logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

"Či prší alebo sneží, z bicykla nezleziem," smeje sa Kamdem. Prievidza má perspektívny tím, pomáha aj milá Janka

piatok, 23.10.2020|Posledná aktualizácia 23.10.2020 17:28

TNF Prievidza sa na úvod novej sezóny prezentoval sympatickými výkonmi, k čomu pomohol aj Gabriel Antoine Fotso Kamdem. Skúsený rodák z Kamerunu žije na Slovensku, kde si založil rodinu a okrem veľkého futbalu nastupuje aj na slovenských palubovkách.


Zatiaľ sa prezentoval jedným gólom v 1. kole proti MŠK Žilina FUTSAL: "Predviedli sme dobrý výkon, ale súper bol skúsenejší. Pred tým stretnutím sme nemali systém, trénovali sme spolu s novým trénerom asi tri alebo štyrikrát. Súčasný tréner nás ale pozná veľmi dobre, nakoľko v Prievidzi sa stretávame dlhé roky. O každého sa zaujíma. S každým hráčom hovoril o tom, čo od neho očakáva a vyžaduje. Proti MŠK si ale myslím, že sme nesklamal. Pochválili nás aj diváci," hovorí Kamdem.

V 2. kole pri výhre v Nových Zámkoch hrali mladí hráči, Kamdem sa znova predstavil v stretnutí s Levicami, ktoré skončilo tesnou prehrou: "Prvé dva góly sme vôbec nemuseli dostať. Spravili sme individuálne chyby. Tretí gól beriem na seba, pretože ja som stratil loptu, nedokázal sa vrátiť dozadu a kvôli tomu sme inkasovali. Druhý polčas sme ale boli lepším tímom a pokojne sme mohli vyhrať, alebo aspoň remizovať. To je môj názor. Ešte však musíme priviesť do praxi nejaké automatizmy," tvrdí.

Momentálne je v Prievidzi veľmi dobrá partia a aj podľa Kamdema ide tamojší futsal správnym smerom: "Trénujeme trikrát do týždňa, čo tu nikdy nebolo. Inokedy sme sa stretli len na zápasoch. Nový tréner nás všetkých pozná, dal to celé dohromady. Spoločne s ďalšími hráčmi sme pôsobili v mestskej lige aj vo veľkom futbale na dedinách v okolí. Kolektív je super. S futbalom som pobehal veľa a naučil som sa, že keď máš partiu, čo drží pri sebe, chodí na tréningy a dáva do toho všetko, tak kvalita neznamená nič," myslí si: "Za osem rokov sa v Prievidzi premlelo veľmi veľa hráčov, prakticky sme dvakrát po sebe nenastúpili v rovnakom zložení nikdy, ale teraz tu je záujem, kvalita a srdce," doplnil.

Ak to takto bude pokračovať, tak úspech prísť môže: "Nechcem povedať, že ideme hore alebo dole, snažíme sa učiť a napredovať. Prievidza možno pôjde nahor, ale všetko chce čas. Máme mladý tím s priemerom okolo 23 alebo 24 rokov, nad 30 máme asi len traja. Je tu veľká perspektíva," jasne konštatuje Kamdem, ktorý zatiaľ naskakoval na menej minút: "Dohodol som sa tak s trénerom. V poslednom stretnutí Varta futsal ligy som prišiel priamo z futbalového zápasu, tam som hral asi 60-70 minút, čiže som nemohol odohrať aj väčšinu futsalového stretnutia," vysvetlil.

Prievidžania sa pripravujú aj napriek tomu, že súťaž musela byť prerušená: "Dodržiavali sme nariadenie o šiestich ľuďoch. Boli sme v posilňovni, na palubovke sme trénovali štandardky. Stále trénujeme, točíme sa v skupinkách. Všetko to majú pod palcom tréner aj jeho asistentka Janka. Úprimne sa priznám, že neviem priezvisko, ale tiež hráva futsal, je v ženskej reprezentácii, je milá, poslušná," smeje sa Gabriel Antoine Fotso Kamdem.

Zaujímavosťou je, že bez bicykla sa nepohne ani na krok: "Chodím tak všade a stále. Robil som si trénerské aj rozhodcovské kurzy a počas nich sa dozvedel, že keď bicykluješ, tak si telo zvykne na reakcie, ktoré sa potom dajú preniesť aj na ihrisko. Stále chcem byť v pohybe a bicykel ma veľmi baví. Je jedno či prší alebo sneží, z bicykla nezleziem," dodal na záver výborne naladený Kamdem.

Mohlo by vás zaujímať

Levice trénujú: "Množstvo papierovačiek a testov nás neodradí," hovorí Róbert Čík

5.2.2021

Filip Rafanides zamieril do Poľska, pri debute strelil gól

1.2.2021

Martin Zdráhal sa vracia do najvyššej českej súťaže

8.1.2021

Titul Hráč mesiaca putuje do Lučenca

9.12.2020

Mimel Lučenec sa v ďalšej fáze Ligy majstrov môže tešiť na silného súpera, v hre aj dvojica z Ruska, taktiež poľský a maďarský majster

4.12.2020

Negatívni Lučenčania vo štvrtok odleteli do Lotyšska v plnej sile

26.11.2020

Hráč mesiaca október

20.11.2020

Najkrajší gól mesiaca október strelil Wellington

19.11.2020

Mimel Lučenec získal českého reprezentanta Radima Zárubu

17.11.2020

Gól mesiaca október

11.11.2020

Žreb Ligy majstrov bude 27. októbra: Súpera spozná Mimel Lučenec aj duo Doša - Hudaček

13.10.2020

Fyzická hra "Šošonom" nevoňala: Krištofík bol sebakritický, Vašek chválil bojovné srdce Nových Zámkov

12.10.2020