Skórovali Doša a Rick, Nova Gliwice bez Zaťoviča zaznamenali dôležité víťazstvo

streda, 10.02.2021|Posledná aktualizácia 10.2.2021 22:25

Nabitý program stretnutí v európskych ligách pokračuje a znova boli v hre aj slovenskí futsalisti.

autor: SK Interobal Plzeň

V najvyššej českej súťaži dokázal FK Chrudim potvrdiť úlohu favorita a doma porazil pomerne hladko 8:1 Helas Brno. Jeden gól za domácich vsietil aj Martin Doša. SK Interobal Plzeň síce neinkasoval, avšak z palubovky Českej Lípy odchádza s o niečo chudobnejšou výhrou 2:0. V poslednej minúte ju poistil Gabriel Rick. Spomínané dva tímy našich hráčov tak ostávajú bez prehry na prvých dvoch priečkach tabuľky.

Česká liga pokračuje piatimi zápasmi 17. kola už v piatok (12.2.). Chrudim nášho Martina Došu hostí Českú Lípu a Rapid Ústí nad Labem s Dominikom Ostrákom pocestuje do Teplíc. Marek Karpiak, Filip Vaktor a Matúš Ševčík sa ako hráči Slavie Praha predstavia v nedeľu (14.2.) na palubovke ŽV Brno.

Hrali sa aj stretnutie poľskej Ekstraklasy. Nesmierne dôležité tri body získal tím P.A. Nova Gliwice napriek tomu, že v zostave nefiguroval Patrik Zaťovič, no Filip Marton áno. V Katoviciach z toho bola prestrelka 6:5 s úspešnejším koncom pre hostí, víťazný zásah strelil dvojgólový Málek. Gliwice pritom inkasovali dve červené karty a v oboch prípadoch oslabenie neustáli. V tabuľke sú už ale po tretej výhre v sezóne na štrnástom mieste s 10 bodmi.

Nebodovali však Chojnice aj s Kevinom Kollárom a Kristiánom Medoňom. V domácom prostredí proti Leborku prehrávali 0:1, 1:3, 2:4 a následne aj 3:7, avšak v 37. minúte strelil dva góly po sebe Storozhuk a o dve minúty neskôr znížil už na 6:7 Laskowski, no po tesnom výsledku si nakoniec tri body odvážajú hostia.

Rick odohrá proti Azerbajdžanu 100. zápas za národný tím Slovenska, plzenskú výhru v základnej časti nepreceňuje

6.4.2021

Niekoľko zaujímavých rozhovorov priamo z Grécka

7.3.2021

O futsale na TA3...

4.3.2021

„Víťaznú vlnu z Plzne preniesť do reprezentácie,“ želá si Rick. Proti Moldavsku sa cítil bezmocný

3.3.2021

Chrudim a Plzeň aj vďaka slovenským reprezentantom vyhrali ďalšie zápasy

25.2.2021

Rick a Kozár gólovo prispeli k demolácii Mělníku, Slováci vydreli tri body pre Slaviu