Extraliga U-20: Akadémia Pineroly zvládla blok v Lučenci proti Košiciam aj MIMELu a priblížila sa k titulu

nedeľa, 12.03.2023|Posledná aktualizácia 12.3.2023 19:41

Extraliga juniorov do 20 rokov pokračovala zápasmi v rámci 8. bloku v lučeneckej ARENE. Dôvod na radosť mali futsalisti bratislavskej akadémie Pineroly.

Súboje odštartovali súbojom košického Podpor Pohybu proti 4FSC FTVŠ. Po góloch Ivana a Ftoreka šiel favorit do vedenia, Haramia však znížil. Po góle Ivana ale Košičania opäť pohodlne viedli o dva góly. Polčasové skóre 3:3 zariadili Almáši so Šimkom. Blága vrátil aj po prestávke vedenie jednému z ašpirantov na titul, polovici druhého polčasu sa ale opäť začínalo od začiatku, keď vyrovnal Zámečník. Posledné slovo mali hostia z Bratislavy, po víťaznom góle Almášiho si tak pripísali do tabuľky piate víťazstvo v sezóne.

Domáci MIMEL súboj s "vysokoškolákmi" naopak zvládol. Na gól Berkyho ešte odpovedal Almáši, Lempochner zariadil polčasové víťazstvo o gól. Päť minút po prestávke zvýšil na 3:1 Sabó, Haramia ešte dokázal znížiť, tri body tak potvrdil až v 36.minúte Kaliňák.

Najdôležitejší duel, ktorý veľa na povie v boji o zlato, mal dva rôzne polčasy. V prvom dominovali Košičania, keď ho po góle Ivana ovládli 1:0, rozhodnutie však prišlo v samom závere. V priebehu necelých dvoch minút otočili vývoj zápasu aj konečné skóre Strapek s Halászom. Pinerola zvládla aj druhý duel, ktorý rozhodol dvomi gólmi Martin Mikita.

Extraliga U-20 - 8. blok v Lučenci:

Podpor Pohyb Košice - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA 4:5 (3:3)
⚽️ 5., 17. Ivan, 11. Ftorek, 28. Blága - 14. Haramia, 18., 35. Almáši, 19. Šimko, 30. Zámečník

MIMEL Lučenec - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA 4:2 (2:1)
⚽️ 7. Berky, 14. Lempochner, 25. Sabó, 36. Kaliňák - 13. Almáši, 29. Haramia

Podpor Pohyb Košice - Pinerola 1994 Futsal Academy BA 1:2 (1:0)
⚽️ 11. Ivan - 38. Strapek, 39. Halász

MIMEL Lučenec - Pinerola 1994 Futsal Academy BA 0:2 (0:0)
⚽️ 27., 29. Mikita M.

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali