logo

Skórovali Ostrák a Ševčík, v šlágri nabíjal Kozár na góly Vnuka

utorok, 16.02.2021|Posledná aktualizácia 16.2.2021 21:50

V najvyššej českej súťaži boli na programe dve stretnutia, v ktorých sa presadili aj slovenskí hráči.autor: SK Slavia Praha futsal

FC Rapid Ústí nad Labem doma nestačil na FTZS Liberec a prehral 2:6. Za domácich sa raz trafil Dominik Ostrák, ktorý znova nastúpil s kapitánskou páskou. Rapid však ostáva na poslednom mieste tabuľky, kde má päť bodov. Šláger sa hral v Prahe. Slavia hostila Plzeň a po polčase viedla 2:0, druhý zásah strelil Matúš Ševčík. Následne domáci vyhrávali aj 3:1, avšak skvelý zápas odohral Čech Tomáš Vnuk. Prihrával na úvodný zásah Interobalu, ďalšie štyri sám vsietil, pričom na dva mu prihral Peter Kozár. Martin Zdráhal videl žltú kartu. Hostia získali tri body po výsledku 5:3 z ich pohľadu.

Plzeň sa výhrou dotiahla na Chrudim. Tieto dva tímy majú po dvanástich odohraných stretnutiach zhodne 32 bodov za desať výhier a dve remízy. Slavia Praha je štvrtá s 26 bodmi.

Slováci budú v zahraničí v hre aj počas ďalších dní. V stredu (17.2.) je na programe Poľský pohár. Nova Gliwice s Martonom a Zaťovičom sa predstaví vo Wroclave, Chojnice (Kevin Kollár, Kristián Medoň) sa pokúsia postúpiť cez Orlik Mosina. V piatok (19.2.) pokračuje česká súťaž, Plzeň hostí Melnik a Slavia Praha hrá v Českej Lípe.

V sobotu v poľskej lige Nova Gliwice privíta MOKS Bialystok a FK Chrudim čaká osemfinálové stretnutie Ligy majstrov na palubovke Sportingu Lisabon. V nedeľu Plzeň cestuje do Brna a Tomáš Drahovský sa pokúsi pridať ďalšie góly v Murcii.

Mohlo by vás zaujímať

Niekoľko zaujímavých rozhovorov priamo z Grécka

7.3.2021

Chrudim a Plzeň aj vďaka slovenským reprezentantom vyhrali ďalšie zápasy

25.2.2021

Rick a Kozár gólovo prispeli k demolácii Mělníku, Slováci vydreli tri body pre Slaviu

20.2.2021

Rapid a Slavia sa postarali o 16-gólovú prestrelku, trafili sa aj Slováci

8.2.2021

Drahovský aj Zdráhal strelili dva góly, Kozár jeden, Rick s gólom aj dvomi asistenciami

6.2.2021

Berky si pochvaľuje prípravu na Moldavsko: Kozár bude hrať, Rick a Zaťovič sú otázni

2.2.2021