logo

DOPLNENÉ ...Ďalší reprezentant Slovenska bude hrávať za Lučenec

sobota, 25.07.2020|Posledná aktualizácia 25.7.2020 21:03

Skúsený 31-ročný reprezentant Slovenska, Matúš Kyjovský, mení dres v rámci najvyššej slovenskej súťaže, keď prestupuje z klubu spod Urpína MIBA Banská Bystrica do klubu pripravujúceho sa na prestížnu Ligu majstrov MIMEL Lučenec. 

Matúš Kyjovský v drese reprezentácie Slovenska

Matúš Kyjovský debutoval v slovenskej reprezentácii 7.4.2009 v prestížnom zápase proti Brazílii, v ktorom Slovensko podľahlo 1:5. Prvý gól za reprezentáciu strelil vo víťaznom stretnutí do siete Chorvátska 3:1 dva dni na to na turnaji v Maďarsku. Matúš strelil v drese z dvojkrížom 19 gólov, ktoré zaznamenal v 66 stretnutiach. V minulej sezóne patril Matúš k lídrom banskobystrickej MIBY, keď v neúplnej sezóne zaznamenal 26 gólov a stal sa druhým najlepším strelcom súťaže. 

Matúš Kyjovský, hráč MIMEL Lučenec: "Už minulú sezónu som rokoval s MIMELOM Lučenec ohľadom prestupu, avšak v poslednej chvíli ma oslovil p. Babjak, či by som nechcel hrať za MIBU BB. Bolo to tak, že v Lučenci už mali veľmi široký a stabilný káder, ktorým disponovali hlavne hráčmi z Brazílie... Ďalším dôvodom bolo to, že my vtedy ešte ako hráči Pineroly sme sa dozvedeli, na prvom tréningu novej sezóny, že vedenie Pineroly sa rozhodlo nenastúpiť do ligy... avšak Ligu majstrov sme ešte odohrali na Cypre koncom augusta 2019....potom som vlastne od septembra zmenil pôsobisko v BB, kde som zotrval jednu nedokončenú sezónu nakoľko liga sa prerušila v marci 2020 z dôvodu koronavírusu...vedel som že MIMEL sa stane víťazom ligy 2019/2020 a myšlienka, že si môžem opäť zahrať Ligu majstrov, ma potešila...potom prebehli rokovania medzi tímami BB a LC, kde sme sa všetci dohodli a od novej sezóny budem s radosťou obliekať dres MIMEL LUČENEC...MIBE, ako aj celému vedeniu, trénerom a hráčom, sa chcem poďakovať, že sme sa dokázali v tabuľke biť o tie najvyššie priečky, ako aj za super prístup k tréningom a celkovému zabezpečeniu, čo sa týka vedenia klubu...čo sa týka MIMELA, tak som rad, že som sa s vedením dohodol na prestupe a určite sa teším na chalanov, ktorých poznám a roky sme spolu hrávali, či to bolo ešte za RCS KOŠICE, SLOVMATIC, ale aj za reprezentáciu SR...myslím si, že káder bude vyvážený, určite bude nejaká rivalita na tréningoch a budem sa snažiť čo najviac prispieť k akémukoľvek úspechu, či už v lige, alebo v Lige majstrov. Športu zdar!"

Marián Berky, tréner MIMEL Lučenec: "Kyja sme chceli už dávnejšie, čo sa nám predtým nepodarilo z rôznych dôvodov. Konečne sa nám to v klube podarilo. Do tímu sme dotiahli hráča, ktorý je gólový, ovláda herný systém a pozná našich hráčov. Myslím si, že rýchlo sa adaptuje a bude veľkým prínosom. Jeho úlohou v tíme bude pripravovať a strieľať góly."

Milan Kamenský, manažér MIMEL Lučenec: "Matúša sledujeme už dlhšiu dobu, naše rokovanie začalo už pred rokom, kedy sme sa nakoniec uprednostnili iného hráča. Matúš dlhodobo v našej lige potvrdzuje svoje kvality a navyše v našom družstve máme viacero jeho bývalých spoluhráčov, takže adaptácia na systém nebude problém. Voľba na Matúša išla od trénera Berkyho a my sme spravili všetko preto, aby bol Matúš súčasťou nášho družstva. Veríme, že voľba Matúša bude ta správna a spolu naplníme ciele klubu MIMEL Lučenec. 


 Mohlo by vás zaujímať

Covid-19: "STOP FUTSAL"

29.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: TNF Prievidza - MŠK Žilina FUTSAL (Highlights)

26.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: ŠK Makroteam Žilina - RIDOP MIBA Banská Bystrica (Highlights)

26.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: Futsal Team Komarno - MŠK MAYERSON Nové Zámky (Highlights)

25.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE:4FSC o.z. - Futsal Team Levice

17.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Vláda SR prisľúbila finančnú pomoc klubom

15.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Doplnené: Futsal si zatiaľ môže vydýchnuť

14.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: TNF Prievidza - ŠK Makroteam Žilina

12.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: Futsal Team Levice - 4FUN Futsal Team Bratislava

9.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: BSF ABJ Bochnia - ŠK Makroteam Žilina

5.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

MŠK Žilina Futsal nedala v príprave šancu Baraberom

29.8.2020 | JÁN PLOŠTICA

Webinár: Zmeny pravidiel futsalu

13.8.2020 | JÁN PLOŠTICA