Chrudim a Plzeň aj vďaka slovenským reprezentantom vyhrali ďalšie zápasy

štvrtok, 25.02.2021|Posledná aktualizácia 25.2.2021 08:57

České kluby FK Chrudim a SK Interobal Plzeň znova potvrdili pozície favoritov a naďalej sú v tamojšej najvyššej súťaži bez prehry.

autor: SK Interobal Plzeň

Chrudim na domácej palubovke zdolala presvedčivo 8:2 FTZS Liberec, k čomu jednou asistenciou prispel aj Martin Doša. Hattrickom sa blysol Yuri. Plzeň zase porazila Spartu Praha 5:1. Rozhodnuté bolo už po polčase, ktorý skončil 5:1. Gabriel Rick v trinástej minúte zvyšoval na priebežných 3:0. O čisté konto gólmana Vahalu pripravil v predposlednej minúte smolným tečom do vlastnej bránky po rohovom kope Peter Kozár, v snahe zablokovať prihrávku si pripísal nezavinený vlastný gól. V zostave domácich figuroval aj Martin Zdráhal.

Plzeň sa v tabuľke nachádza na prvom mieste so ziskom 41 bodov za 13 výhier a 2 remízy. Chrudim vlastní na druhej priečke stratu šiestich bodov, vyhrala 11 duelov a dvakrát remizovala. Momentálne má ešte dve stretnutie k dobru. V stredu hrali aj poľské Chojnice, za ktoré nastupujú Kevin Kollár a Kristián Medoň, no v rámci pohára prehrali doma s Pniewami 2:6.

Nabitý program českej súťaže pokračuje aj v piatok, kedy Plzeň cestuje do Českých Budejovíc, Slavia Praha privíta Rapid Ústí nad Labem a Chrudim sa predstaví v Tepliciach proti Svarogu. V sobotu hostí v Španielsku Santa Coloma (Drahovský) Jaen, Nova Gliwice sa pokúsia uhrať body na palubovke Lubawy a Chojnice zase v Brzegu. 28. februára začína reprezentačný zraz seniorského národného tímu Slovenska, v dvojzápase sa predstavíme proti Grécku v Bratislave (4.3. na RTVS) a neskôr v Aténach (7.3.).

Rick odohrá proti Azerbajdžanu 100. zápas za národný tím Slovenska, plzenskú výhru v základnej časti nepreceňuje

6.4.2021

Niekoľko zaujímavých rozhovorov priamo z Grécka

7.3.2021

O futsale na TA3...

4.3.2021

„Víťaznú vlnu z Plzne preniesť do reprezentácie,“ želá si Rick. Proti Moldavsku sa cítil bezmocný

3.3.2021

Rick a Kozár gólovo prispeli k demolácii Mělníku, Slováci vydreli tri body pre Slaviu

20.2.2021

Skórovali Ostrák a Ševčík, v šlágri nabíjal Kozár na góly Vnuka

16.2.2021

Skórovali Doša a Rick, Nova Gliwice bez Zaťoviča zaznamenali dôležité víťazstvo

10.2.2021

Drahovský aj Zdráhal strelili dva góly, Kozár jeden, Rick s gólom aj dvomi asistenciami

6.2.2021

Berky si pochvaľuje prípravu na Moldavsko: Kozár bude hrať, Rick a Zaťovič sú otázni