logo

Rick a Kozár gólovo prispeli k demolácii Mělníku, Slováci vydreli tri body pre Slaviu

piatok, 19.02.2021|Posledná aktualizácia 20.2.2021 11:19

SK Interobal Plzeň na domácej palubovke potvrdil pozíciu favorita a jednoznačne 9:2 porazil SK Olympik Mělník.

autor: SK Interobal Plzeň

Aj ďalšiu výhru Plzne režíroval Vnuk, ktorý strelil štyri góly a pridal dve asistencie. Nadviazal tak na predošlé stretnutie, kedy k obratu proti Slavii prispel rovnako štyri góly a zaznamenal jednu prihrávku. Každopádne, dva presné zásahy vsietil aj slovenský reprezentant Gabriel Rick, na ten druhý mu v 23. minúte asistoval Martin Zdráhal. Konečný výsledok v poslednej minúte riadneho hracieho času stanovil Peter Kozár. Interobal tak ide na prvé miesto s 35 bodmi po 13 stretnutiach. Druhý FK Chrudim má o tri menej, ale jeden duel k dobru.

Slavia Praha zvládla náročné stretnutie na palubovke tímu FC Démoni Česká Lípa, kde prehrávala 0:2 aj 1:3, ale nakoniec sa tešila z troch bodov po výhre 4:3. V bránke "Zošívaných" figuroval Marek Karpiak. Debut v novom tíme zažil Dominik Ostrák, hral tiež Filip Vaktor a Matúš Ševčík strelil v 30. minúte z penalty dôležitý gól na 3:3. K víťaznému gólu prispeli takisto Slováci. Práve Ševčík sa skvele uvoľnil a hľadal prihrávkou do výbornej pozície Ostráka. Jeho strelu nasmeroval do vlastnej bránky Havrda (4:3). V závere ešte Karpiak minul prázdnu bránku. Dvadsať sekúnd pred koncom ale chytil stopercentnú šancu Fichtnera na možné vyrovnanie, ktoré neprišlo.

V ďalších piatkových stretnutiach najvyššej českej súťaže vyhral Helas Brno nad Českými Budejovicami (2:0), Liberec doma tesne podľahol Tepliciam (1:2) a Sparta Praha potvrdila pozíciu favorita s ŽV Brno (4:2).

Mohlo by vás zaujímať

Rick odohrá proti Azerbajdžanu 100. zápas za národný tím Slovenska, plzenskú výhru v základnej časti nepreceňuje

6.4.2021

Niekoľko zaujímavých rozhovorov priamo z Grécka

7.3.2021

O futsale na TA3...

4.3.2021

„Víťaznú vlnu z Plzne preniesť do reprezentácie,“ želá si Rick. Proti Moldavsku sa cítil bezmocný