pretože všetci sú namotivovaní a chcú sa zapojiť do kvalifikácie. Pre nás trénerov to je veľmi ťažké. Na druhú stranu sme radi, že máme taký káder, ktorý nám vytvára problém niekoho nenominovať. Tí hráči však musia pochopiť, že kvalifikácia je dlhá a aj tí, čo teraz nedostanú šancu, môžu nastúpiť napríklad v poslednom stretnutí. Každý musí byť pripravený na celú kvalifikáciu,“ hovorí hlavný tréner Marián Berky.

Súpera z Moldavska si naštudoval veľmi dobre: „Ich hra je zameraná na systém 4-0. Neboja sa hrať, čo je ich celá doména. Dovolím si tvrdiť, že ich prvá štvorka to hrá perfektne, až keď možno nie je až taká priamočiara, skôr si to tak pripravuje. Pekne sa na to pozerá. My sa však pripravujeme na to, aby sme to eliminovali, ubránili to, získali loptu a dali z toho gól,“ doplnil slovenský lodivod. Teší sa už aj Dominik Ostrák: „Na ten zápas proti Azerbajdžanu sme už zabudli a koncentrujeme sa na Moldavsko. Nálada v tíme je dobrá, všetci chceme tri body. Tréner sa nás snaží nabádať na konkrétne veci v zápase, aby sme na ne boli pripravení. Pracujeme na defenzíve aj ofenzíve, veľa štandardiek, keďže proti Azerbajdžanu sme nepremenili veľa šancí. Sústredíme sa na tieto konkrétne veci a verím, že nám to v zápase pomôže.“

Daniel Čeřovský si takisto pochvaľuje predzápasové dni: „Máme videomítingy, tréner spravil analýzu súpera a tréningy sú prispôsobené na hru Moldavska. Budeme robiť všetko pre to, aby sme boli pripravení na sto percent. Zameriavame sa hlavne na defenzívu pri ich výbornej hre v systéme 4-0, aby sme ju mohli čo najlepšie eliminovať. Keď sa budeme zameriavať na defenzívu a premeníme šance, tak by sme mali uspieť. Stále nás síce mrzí predošlé stretnutie, ale už sa na to nesústredíme, rozmýšľame dopredu. Keď vyhráme s Moldavskom, tak zo zrazu odídeme s pozitívnymi pocitmi, aj keď to zápas v Baku nás určite bude škrieť,“ hovorí kmeňový hráč Mimelu Lučenec.

Výbornou správou je, že do stretnutia môže zasiahnuť Peter Kozár, ktorý mal negatívny PCR test na koronavírus. Avšak, o možnom štarte dvojice Gabriel Rick a Patrik Zaťovič sa rozhodne až v deň zápasu. Budeme vás informovať.


Mohlo by vás zaujímať

Niekoľko zaujímavých rozhovorov priamo z Grécka

7.3.2021

O futsale na TA3...

4.3.2021

Chrudim a Plzeň aj vďaka slovenským reprezentantom vyhrali ďalšie zápasy

25.2.2021

Rick a Kozár gólovo prispeli k demolácii Mělníku, Slováci vydreli tri body pre Slaviu

20.2.2021

Skórovali Ostrák a Ševčík, v šlágri nabíjal Kozár na góly Vnuka

16.2.2021

Drahovský aj Zdráhal strelili dva góly, Kozár jeden, Rick s gólom aj dvomi asistenciami

6.2.2021