Dôležitá výhra Drahovského tímu, ďalšia prestrelka Rapidu aj tri body pre Slaviu

nedeľa, 24.01.2021|Posledná aktualizácia 24.1.2021 23:50

Pred reprezentačnou prestávkou sa slovenskí futsalisti dobre naladili vo svojich kluboch.

autor: SK Slavia Praha futsal

Tomáš Drahovský ďalší gól v už tak pre neho bohatej sezóne nepridal, avšak Santa Coloma na domácej palubovke zaznamenala dôležitú výhru proti tímu Ribera Navarra. Na výsledku 3:1 sa podpísali štyria domáci hráči. Postupne sa presadili Sepe, Bermusell a Álvaréz, vlastný gól si strelil Corso. Mužstvo slovenského reprezentanta sa v tabuľke posunulo na desiatu priečku, kde má 20 bodov, ale tie rozdiely sú dosť tesné. Barážová priečka, ako aj pozícia prvého zostupujúceho, je len o štyri body dozadu. Avšak, šiesta pozícia je vzdialená o tri body. Samotný Drahovský má na konte v najvyššej španielskej súťaži trinásť gólov a je druhým najlepším strelcom. Daniel Martinicorena z Interu Movistar sa presadil štrnásťkrát.

Ďalšiu výhru zaznamenala Slavia Praha. Tá vyhrala na palubovke tímu Helas Brno pomerne jednoznačne 6:1. Matúš Ševčík a Filip Vaktor hrali, ale nezapísali sa do štatistík. Marek Karpiak chytal, ale podelil si minúty s Vondráčkom. "Zošívaní" sa posunuli už na druhé miesto, kde majú 22 bodov a na prvé Teplice strácajú len dva, pričom majú stretnutie k dobru. Avšak, tretia Plzeň s 19 bodmi odohrala o dva zápasy menej ako Slavia.

FC Rapid Ústí nad Labem síce ostáva posledné, no druhýkrát po sebe bodovalo, keď remizovalo na palubovke FTZS Liberec 4:4. Hostia vyrovnali na 1:1 aj 3:3. Minútu a sedem sekúnd pred koncom sa Liberec dostal na 4:3, avšak bod šesť sekúnd pred koncom zachránil Jelínek. Prihrával mu Dominik Ostrák. Na konte má už šesť gólov a štyri asistencie v 8 dueloch.

18.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky na turnaji stále bez bodu, prehrali aj proti Česku

18.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Dohrávka 11.kola NFE: MIMEL Lučenec potvrdil úlohu favorita aj proti 4FSC FTVŠ

7.3.2024

Dohrávka 8.kola NFE: Skvelý výkon 4FSC FTVŠ na body v Košiciach napokon nestačil

24.2.2024

INŠTRUKTÁŽNE VIDEO PRE BRANKÁROV z futsalového kempu reprezentačného trénera M. Herka

20.2.2024

15.kolo NFE: Lučenec zdolal o šesť gólov akadémiu Pineroly, derby o východ pre Košice

18.2.2024

Extraliga U-15: Majstrom MIMEL Lučenec, striebro do Bratislavy, bronz pre košický Podpor Pohyb

12.2.2024

14.kolo NFE: Lučenec zničil Prievidzu, Pinerola v závere vybojovala všetky body v Banskej Bystrici

11.2.2024

Slovákom vstup do turnaja v Číne vyšiel, vďaka hetriku Drahovského zdolali domácich 5:3